Sari la conținut

Ture Moto


aditorpan
 Share

Postări Recomandate

Hosszule nu te mai consuma pe subiecte minore. Se pare ca mister Blaga gaseste nod in papura la toata lumea de pe forum, (fara suparare), da eu consider continutul site-ului pe care a facut trimitere mult mai valoros decat observatii despre forma sa. Iar ... Blaga...ca sa faci critici... trebuie sa ai ceva in spate, sa fi demonstrat ceva pana acum, sii... din nou fara suparare, n-am avut ocazia sa-ti admiram realizarile pe doua roti pana acum, poate de acum inainte ne vei ferici si pe noi cu vasta ta experienta. Vezi ca in general baietii care scriu pe topicul asta sant umblati si nu prea inghit observatii de la "pufani" in ale motociclismului, mai ales in a celui de tura :rock:

In concluzie... pentru a nu deveni un topic ieftin cum din pacate sant prea multe pe forum, propun sa se incheie subiectul aici. Pentru explicatii, sau continuarea polemicii rog a se face prin intermediul PM-ului.

 

p.s. Hosszule ... la Bike on ice vii ? , daca da, da un semn de viata repede ca e deja problema cu cazarea

 

:crack:

Editat de aditorpan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

M-am gandit sa particip, nu m-am gandit ca va fi problema cu cazarea si am zis ca mai astept cum o sa decurga lucrurile la mine, poti sa ma rezolvi cu cazarea? daca da pana cand pot sa-ti dau un raspuns?....daca nu, vin cu cortul :crack: sper sa nu-l pierd si pe asta :rock:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-am gandit sa particip, nu m-am gandit ca va fi problema cu cazarea si am zis ca mai astept cum o sa decurga lucrurile la mine, poti sa ma rezolvi cu cazarea? daca da pana cand pot sa-ti dau un raspuns?....daca nu, vin cu cortul :rock: sper sa nu-l pierd si pe asta :D)

 

 

Normal.. ai un loc in camera noastra. Discutam detaliile pe mess.

:crack:

Mesaj completat

 

 

 

 

Plimbare de dimineata ... din nou pe Valea Salard. In 30 min. se merge la o cafea la Campul Cetatii ... aviz amatorilor.

 

post-28870-1263041458_thumb.jpgpost-28870-1263041437_thumb.jpgpost-28870-1263041477_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Adi sa ai grija , sa nu ti-se mai opreasca camera din filmat , si sa nu se umple obiectivul cu zapada cand vi spre Bikes On Ice .

 

NE VEDEM ACOLO !!! VA ASTEPTAM !!!

 

 

 

RESPECT

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Normal.. ai un loc in camera noastra. Discutam detaliile pe mess.

:crack:

Mesaj completat

 

 

 

 

Plimbare de dimineata ... din nou pe Valea Salard. In 30 min. se merge la o cafea la Campul Cetatii ... aviz amatorilor.

 

post-28870-1263041458_thumb.jpgpost-28870-1263041437_thumb.jpgpost-28870-1263041477_thumb.jpg

Ok, merci! Am iesit si noi azi un pic, dar numa asa la o tura mai mica in jurul orasului, sa incarc un pic bateria, inca nu mi-am schimbat uleiul ......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hosszule nu te mai consuma pe subiecte minore. Se pare ca mister Blaga gaseste nod in papura la toata lumea de pe forum, (fara suparare), da eu consider continutul site-ului pe care a facut trimitere mult mai valoros decat observatii despre forma sa. Iar ... Blaga...ca sa faci critici... trebuie sa ai ceva in spate, sa fi demonstrat ceva pana acum, sii... din nou fara suparare, n-am avut ocazia sa-ti admiram realizarile pe doua roti pana acum, poate de acum inainte ne vei ferici si pe noi cu vasta ta experienta. Vezi ca in general baietii care scriu pe topicul asta sant umblati si nu prea inghit observatii de la "pufani" in ale motociclismului, mai ales in a celui de tura :lol:

In concluzie... pentru a nu deveni un topic ieftin cum din pacate sant prea multe pe forum, propun sa se incheie subiectul aici. Pentru explicatii, sau continuarea polemicii rog a se face prin intermediul PM-ului.

 

p.s. Hosszule ... la Bike on ice vii ? , daca da, da un semn de viata repede ca e deja problema cu cazarea

 

:wacko:

Eu discutam despre altceva, dar daca tot ai deschis subiectul hai sa-ti raspund, cu tine categoric nu ma compar la numar de kilometrii, dar pe colegul tau il cam pap la capitolul asta. Ca o alta mica observatie, eu nu iau mai mult decat strictul necesar in plecarile pe doua roti, si un aparat foto nu face parte din categoria necesar asa ca nu ma pot lauda ca voi, nici nu parasesc asfaltul. Asa ca lasam persoanele care fac poze sa `aiba experienta` si eu astept primavara.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu discutam despre altceva, dar daca tot ai deschis subiectul hai sa-ti raspund, cu tine categoric nu ma compar la numar de kilometrii, dar pe colegul tau il cam pap la capitolul asta. Ca o alta mica observatie, eu nu iau mai mult decat strictul necesar in plecarile pe doua roti, si un aparat foto nu face parte din categoria necesar asa ca nu ma pot lauda ca voi, nici nu parasesc asfaltul. Asa ca lasam persoanele care fac poze sa `aiba experienta` si eu astept primavara.

Discutia asta devine deja prea copilareasca, din partea mea pot sa ma papi, esti foarte sigur pe tine,vad ca ai carnet moto din 2005, deci cu un an mai devreme decat eu, asta explica tot....

Mesaj completat

Cum nu e 100% offtopic(e vorba de turele facute) imi permit sa raspund...

 

Cand cineva afirma ca "papa pe altu" cred ca e foarte sigur pe el ca are macar de 3-4 ori atata experienta,nu ai de unde sa stii nr. de km facuti de mine, dar iti spun ca aproape 40.000 in 2 sezoane pe care ii pot dovedi,is curios la traseul 'colorat' si la nr. de km reali facuti de tine, daca ai spre 150.000 sau peste imi ridic palaria. In legatura cu mica ta observatie cu strictul necesar,de ex in Sighisoara am postat un rand de poze, asta inseamna ca am fost o data in Sighisoara?cum nu postezi tu de fiecare data cand ai fost la Sighisoara asa nu postez nici eu. Eu zic daca ma duc intr-o tura de peste 5000 km e bine sa ai un aparat foto la tine,In legatura cu:"persoanele care fac poze

sa aiba experienta", asa macar pot sa dovedesc ca am facut km aia, dar sa te linistesc, fotografia e un alt hobby de al meu, de aceea car cu mine aparatul.

 

Daca te-ai luat iarasi de mine hai ca am facut si un calcul simplu aproximativ: daca la tine sezonul incepe primavara, sa nu fiu rau 1 Martie si se cam termina in

Noiembrie, deci 8 luni sau 32 de weekend-uri, daca IN FIECARE WEEKEND ai facut traseul Tg.Mures-Brasov 32*400(de si nu te vad in poze) inseamna 12.800 km/an, bineinteles daca ai facut traseul numa pana la Sighisoara scade. Dupa cum am observat si baietii care fac forje in weekend de obicei fac poze si la Sighisoara, spre Brasov si pe Hungaroring, sa nu-mi spui ca te ascunzi si nu-ti place sa apari in poze.

Ca sa ma depasesti cu un pic la nr de km facuti in cele 2 sezoane trebuie sa ai cele 4-5 sezoane full pline asa cum am calculat.

 

Tu asteapta primavara, ca eu am inceput sezonul deja inca din primele zile ale anului si cu asta am incheiat discutia asta care nu foloseste la nimic, eu nu vreau sa ma cert cu nimeni, ba din contra imi place ca am multi prieteni, numai nu-mi place sa fiu luat de fraier fara nici un motiv.

Editat de Hosszu Toll
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Discutia asta devine deja prea copilareasca, din partea mea pot sa ma papi, esti foarte sigur pe tine,vad ca ai carnet moto din 2005, deci cu un an mai devreme decat eu, asta explica tot....

Mesaj completat

Cum nu e 100% offtopic(e vorba de turele facute) imi permit sa raspund...

 

Cand cineva afirma ca "papa pe altu" cred ca e foarte sigur pe el ca are macar de 3-4 ori atata experienta,nu ai de unde sa stii nr. de km facuti de mine, dar iti spun ca aproape 40.000 in 2 sezoane pe care ii pot dovedi,is curios la traseul 'colorat' si la nr. de km reali facuti de tine, daca ai spre 150.000 sau peste imi ridic palaria. In legatura cu mica ta observatie cu strictul necesar,de ex in Sighisoara am postat un rand de poze, asta inseamna ca am fost o data in Sighisoara?cum nu postezi tu de fiecare data cand ai fost la Sighisoara asa nu postez nici eu. Eu zic daca ma duc intr-o tura de peste 5000 km e bine sa ai un aparat foto la tine,In legatura cu:"persoanele care fac poze

sa aiba experienta", asa macar pot sa dovedesc ca am facut km aia, dar sa te linistesc, fotografia e un alt hobby de al meu, de aceea car cu mine aparatul.

 

Daca te-ai luat iarasi de mine hai ca am facut si un calcul simplu aproximativ: daca la tine sezonul incepe primavara, sa nu fiu rau 1 Martie si se cam termina in

Noiembrie, deci 8 luni sau 32 de weekend-uri, daca IN FIECARE WEEKEND ai facut traseul Tg.Mures-Brasov 32*400(de si nu te vad in poze) inseamna 12.800 km/an, bineinteles daca ai facut traseul numa pana la Sighisoara scade. Dupa cum am observat si baietii care fac forje in weekend de obicei fac poze si la Sighisoara, spre Brasov si pe Hungaroring, sa nu-mi spui ca te ascunzi si nu-ti place sa apari in poze.

Ca sa ma depasesti cu un pic la nr de km facuti in cele 2 sezoane trebuie sa ai cele 4-5 sezoane full pline asa cum am calculat.

 

Tu asteapta primavara, ca eu am inceput sezonul deja inca din primele zile ale anului si cu asta am incheiat discutia asta care nu foloseste la nimic, eu nu vreau sa ma cert cu nimeni, ba din contra imi place ca am multi prieteni, numai nu-mi place sa fiu luat de fraier fara nici un motiv.

Cred ca te-ai aprins un pic cam tare, insa eu nu prea mai ies pe traseul Tg Mures-Brasov deoarece mi-e putin peste mana, in ultimele doua sezoane nu am facut decat vreo 25000 pe un motor si inca vreo 5000 cu diverse alte jucarii, nu ma apropiu ce-i drept de vasta ta experienta de 40000 km in doua sezoane insa permisul il am de la scurt timp de cand am cumparat prima motocicleta. Cat despre inceputul si sfarsitul sezonului nu ai de unde stii mai nimic, insa prefer masina iarna, nu de alta da un ss se comporta cam ciudat pe asfaltu jegos de la noi, iar sa il scot doar asa ca sa fac poze chiar nu-mi arde. Iar daca tu ai timp de motor doar in weekend sa stii ca eu am in fiecare zi in care nu ploua si e asfaltul cat de cat ok.

Dar te las in continuare sa crezi ca esti mai bun, poate intr-o zi ne intersectam pe asfalt si ma vei convinge live.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca te-ai aprins un pic cam tare, insa eu nu prea mai ies pe traseul Tg Mures-Brasov deoarece mi-e putin peste mana, in ultimele doua sezoane nu am facut decat vreo 25000 pe un motor si inca vreo 5000 cu diverse alte jucarii, nu ma apropiu ce-i drept de vasta ta experienta de 40000 km in doua sezoane insa permisul il am de la scurt timp de cand am cumparat prima motocicleta. Cat despre inceputul si sfarsitul sezonului nu ai de unde stii mai nimic, insa prefer masina iarna, nu de alta da un ss se comporta cam ciudat pe asfaltu jegos de la noi, iar sa il scot doar asa ca sa fac poze chiar nu-mi arde. Iar daca tu ai timp de motor doar in weekend sa stii ca eu am in fiecare zi in care nu ploua si e asfaltul cat de cat ok.

Dar te las in continuare sa crezi ca esti mai bun, poate intr-o zi ne intersectam pe asfalt si ma vei convinge live.

Ok,mersi de raspunsul cinstit, nu am vrut si nici nu vreau sa dovedesc cat de bun sau naspa sunt, daca la 70 de ani o sa ma mai dau cu un chopper, o sa zic ca sunt bun ca am supravietuit atatia ani de motociclism,o iei cum vrei poate zici ca mi-e frica, asta e, fiecare stie ce poate, eu m-am ofticat din cauza ca m-ai incadrat in categoria celor care si-au luat motor pt fite in oras, mai ales cu tancul acesta care cu cutii e cat un matiz( inca tot nu inteleg de te-ai legat iarasi de mine si in conversatia ta cu Adi), eu zic ca mai bine ma incadrez in categoria a celor putini din Mures sau chiar si din tara care are un Adventure si face ture mai lungi si in afara tarii, tu crezi cum vrei, dar te rog nu ma judeca in pubic fara sa ma cunosti.

 

Ride Safe!

Mesaj completat

Scuzati-ma, dar nu m-am putut abtine,cei ce intra aici ca sa citeasca despre ture moto nu asta vor vada, promit ca mai postez aici numai daca e vorba de vreo iesire sau discutie despre vreo iesire.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare fratilor ...si LA MULTI ANI ...scuze de intarziere dar abia in noaptea asta am ajuns acasa

 

La multi ani Florine! ... si bine te-ai reintors in tara! Vezi ca trebuie sa vorbim despre plecarea la Bike on ice, daca vrei sa vii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

cred ca iese ceva

:angry:

 

 

 

Mesaj completat

cred ca iese ceva

:laugh:

 

am vazut pozele de pe valea gurghiului

as vrea, cu voie Domnului, si cu compania celor buni, ca si tine Adi, sa cunosc mai bine traseele din Carpatii Orientali

indeosebi muntii Ghurghiul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baietizii,

 

Ne intalnim in weekend sa "discutam" plecarea la Bikes on Ice? Poate dezmortind putin cilindrii motoarelor?

 

Man ... maine si poimaine sant prins cu alte treburi si nu pot veni. Maine seara cred ca-s prin Mures. Daca nu ne vedem vorbim duminica.

Mesaj completat

Adunarea pentru plecarea spre Retezat, Vineri dimineata la 10.30, la benzinaria OMW Gh. Doja. Mircea te mai sun eu, ai vorbit cu Ovidiu ?. Din Reghin venim 4 motoare.

Mesaj completat

 

 

 

S-a stabilit si cazarea, intalnirea pentru plecare ramane vineri 10.30 OMW Gh. Doja.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Banditosul argintiu
Man ... maine si poimaine sant prins cu alte treburi si nu pot veni. Maine seara cred ca-s prin Mures. Daca nu ne vedem vorbim duminica.

Mesaj completat

Adunarea pentru plecarea spre Retezat, Vineri dimineata la 10.30, la benzinaria OMW Gh. Doja. Mircea te mai sun eu, ai vorbit cu Ovidiu ?. Din Reghin venim 4 motoare.

Mesaj completat

 

 

 

S-a stabilit si cazarea, intalnirea pentru plecare ramane vineri 10.30 OMW Gh. Doja.

Salutare, fratilor

 

Scuze de deranj si ca-s cam "bagator de seama", dar as dori si eu sa-mi dezmortzesc cilindrii.

Sunt cam nou aici pe motociclism.

 

Si apropo de iesirea catre Retezat, in care vineri va adunati? In 19 Feb, sau in 26 Feb?

Aveti un plan mai detaliat?

Ca as veni si eu.... ;)

 

Iarna scurta si-un cantecel: Vine, vine PRIIMAAVAARAAA! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, fratilor

 

Scuze de deranj si ca-s cam "bagator de seama", dar as dori si eu sa-mi dezmortzesc cilindrii.

Sunt cam nou aici pe motociclism.

 

Si apropo de iesirea catre Retezat, in care vineri va adunati? In 19 Feb, sau in 26 Feb?

Aveti un plan mai detaliat?

Ca as veni si eu.... ;)

 

Iarna scurta si-un cantecel: Vine, vine PRIIMAAVAARAAA! :)

 

 

Adunarea se face vineri 19.02 la 10.30 la omv pe g.doja cu directia retezat....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

trec si eu pe acolo sa vad care sunteti defectii care plecati :)

 

:) Ottooo ... pune-ti desaga pe motor si hai si tu. Oricum e foarte posibil sa mai vina o vitezana cu noi (un R1). Si asa esti si tu defect (chiar daca-n alt fel) :) ... te-ai integra fara probleme ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Banditosul argintiu
Adunarea se face vineri 19.02 la 10.30 la omv pe g.doja cu directia retezat....

Salutare, fratzilor!

 

Am ajuns si eu la OMV pe la 10:40, da nu mai era nime' :D

de suparare am ars-o pana la Gheorghieni... si-napoi

Mi-am dezmortit si eu cilindrii, pistoanele, rulmentii si tendoaneleee ;)

Un cantecel: Vine, vine PRIIMAAVAARAAA!!! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, fratzilor!

 

Am ajuns si eu la OMV pe la 10:40, da nu mai era nime' :P

de suparare am ars-o pana la Gheorghieni... si-napoi

Mi-am dezmortit si eu cilindrii, pistoanele, rulmentii si tendoaneleee :lol:

Un cantecel: Vine, vine PRIIMAAVAARAAA!!! :D

 

 

 

Maannn ... pe topicu asta pe paginile dinainte apar de cateva ori nr. noastre de telefon + la semnatura am adresa de mail... trebuia sa te uiti si sa suni sau sa scrii, daca vroiai sa vii... am plecat doar la 11. ;)

Mesaj completat

A trecut si Bike on Ice 2010 .... am ajuns teferi cu totii. Muresul a fost reprezentat de Mircea (Honda Dominator), Florin (Suzuki DR Big), Levi (KTM LC4) si subsemnatu :)

 

Mai multe poze si povesti puteti vedea aici :

/index.php?...p;#entry2307677

 

 

post-28870-1266880526_thumb.jpg alaturi de prieteni - M-tii Retezat, Lacul Gura Apelor 20.02.2010

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Maannn ... pe topicu asta pe paginile dinainte apar de cateva ori nr. noastre de telefon + la semnatura am adresa de mail... trebuia sa te uiti si sa suni sau sa scrii, daca vroiai sa vii... am plecat doar la 11. :)

Mesaj completat

A trecut si Bike on Ice 2010 .... am ajuns teferi cu totii. Muresul a fost reprezentat de Mircea (Honda Dominator), Florin (Suzuki DR Big), Levi (KTM LC4) si subsemnatu :D

 

Mai multe poze si povesti puteti vedea aici :

/index.php?...p;#entry2307677

 

 

post-28870-1266880526_thumb.jpg alaturi de prieteni - M-tii Retezat, Lacul Gura Apelor 20.02.2010

 

Great adventure, bravo baietii :o

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Plimbare azi ... Valea superioara a Muresului. Asfalt uscat, insa spart ... offroad adevarat !

 

 

 

post-28870-1267983740_thumb.jpgpost-28870-1267983777_thumb.jpgpost-28870-1267983813_thumb.jpg

Mesaj completat

 

 

 

 

 

Cam asa arata drumul in zona Campul Cetatii - Sovata acum.

 

post-28870-1268576168_thumb.jpgpost-28870-1268576148_thumb.jpgpost-28870-1268576189_thumb.jpgpost-28870-1268576207_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Sambata iesire cu motoarele , plecare din mures-sovata-bucin-joseni-ditrau- aproape pana la hagota (mai aveam 10 km dar am avut scurgeri la telescopul fata la mine si s-a prelins pana la etrier si ne-am intors inapoi pe acelasi traseu) ~240 km

Eu (suzuki Freewind) , Zoltan (Suzuki Freewind)

 

Mesaj completat

Sambata iesire cu motoarele , plecare din mures-sovata-bucin-joseni-ditrau- hagota - inapoi pe acelasi traseu) ~240 km

Eu (suzuki Freewind) , Zoltan (Suzuki Freewind)

post-29370-1269197903_thumb.jpg

post-29370-1269198252_thumb.jpg

post-29370-1269198293_thumb.jpg

post-29370-1269198629_thumb.jpg

post-29370-1269198666_thumb.jpg

post-29370-1269198737_thumb.jpg

post-29370-1269198787_thumb.jpg

post-29370-1269198842_thumb.jpg

post-29370-1269199233_thumb.jpg

post-29370-1269199275_thumb.jpg

post-29370-1269199327_thumb.jpg

post-29370-1269199353_thumb.jpg

post-29370-1269199400_thumb.jpg

post-29370-1269199429_thumb.jpg

post-29370-1269199482_thumb.jpg

post-29370-1269199533_thumb.jpg

post-29370-1269199567_thumb.jpg

post-29370-1269199601_thumb.jpg

post-29370-1269199689_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...