Sari la conținut

Accident Iuliu Maniu - Bucuresti


augustyn
 Share

Postări Recomandate

daca intalniti prosti pe strada evitatii ca poate iesiti sifonati.cam asa a fost si aseara cand madeplasam catre pacii eu pe banda a doua iar un dobitoc cu o furgoneta pe banda 1.in mintea lui a rasarit ideea ca ar exista posibilitatea lipsei gaurilor din drum pe banda a doua si nici una nici alta vireaza stanga fara sa se asigure.eu fiind deja pe banda 2 am fost impins pe scuarul ce delimiteaza sensurile de mers,apoi pe sosea.ma ridic si constat ca individul cre era cu mine era pe scuar si il cam durea glezna.a venit politia am mers la spital ca am picioarele fripte ,mana dreapta in gips si nasul spart de am inundat casca si geaca de sange.mai tarziu am simtit si o durere in glezna stanga,care nu mai permite folosirea obiectului :crack: motorul a scapat si el destul de ieftin ca tocmai ce dadusem jos carenele sa le vopsesc.putin julit pe cadru,si capac ambreiaj :baldy:idiotul biped nu a luat nici macar o amenda :burnout: ca sa se mai uite dracului si in oglinzi.tot ieri am mai avut 2 sanse de accident si anume sub podul grand un taximetrist care nu si-a jumulit parul din nas si urechi a intrat pe dublalinie continua sa urce pe pod,dar am avut mare noroc ca eram doi pe un yzf r6si sa cam pliat pe asfalt.a fugit pe pod care era blocat.ne-am luat dupa el si omu incepea sa se scuze ca asa si pe dincolodar daca o mierleam faceam o gramada de oameni fericiti:taximetristi,tiristi,etc.si a doua la gorjului un tip la vreo 20 ani cu o solnita nu sa asigurat si mi-a taiat calea.drept urmare o palma peste oglinda lui si 3 injuraturi.acum stau la umbra patului scriind cu o mana intrucat a treia oara nu am mai avut noroc :wave:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca intalniti prosti pe strada evitatii ca poate iesiti sifonati.cam asa a fost si aseara cand madeplasam catre pacii eu pe banda a doua iar un dobitoc cu o furgoneta pe banda 1.in mintea lui a rasarit ideea ca ar exista posibilitatea lipsei gaurilor din drum pe banda a doua si nici una nici alta vireaza stanga fara sa se asigure.eu fiind deja pe banda 2 am fost impins pe scuarul ce delimiteaza sensurile de mers,apoi pe sosea.ma ridic si constat ca individul cre era cu mine era pe scuar si il cam durea glezna.a venit politia am mers la spital ca am picioarele fripte ,mana dreapta in gips si nasul spart de am inundat casca si geaca de sange.mai tarziu am simtit si o durere in glezna stanga,care nu mai permite folosirea obiectului :crack: motorul a scapat si el destul de ieftin ca tocmai ce dadusem jos carenele sa le vopsesc.putin julit pe cadru,si capac ambreiaj :baldy:idiotul biped nu a luat nici macar o amenda :burnout: ca sa se mai uite dracului si in oglinzi.tot ieri am mai avut 2 sanse de accident si anume sub podul grand un taximetrist care nu si-a jumulit parul din nas si urechi a intrat pe dublalinie continua sa urce pe pod,dar am avut mare noroc ca eram doi pe un yzf r6si sa cam pliat pe asfalt.a fugit pe pod care era blocat.ne-am luat dupa el si omu incepea sa se scuze ca asa si pe dincolodar daca o mierleam faceam o gramada de oameni fericiti:taximetristi,tiristi,etc.si a doua la gorjului un tip la vreo 20 ani cu o solnita nu sa asigurat si mi-a taiat calea.drept urmare o palma peste oglinda lui si 3 injuraturi.acum stau la umbra patului scriind cu o mana intrucat a treia oara nu am mai avut noroc :wave:

 

cum nu a luat nici macar amenda???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am mai auzit si eu de un caz cand un motociclist a cazut incercand sa evite un idiot care s-a bagat aiurea in fata lui si pentru ca nu s-a atins de masina (sau masina de el) a reiesit ca el trebuie sa se dea in judecata deoarece nu exista o alta parte in accident.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asta nu mai e doar schimbarea directiei fara semnalizare. asta e cu prioritate deja si pentru asta se ia carnetul. daca ai avea martori ai putea face plangere la politie si sa iti scoti si un certificat de la iml. plus parasirea locului. stiu ca legea e interpretabila si ca politia o aplica cum vrea ea ca sa mearga treaba mai usor ( adica nu ai atins masina, sanatate ) dar daca ala s-a bagat in fata ta ( chiar daca semnaliza, NU avea voie sa se bage decat cand putea fara risc ) si s-a intamplat un accident, chiar daca nu l-ai atins e vinovat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asta nu mai e doar schimbarea directiei fara semnalizare. asta e cu prioritate deja si pentru asta se ia carnetul. daca ai avea martori ai putea face plangere la politie si sa iti scoti si un certificat de la iml. plus parasirea locului. stiu ca legea e interpretabila si ca politia o aplica cum vrea ea ca sa mearga treaba mai usor ( adica nu ai atins masina, sanatate ) dar daca ala s-a bagat in fata ta ( chiar daca semnaliza, NU avea voie sa se bage decat cand putea fara risc ) si s-a intamplat un accident, chiar daca nu l-ai atins e vinovat.

va multumesc fratilor dar tb sa ne resemnam ca traim intr-o tara infecta

:burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca intalniti prosti pe strada evitatii ca poate iesiti sifonati.cam asa a fost si aseara cand madeplasam catre pacii eu pe banda a doua iar un dobitoc cu o furgoneta pe banda 1.in mintea lui a rasarit ideea ca ar exista posibilitatea lipsei gaurilor din drum pe banda a doua si nici una nici alta vireaza stanga fara sa se asigure.eu fiind deja pe banda 2 am fost impins pe scuarul ce delimiteaza sensurile de mers,apoi pe sosea.ma ridic si constat ca individul cre era cu mine era pe scuar si il cam durea glezna.a venit politia am mers la spital ca am picioarele fripte ,mana dreapta in gips si nasul spart de am inundat casca si geaca de sange.mai tarziu am simtit si o durere in glezna stanga,care nu mai permite folosirea obiectului :D motorul a scapat si el destul de ieftin ca tocmai ce dadusem jos carenele sa le vopsesc.putin julit pe cadru,si capac ambreiaj :baldy:idiotul biped nu a luat nici macar o amenda :cheers: ca sa se mai uite dracului si in oglinzi.tot ieri am mai avut 2 sanse de accident si anume sub podul grand un taximetrist care nu si-a jumulit parul din nas si urechi a intrat pe dublalinie continua sa urce pe pod,dar am avut mare noroc ca eram doi pe un yzf r6si sa cam pliat pe asfalt.a fugit pe pod care era blocat.ne-am luat dupa el si omu incepea sa se scuze ca asa si pe dincolodar daca o mierleam faceam o gramada de oameni fericiti:taximetristi,tiristi,etc.si a doua la gorjului un tip la vreo 20 ani cu o solnita nu sa asigurat si mi-a taiat calea.drept urmare o palma peste oglinda lui si 3 injuraturi.acum stau la umbra patului scriind cu o mana intrucat a treia oara nu am mai avut noroc :cheers:

 

Lasa ca fierul se repara, tu ai grija de tine, sa-ti fie tie bine! Multa sanatate si insanatosire grabnica! Ne vedem la o bere La Butoaie cand vii in Pitesti!! :D :D :wave:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am mai auzit si eu de un caz cand un motociclist a cazut incercand sa evite un idiot care s-a bagat aiurea in fata lui si pentru ca nu s-a atins de masina (sau masina de el) a reiesit ca el trebuie sa se dea in judecata deoarece nu exista o alta parte in accident.

 

da, se numeste "autor moral", politistul care era de fatza cand m-am tavalit evitand un bou care nu a dat prioritate a zis ca nu are ce sa-i faca.

tzara de cacao! legi la fel... asta e, asumati-va riscurile! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lasa ca fierul se repara, tu ai grija de tine, sa-ti fie tie bine! Multa sanatate si insanatosire grabnica! Ne vedem la o bere La Butoaie cand vii in Pitesti!! :wave: :D :cheers:

cu siguranta,cand voi trece pe acolo,dau nde beut.multam frumos si sa nu aveti parte de asa ceva :D :D :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lasa ca fierul se repara, tu ai grija de tine, sa-ti fie tie bine! Multa sanatate si insanatosire grabnica! Ne vedem la o bere La Butoaie cand vii in Pitesti!! :cheers: :wave: :cheers:

 

 

misule, daca omul asta mai vine la butoie sa bea o bere cu motociclistii, dupa cate i s-au "intamplat" pe forum.........are caracter!

 

insanatosire grabnica "stresule" :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Parerea mea e urmatoarea: cine e un taran si un bou nespalat acasa, tot asa e si in trafic! Educatia si comportamentul unui om se reflecta si in modul in care conduce masina, motorul, sau cum traverseaza. Asa ca, fratilor, cand dati peste un idiot de genul asta, daca puteti, dati-i un cap in gura si doo suturi in poponeata, poate data viitoare o sa se asigure cand schimba banda sau cand intra in depasire! Augustyn, insanatosire grabnica, bine ca n-a fost mai rau! Poate ne vedem la vreo intrunire! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

misule, daca omul asta mai vine la butoie sa bea o bere cu motociclistii, dupa cate i s-au "intamplat" pe forum.........are caracter!

 

insanatosire grabnica "stresule" :rose:

 

e musai sa vina ca numai "face to face" putem face din el un motociclist! :rose: :D :lol:

 

Sa le dam foc la masini asta merita !!!!!!

 

sa dam foc la absolut toate masinile din lume si ca sa fim corecti sa incepem cu ale noastre! :P :D :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e musai sa vina ca numai "face to face" putem face din el un motociclist! :rose: :D :P

sa dam foc la absolut toate masinile din lume si ca sa fim corecti sa incepem cu ale noastre! :rose: :rose: :lol:

salut.spune-mi si mie unde trebuie sa ma prezint,ca habar nu am pe unde se afla butoaiele.si ceva repere nu niste stradute,ca ma pierd. :D :D maine sunt prin pitesti si m-am gandit sa fac o vizita pe acolo.daca mai e valabila berea aia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pot da si eu un exemplu chiar daca nu eream cu motoru eream cu masina pe plevnei si un sofer a iesit fara sa dea prioritate cel din fata mea a franat ca sa nu intre in el si eu nu am mai reusit coincidenta sau nu la accident a fost martor un politai de la circulatie care a spus urmatorul lucru cel care nu a acordat prioritate nu este vinovat deoarece nu a fost implicat in accident (adica nu la lovit nimeni) vinovat sunt eu ca nu am pastrat distanta de 15 -20 de metri fata de cel din fata ( nu stiam ca legea prevede o distanta anume ) si oricum eream in bucuresti de unde o asemenea distranata intre masini :crack: oricum treaba este valabila si cu motoru atata timp cat nu intri in el nu este vinovat daca nu iti acorda prioritate asa ca mare atentie la cei din trafic :blbl:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut.spune-mi si mie unde trebuie sa ma prezint,ca habar nu am pe unde se afla butoaiele.si ceva repere nu niste stradute,ca ma pierd. :crack: :blbl: maine sunt prin pitesti si m-am gandit sa fac o vizita pe acolo.daca mai e valabila berea aia.

..strada depozitelor,parca...cum se termina autostrada(partea de centura,km119 parca),soseaua face stanga la 90 grade...acolo tu faci dreapta si iar dreapta si o ti pe strada aia(e tot centura,dar e praf)...la un moment dat ajungi la o intersectie in Y(semnalizata cu semne de prioritate...atentie ca mai e o bifurcatie inaine,dar acolo tii drumul principal!!!),unde o sa faci stanga pe drumul cu prioritate...si urmaresti pe partea stanga o carciuma cu butoaie afara...

...am explicat bine pitestenilor??...si faceti naiba si voi tambalau,sa repare soselele alea din arges!! :D

Editat de raducu 77
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aloooo! Cratima, virgula, punctul, unde sunteti? :blbl:

Alo baiatu aici se discuta lucruri serioase si nu avem nevoie de oameni "inteligenti" care sa ne invete gramatica asa ca sfatul meu daca ai ceva de zis legat de motoare chiar te rog daca nu cauta altceva de facut si nu te mai da rotund :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aloooo! Cratima, virgula, punctul, unde sunteti? :blbl:

cand trebuie, acestea nu exista, cand nu trebuie, apar din belsug......de exemplu i-mi dai....., i-ti dau, sau mai este si dilema literei "i".de exemplu cumpara bateri, sa cumperi si manusii........si baiatul care l-am vazut........si asta e poporul roman analfabet, iar cu nicio nu voi fi niciodata de acord, pentru mine ramane nici o.............complet offtopic, dar nu m-am putut abtine

 

 

--- Mesaj completat în 13 Mar 2008 16:49 -------------

Alo baiatu aici se discuta lucruri serioase si nu avem nevoie de oameni "inteligenti" care sa ne invete gramatica asa ca sfatul meu daca ai ceva de zis legat de motoare chiar te rog daca nu cauta altceva de facut si nu te mai da rotund :crack:

ei nu zau......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cand trebuie, acestea nu exista, cand nu trebuie, apar din belsug......de exemplu i-mi dai....., i-ti dau, sau mai este si dilema literei "i".de exemplu cumpara bateri, sa cumperi si manusii........si baiatul care l-am vazut........si asta e poporul roman analfabet, iar cu nicio nu voi fi niciodata de acord, pentru mine ramane nici o.............complet offtopic, dar nu m-am putut abtine

<small>--- Mesaj completat în 13 Mar 2008 16:49 -------------</small><br/>

ei nu zau......

inca nu ai relizat frate ca esti in plus aici nu vezi ca pe acest forum sunt numai analfabeti stau si ma intreb ce cauta un om asa de inteligent ca tine pe acest forum cauta frate un forum de oameni inteligenti si lasa ne :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

inca nu ai relizat frate ca esti in plus aici nu vezi ca pe acest forum sunt numai analfabeti stau si ma intreb ce cauta un om asa de inteligent ca tine pe acest forum cauta frate un forum de oameni inteligenti si lasa ne :crack:

 

Cois, casa in-teleg ce zi-ci trebui-e sa intele-g ce scri... Asa ca lasane cu yamahar1 a ta, hayabusa sau yzf-ul ca pana una al-ta tu esti in plus chiar sii de 1 sin-gur!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am auzit ceva mai devreme ca pe militari,nu stiu zona exacta,a mai cazut un baiat cu moto.se pare ca a deschis un taxi usa fra sa se asigure,intrucat in spatele taxiului se proptise unu.motoristul,s-a speriat si a trantit motorul fara impact.stiu ca a ridicat motoru si a plecat in graba la politie.sa vedem cine stie mai multe.asta am aflat-o de la un taximetrist,care are o r 6 si a fost anuntat de colegi. :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...