Sari la conținut

Inca O Patanie...


Ravenitza
 Share

Postări Recomandate

cizme touring, genunchiere, geaca moto cu protectii si casca...ca in poza de la profil

ideea e ca acum am vanataie in partea dreapta a genunchiului, lateral. cred eu ca de la sistemul de prindere al genunchierei (un fel de surub) pentru ca se indoaie la genunchi.

Cunosc sistemul,genul de genunchiera.Te-ai gindit cum ar fi fost fara?Sanatate!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 120
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

felicitari pentru abordare,sunt multi oameni rai printre voi.pacat.da-mi voie sa-ti dau un sfat :nu te baza prea mult pe oglinda retrovozoare a cond auto pt ca intrun caz ca acesta descris de colega nu mai ai timp sa te uiti in oglida ci instinctiv te feresti si tragi de volan stanga si dupa aceea te uiti,deci esti ca si lovita.parerea mea este ca cel mai bine este ori sa stai mai in spate sa poti avea suficient timp de reactie ori sa te duci inaintea masinii sa iesi din raza ei de actiune.Dumnezeu sa va pazeasca.

 

aha, nu te baza pe oglinzi, pe frane, pe nimic, pune-ti 14 perne pe tine, baga-te in sifonier, ichide usa si stai in casa, in felul acesta nu te va lovi nimeni, bha ma lasi?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai bine cracky, dar daca tii lunga toata ziua, cum dracu il/o mai avertizezi pe boul/vaca ce iti iese in cale? ca din lunga nu stiu cum se mai poate da flash la ceva? prefer flashul din scurta, decat sa ma fleshcaiesc pe un bot de masina.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cizme touring, genunchiere, geaca moto cu protectii si casca...ca in poza de la profil

ideea e ca acum am vanataie in partea dreapta a genunchiului, lateral. cred eu ca de la sistemul de prindere al genunchierei (un fel de surub) pentru ca se indoaie la genunchi.

 

cunosc sistemul, pe mine ma doare genunchiul si acum de la sistemul de prindere al sutienului.. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@calaretu fara casca: ai uitat sa bagi si leptopul in sifonier, ca sa poti accelera in timp real pe motoretism.ro.

 

--- Mesaj completat în 27 Feb 2008 12:46 -------------
sutienu se mai prinde si in fata. degeaba pui genunchiul pe spate si tragi cat ce poti, cheia e in alta parte.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

era o "zicatoare"..."vorba lunga saracia omului". ce se mai potriveste aci!!! cum incepe fata sa sporovaiasca repede sare lumea in capul ei. oare ar vorbi singura daca nu i-ati da apa la moara? ma indoiesc. stiu ca ignoranta e un sentiment urat (sa zicem), dar in cazul acesta e tare potrivit. a zis si ea ceva...mare treaba... plange lumea de grija ei...iaca fas...e si ea mai expansiva (banui io), altfel nu vad de ce atatea conversari si discutii pe treburi de rutina in viata oricarui incepator si poate nu numai (ca momente de nebunie ni se intampla tuturor :)). ce daca nu-si mai aminteste treburi din trecut, este explicatie medicala, psihologica pentru asta.

si ca sa fiu in ton cu subiectul initial...sfaturile, teoriile si pataniile altora nu-ti vin in cap cand esti pe strada cam niciodata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu sunt hotarat. sufar alaturi de toti motoristii care patesc trebi in trafic. sufar si pentru cel care isi scapa cashcheta pe jos si deschide topic. sufar si pentru mariana care nu s-a putut duce in tura de seara cu prietenul ionel deoarece nu o mai incapea jaca de pele cumparata de fostul deasupritor gigel. mai nou, sufar si pentru motoristele "to be" care nu au motoreta, nu au permis, nu au creier, dar au vazut un motociclist pe strada si au cazut in love. sufar pentru mopedistii fara casca pentru ca au ochii plini de muste. sufar pentru cei care raman in pana prostului. sufar pentru teparii care vand chestii de 4 ori mai scump. valeleu maiculitza, ce suferind sunt. uite, acu sufar ca tre sa ma duc la munca cu motocicleta, tre sa ma echipez, tre sa salut mamaia de la parcarea subterana, tre sa o incalzesc (motoreta, nu mamaia), tre sa opresc la rosu, tre sa pastrez distanta, damn, cata treaba am si eu ma uit la suferintele altora. gata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@calaretu fara casca: ai uitat sa bagi si leptopul in sifonier, ca sa poti accelera in timp real pe motoretism.ro.

 

<small>--- Mesaj completat în 27 Feb 2008 12:46 -------------</small><br/>sutienu se mai prinde si in fata. degeaba pui genunchiul pe spate si tragi cat ce poti, cheia e in alta parte.

 

 

Eu oricum nu pot da flashuri din cauza xenoanelor, iar avertizarea nu o s-o ia din flash ziua man.. fi serios, ca nu observa nimic ziua in flash ! In schimb pot tura, claxona ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu sunt hotarat. sufar alaturi de toti motoristii care patesc trebi in trafic. sufar si pentru cel care isi scapa cashcheta pe jos si deschide topic. sufar si pentru mariana care nu s-a putut duce in tura de seara cu prietenul ionel deoarece nu o mai incapea jaca de pele cumparata de fostul deasupritor gigel. mai nou, sufar si pentru motoristele "to be" care nu au motoreta, nu au permis, nu au creier, dar au vazut un motociclist pe strada si au cazut in love. sufar pentru mopedistii fara casca pentru ca au ochii plini de muste. sufar pentru cei care raman in pana prostului. sufar pentru teparii care vand chestii de 4 ori mai scump. valeleu maiculitza, ce suferind sunt. uite, acu sufar ca tre sa ma duc la munca cu motocicleta, tre sa ma echipez, tre sa salut mamaia de la parcarea subterana, tre sa o incalzesc (motoreta, nu mamaia), tre sa opresc la rosu, tre sa pastrez distanta, damn, cata treaba am si eu ma uit la suferintele altora. gata.

 

bai krupp tu ma faci sa ma simt minuscul, fara valoare, ma faci sa lacrimez si sa imi dau seama ca pungile de plastic aruncate in padure la cernica nu vor fi culese de raduleasca, ca stau la etajul 9 si ca am o motoreta de vanzare, ca nu am paine si ca fumez Kent pt ca nu avea Pall Mall la butic, o dau dreacu de viata, ma duc sa ma arunc in urma tramvaiului 14

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aha, nu te baza pe oglinzi, pe frane, pe nimic, pune-ti 14 perne pe tine, baga-te in sifonier, ichide usa si stai in casa, in felul acesta nu te va lovi nimeni, bha ma lasi?

dragule ,sfatul nu a fost pentru tine care esti un as, ci pentru o incepatoare care am inteles ca vrea sa nu mai treaca prin ce a trecut.cat despre frane ... bine ar fi ca ele sa fie la fel de eficiente precum demararea unei motociclete.din pacate asta nu se intelege si de aceea viteza este cel mai mare dusman al vietii.Dumnezeu sa te ajute.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dragule ,sfatul nu a fost pentru tine care esti un as, ci pentru o incepatoare care am inteles ca vrea sa nu mai treaca prin ce a trecut.cat despre frane ... bine ar fi ca ele sa fie la fel de eficiente precum demararea unei motociclete.din pacate asta nu se intelege si de aceea viteza este cel mai mare dusman al vietii.Dumnezeu sa te ajute.

 

ma, tu ori esti popa ori ai apucaturi gay, auzi la el '' dragule'' :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ati umplut topicul cu balarii de-a ajuns sa aiba mai multe pagini ca unul cu accident mortal.....si asta numai pentru ca este fata....

 

@ raven : Desi ma indoiesc ca aia se asigurase in oglinda laterala ca tu esti acolo inainte de manevra speciala pe care a efectuat-o......citeste mai bine ce a scris FLEX in postul lui de la pagina 6 ,nu vreau sa repet.

Editat de TARKA 2
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A aparut si primul aplaudac......vezi poate pica ceva!

sper ca stii sa citesti... si inteligent ca sa intelegi ce citesti... si sper ca nu te referi la mine :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am citit, am bagat la cap! merci!

Sunt mici sfaturi de la cei ce au experienta si care au ceva bun de zis care ajuta pe toata lumea, sunt chestii de siguranta la care ca incepator nu prea iti vin prin minte...Nu mi-am imaginat ca daca merg linistita pe banda mea, cu o masina care circula in lateralul meu, o sa se intample asemenea chestie...

Experienta de B ajuta foate mult, insa pe cei ce o au...altfel invatam. Cat traim invatam.

Editat de raven30hell
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu sunt hotarat. sufar alaturi de toti motoristii care patesc trebi in trafic. sufar si pentru cel care isi scapa cashcheta pe jos si deschide topic. sufar si pentru mariana care nu s-a putut duce in tura de seara cu prietenul ionel deoarece nu o mai incapea jaca de pele cumparata de fostul deasupritor gigel. mai nou, sufar si pentru motoristele "to be" care nu au motoreta, nu au permis, nu au creier, dar au vazut un motociclist pe strada si au cazut in love. sufar pentru mopedistii fara casca pentru ca au ochii plini de muste. sufar pentru cei care raman in pana prostului. sufar pentru teparii care vand chestii de 4 ori mai scump. valeleu maiculitza, ce suferind sunt. uite, acu sufar ca tre sa ma duc la munca cu motocicleta, tre sa ma echipez, tre sa salut mamaia de la parcarea subterana, tre sa o incalzesc (motoreta, nu mamaia), tre sa opresc la rosu, tre sa pastrez distanta, damn, cata treaba am si eu ma uit la suferintele altora. gata.

esti de belea! :)

foarte misto scris! :P

macar motoreta sa-ti mai alinte suferintele! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai cum se plictisesc unii dintre voi ... si au si niste rautati de 2 lei in ei :)

 

off: calaretule, da-i dreaku pe astia, hai sa votam bunese pt miss moto :P

 

pfff am vazut 2 exponate acolo de as fi in stare sa fac si secs cu ele... :)

 

p.s. cred ca am gresit topicu, nu era topic de matrimoniale?

Editat de calaretul fara casca
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

chiar nu stiu cum mergeti voi insa eu ma simt absolut incomod atunci cand rulez in paralel cu absolut orice gen de vehicul .

pur si simplu instinctul ma face sa dispar repede de acolo , sa degajez cumva .

 

bafta oricum , se pare ca daca nu ai bafta e jale .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

chiar nu stiu cum mergeti voi insa eu ma simt absolut incomod atunci cand rulez in paralel cu absolut orice gen de vehicul .

pur si simplu instinctul ma face sa dispar repede de acolo , sa degajez cumva .

 

bafta oricum , se pare ca daca nu ai bafta e jale .

:) Eu chiar ma gindesc, sa nu mai merg cu nimeni niciodata in paralel. Incercati si voi! Sigur, glumeam. Astea sunt situatii naspa,cui nu ii este frica de astfel de incidente. Incerci sa tii ceva distanta de cel din fata de cei din laterale, dar tot in mijlocul actiunii esti. Esti actor intr-o piesa proasta dar mai depinde si de cel de sus, de scenarist.El are ultimul cuvint.

Editat de fast_arrow
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...