Sari la conținut

Ture Moto


aditorpan
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

faina tura , cu toate ca vad ca v-ati chinui un pic la deal .

Bachus zi si mie te rog de unde ai luat ulei si simeringuri pentru furca , si ce fel de ulei .

Mersi :unsure:

alut

Uleiul l-am luat la SMAEB,nu mai stiu ce marca dar pun aici un tabel cu vascozitatea in functie de drumurile practicate.

vascozitate_ulei_telescoape.txt

Simeringurile le-am luat de la Enduro Garage.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mersi !

treaba cu vascozitatea am citit-o si eu mai devreme . la Pegaso ce vascozitate ai folosit ? in manualul meu scrie 5W , dar ma gandesc sa bag 7,5 sau 10 ca ma dau mai mult pe strada si off-road mai rar.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La asta te refereai ??????...... :unsure:

 

 

 

post-28870-1216804589_thumb.jpg

Nu!Nu!Nu!Cea cu obiectul pe care vreau sa aflu unde il tii.

 

mersi !

treaba cu vascozitatea am citit-o si eu mai devreme . la Pegaso ce vascozitate ai folosit ? in manualul meu scrie 5W , dar ma gandesc sa bag 7,5 sau 10 ca ma dau mai mult pe strada si off-road mai rar.

Am pus 10W

Editat de bachus_21
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Echipa de sambata...... :disappointed:

 

 

 

post-28870-1216851920_thumb.jpg

 

Urmatoarele 2 wk-enduri merg singur la identificare noi trasee.... tinem legatura.

:blbl:

salut Adi

zi-mi si mie cum gasiti toate traseele astea?exista cumva harti pe gps pt asa ceva sau prin metode conventionale gen harta de buzunar si busola?:)

Editat de redslayer
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut

Exista si harti, insa cele mai tari trasee sant cele care le descoperi intrand in munte si cautand la fata locului cai de acces, apoi la marchezi pe harta , asta in cazul ca nu sant deja marcate.... :blbl:

:disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut

Exista si harti, insa cele mai tari trasee sant cele care le descoperi intrand in munte si cautand la fata locului cai de acces, apoi la marchezi pe harta , asta in cazul ca nu sant deja marcate.... :blbl:

:disappointed:

aha, m-am prins, si daca te ratacesti ce faci? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aha, m-am prins, si daca te ratacesti ce faci? :-L

 

:) .......... sa te ratacesti e.... imposibil, chiar daca la un moment dat nu mai stii unde esti, tinand cont ca stii amplasarea masivului, dupa puncte cardinale iesi lejer din munte, asa ceva invata copii lin cluburile de cercetasi.. :blbl: Putina orientare in teren si rezolvi problema lejer. Daca n-ai notiuni de baza.... stai acasa sau mergi cu cine stie. Intradevar cunosc cazuri cand s-au ratacit sau au mers si au ramas fara benzine, insa daca ai niste notiuni de baza Nu se intampla.

:disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari gasca pt tura de pe Scaunul Domnului. Astept sa-mi spuneti si mie pe unde-i urcarea ca nu cunosc decat variantele clasice dinspre Bistra...

 

Eu abia m-am intors dintr-o mini vacanta din zona capitalei, unde am avut sansa sa vad concertul Metallica si Kravitz, si sa petrec cateva zile pe litoral. Dar mi-a fost de ajuns. Vreau munte si vreau motor... Ceva planuri de saptamana sau de weekend?

 

Maine postez si eu cateva poze dragutze din weekendul trecut care a fost cu adevarat plin. Ochi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi,impreuna cu Andrei si Bachus Jr,am dat o tura la Bistrita la o cupa de motocros.Ne-am noroit si noi din cap pana in picioare,am vazut o cursa faina iar la final ne-am dat si noi rotunzi cu cateva ture pe circuit.

Deoarece dureaza prea mult sa pun si aici fotografiile,pun un link pentru cine vrea sa le vada.

/index.php?...t&p=1362257

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi,impreuna cu Andrei si Bachus Jr,am dat o tura la Bistrita la o cupa de motocros.Ne-am noroit si noi din cap pana in picioare,am vazut o cursa faina iar la final ne-am dat si noi rotunzi cu cateva ture pe circuit.

Deoarece dureaza prea mult sa pun si aici fotografiile,pun un link pentru cine vrea sa le vada.

/index.php?...t&p=1362257

 

Foarte fain maestre ! Eu am cam somat astazi... doar o tura scurta pe Salard sa dezmortim pistoanele.

:disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daaa.... e fost posesor de Honda Hornet si s-a "convertit" la enduro... E o Aprilia Pegasso din 2001. A inceput sa iasa deja cu ea pe teren asa ca la iesirile viitoare vom fi in formatie marita.

:moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fratilor,

 

Am nevoie de putin ajutor. Daca stiti si-mi puteti recomanda un mecanic bun sa-mi faca un reglaj de tacheti la Dominator, va rog sa-mi dati de veste. In perioada 10 - 22 August ies cu prietenul meu din Pitesti intr-un "tur al Romaniei" si ma apuc sa pregatesc bestia de drum...

 

Adi, te sun zilele astea la o cafea sa-mi dai niste propuneri de traseu prin frumosii nostrii Carpati.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fratilor,

 

Am nevoie de putin ajutor. Daca stiti si-mi puteti recomanda un mecanic bun sa-mi faca un reglaj de tacheti la Dominator, va rog sa-mi dati de veste. In perioada 10 - 22 August ies cu prietenul meu din Pitesti intr-un "tur al Romaniei" si ma apuc sa pregatesc bestia de drum...

 

Adi, te sun zilele astea la o cafea sa-mi dai niste propuneri de traseu prin frumosii nostrii Carpati.

 

Salut Mircea

Reglajul ti-l poate face Pogo, e la service-ul din Podeni ai celor de la Suzuki, din cate stiu eu.

Sa ma suni cu o zi inainte sa fiu prin zona.

Bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...