Sari la conținut

Bucuresti - Ruse 23.02.2008


Ravenitza
 Share

Postări Recomandate

super, oameni convinsi ! :huh:

 

cine mai vine sa se completeze in lista:

1- Raven

2- Uncle

3- Vlad

4- GXG

5- Khael

6- Fludor

7- CrashTestPilot

8- Cracky

9- Hai-Hui!

10- murearadu

11- adya suzuki

 

acum sa vedem cati vin din cei ce se anunta...eu una sigur merg, chit ca ma duc singura :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 182
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Lider de grup aveti? traseul stbilit? Cunostinte de locurile pe care vreti sa le vizitati? Cu banii cum faceti?

 

PS. Ai grija sa nu ratezi intrarea la vama. Recomand sa iei pe cineva care a mai fost si cunoaste traseul si informatii despre BG.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sigur, ai pe prima pagina locul si ora de intalnire. ne vedem sambata

:huh: ;) :ok: .......abia astept ziua de sambata Raven...........abia astept sa te cunosc persona...........am senzatia ca ai ceva cu mine sau cu cei noi.......sper sa ma insel :eek:

 

 

--- Mesaj completat în 18 Feb 2008 20:37 -------------

sigur, ai pe prima pagina locul si ora de intalnire. ne vedem sambata

 

sa nu uitati de cei 21 lei taxa de ecologizare dupa trecerea podului!

Ai uitat sa specifici 21 roni la dus si 21 ron la intoarcere.......deci total..........42ron...... :cheers: :huh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asa cum am mai spus si in alt topic despre plecarea la RUSE

o spun si acum

BOICOT TOTAL prietenilor din sud

nici o leva cheltuita

si sincer pana ajungi acolo mergi cu 40 - 50 km /h

mai dai si bani pe PODUL PRIETENIEI

 

ASA CA ALERG LA MARE LA ROMANI

500 - 600 KM MANCARE LA MALUL MARII LA SCAPINO

 

DRUM BUN SI SALUTARI :cheers: DIN PARTEA MEA BULGARILOR

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa aveti asigurarile cu voi caci politia e foarte doritoare sa le vada. La intors, puteti veni pe la Silistra: 10 lei/moto.

Lasa ca o sa trecem tot pe acolo cu 5 ron de caciula...........raspund eu :cheers:

Pai daca nu se plateste cu atat mai bine.....dar eu stiu ca se plateste......vedem acolo cum face

Editat de Raul80
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ar fi bine de mentionat pentru cei care nu au mai fost sa se stie suma minima de bani pe care trebuie s-o aiba la ei ...ron sau euro...nu? ,iar pentru restul (lider de grup ,mers in grup ,ultima persoana ...)se stabilesc eventual la fata locului .

 

Ce motoare se aliniaza la drum?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ar fi bine de mentionat pentru cei care nu au mai fost sa se stie suma minima de bani pe care trebuie s-o aiba la ei ...ron sau euro...nu? ,iar pentru restul (lider de grup ,mers in grup ,ultima persoana ...)se stabilesc eventual la fata locului .

 

Ce motoare se aliniaza la drum?

SUMA MINIMA PE CARE SA O AM LA MINE? :huh: .......WHAT FOR?........Suntem in UE tovarashe :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lasa ca o sa trecem tot pe acolo cu 5 ron de caciula...........raspund eu :cheers:

 

Am uitat sa va spun, dar cu siguranta ca stiti: la ei merge foarte bine spaga. Cu 10 euro uita si de depasirea de viteza (de cele mai multe ori conteaza ca ai 55 km/ora in oras, in loc de 50 si asta nu o spun din auzite, ci din experinta). In fiecare an merg cam de 4-5 ori la vecini si politisti sunt bucurosi sa ne vada. :huh:

Editat de Spirit Honda
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am uitat sa va spun, dar cu siguranta ca stiti: la ei merge foarte bine spaga. Cu 10 euro uita si de depasirea de viteza (de cele mai multe ori conteaza ca ai 55 km/ora in oras, in loc de 50 si asta nu o spun din auzite, ci din experinta). In fiecare an merg cam de 4-5 ori la vecini si politisti sunt bucurosi sa ne vada. :cheers:

Ha ha ha ha......pe mine m-a luat radar-ul in Bulgaria .......au vrut 40$ si eu nu aveam decat de 100$......nici mie nu imi vine sa cred dar m-au iertat desi am insistat sa le dau 100$..........ideea este sa nu ne prinda noaptea pe acolo..........si cu asta nu glumesc........poate unii dintre voi stiti ce vreau sa spun

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

SUMA MINIMA PE CARE SA O AM LA MINE? :huh: .......WHAT FOR?........Suntem in UE tovarashe :cheers:

 

Cand am spus suma minima ,ma refeream la bani pentru gaz ,taxe ecologice,de pod , de ce mai vreti voi..+ faptul ca tot te opresti undeva sa mananci ,sau pleci cu sandwich-uri ,doar asa de dragul de a pleca in BG ?

Poate apare o problema la moto fereasca DUMNEZEU ,sau ajungem pe nici nu o sa-ti vina sa crezi ...ce faci stam sa ne rugam unul de altul pentru bani ,ii abandonam pe cei cu probleme sa se descurce cum pot????

La asta ma refeream.. :huh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand am spus suma minima ,ma refeream la bani pentru gaz ,taxe ecologice,de pod , de ce mai vreti voi..+ faptul ca tot te opresti undeva sa mananci ,sau pleci cu sandwich-uri ,doar asa de dragul de a pleca in BG ?

Poate apare o problema la moto fereasca DUMNEZEU ,sau ajungem pe nici nu o sa-ti vina sa crezi ...ce faci stam sa ne rugam unul de altul pentru bani ,ii abandonam pe cei cu probleme sa se descurce cum pot????

La asta ma refeream.. :cheers:

Aha......scuze........asa este mai ales ca mobra mea consuma 12%.........dar ne descurcam noi ca suntem baieti mari :huh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1- nu mai cereti voie sa veniti, vine cine are placerea de a vizita un oras nou sau mai putin nou pt altii, dar cu chef de plimbare

2- incetati sa va contraziceti in legatura cu banii. Pana maine aflu cam cat ar fi necesar sa avem in buzunar si cam cat costa taxele.

3- din start vreau sa va informez, ca vreau sa plecam pe lumina din Bulgaria, daca ma prinde inserarea sa fie aproape de casa.

4- lideri si alte cele le vom stabili la fata locului in functie de cine vine, oricum stiu deja cativa oameni care au mai fost si au experienta.

5- NU uitati ca e o excursie de o zi! nu va impacietati prea tare.

Editat de raven30hell
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand am spus suma minima ,ma refeream la bani pentru gaz ,taxe ecologice,de pod , de ce mai vreti voi..+ faptul ca tot te opresti undeva sa mananci ,sau pleci cu sandwich-uri ,doar asa de dragul de a pleca in BG ?

Poate apare o problema la moto fereasca DUMNEZEU ,sau ajungem pe nici nu o sa-ti vina sa crezi ...ce faci stam sa ne rugam unul de altul pentru bani ,ii abandonam pe cei cu probleme sa se descurce cum pot????

La asta ma refeream.. :cheers:

Daca ai apucat sa ajungi in Russe poti linistit sa scoti bani din bancomat chiar cu cardul de salariu (eu asa am facut cand am fost acolo). Pe de alta parte am auzit de la altii mai umlati prin partile alea ca desi in principiu si benzinariile bulgaresti sunt dotate cu POS, s-ar putea ca respectivul obiect sa nu functioneze, asa ca e mai bine sa ai si ceva cash in Leva la tine macar daca trebuie sa pui benzina.

 

Ca idee eu cu sotia am platiti la Russe pe o masa OK (noi suntem mai mici la talie, poate am mancat mai putin) cate 10 Leva de caciula, adica circa 40 Lei, si cu benzina cu tot ne-a costat cam la 65 de lei toata distractia, dar motorul meu consuma maximum 4,3l/100km.

Editat de pmoldovan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

NU uitati ca e o excursie de o zi! nu va impacietati prea tare.

 

Si banii astia va ajung de un pui intreg grill si de o halba de....suc.

 

 

 

Daca aveti topcase si niscai euro sau chiar lei de cheltuit(se face schimb ok /1,94 leva=1 euro)

(1 leva = 1,78 lei)

 

Bere buna,baclava,ciucalata,ketchup si bineinteles CASTRAVETI mici si dragutzi.

 

Nu e o regula,insa la vama bulgara fac identificarea politistii de frontiera romani si invers.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In alta ordine de idei eu nu pot sa vin sambata (din motove de alt forum si sedinta la sqlserver.ro), si dupa ce scrie pe accuweather.com sunt si ceva sanse de ploaie usoara sambata, dar (cel putin pana acum) duminica nu. Asa ca daca mai sunt alti interesati sa iasa duminica, eu as propune o intalnire in benzinaria Petrom de pe soseaua Giurgiului (la circa 300m dupa ce se termina linia de tramvai care - atentie! - se traverseaza deosebit de greu) pe la 10-10:30....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...