Sari la conținut

Honda NX650 Dominator


Postări Recomandate

ce face un purice cand se plictiseste link...

Deci roata aia vrei sa o pui pe spate? Ai si pe fata una turnata?

Cu amortizorul de pe spate ce e? L-ai desfacut sa vezi ce e inauntru sau sa incerci sa faci ceva cu el?

Sunt curios sa vad ce iese la final :laugh:, si in special sa vad cum merge bordul ala electronic :D

Spor la treaba sa ai!

:bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 8,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

@phreak_or

Pe fata nu am inca nici o roata dar va fi perechea la cea care vreau sa o pun acum, sunt roti de cbr600 f2/3.

Amortizorul respectiv e cel care m-a lasat prin muntii dobrogei in sensul ca s-a spart si am mers pe arc pana in bucuresti. L-am defacut acum sa vad daca se poate reface si supriza, merge refacut pentru ca existaasta.

Maine il desfac de pe ax sa vad exact ce anume e spart din semeringul ala.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@phreak_or

 

Amortizorul respectiv e cel care m-a lasat prin muntii dobrogei in sensul ca s-a spart si am mers pe arc pana in bucuresti. L-am defacut acum sa vad daca se poate reface si supriza, merge refacut pentru ca existaasta.

Maine il desfac de pe ax sa vad exact ce anume e spart din semeringul ala.

vezi sa nu fie axul cu uzura cum am patit la mine ca nu mai faci nimic dupa aia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@phreak_or

Pe fata nu am inca nici o roata dar va fi perechea la cea care vreau sa o pun acum, sunt roti de cbr600 f2/3.

Amortizorul respectiv e cel care m-a lasat prin muntii dobrogei in sensul ca s-a spart si am mers pe arc pana in bucuresti. L-am defacut acum sa vad daca se poate reface si supriza, merge refacut pentru ca existaasta.

Maine il desfac de pe ax sa vad exact ce anume e spart din semeringul ala.

 

Deci sa inteleg ca amortizorul ala merge cu ulei? Parca era cu ceva gaz sub presiune. :bigstar:

 

vezi sa nu fie axul cu uzura cum am patit la mine ca nu mai faci nimic dupa aia.

 

In concluzie trebuie sa aplic cat mai curand planul pe care il am. Vreau sa fac o husa impermeabila care sa etanseze cat de cat amortizorul spate. Ca nu imi place cum mereu intra mizerie peste el, unei piese in miscare sigur nu ii face bine. Inainte sa pun o astfel de husa ar trebui sa scot arcul si sa curat bine axul?

Editat de phreak_or
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@50debani

se poate croma axul din nou asta dupa ce il rectifici intai, costa dar e mai ieftin deca un amortizor nou si macar ai garantia ca o sa te tina mai mult decat unul SH

 

@phreak_or

trebuie protejat axul amortizorului, cel mai simplu ar fi sa tragi o bucata de camera de bicicleta de pe telescop pana pe bucsa de oprire eliminand plasticul de protectie. sau poti sa folosesti un ciorap de telescop sau orice altceva asemanator.

 

 

daca aveti alte idei puteti sa le impartasiti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Doua gauri de 6 nu cred ca al al afecteaza asa de tare le-am dat sa fiu sigur ca nu o mai pierd :bigstar:

Mesaj completat

CA si ulei la domi ia-m facut schimbul si ia-m bagat yaco MVX500 15w50 semisintetic pentru sezonul de vara sper ca este ok?Pareri...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Doua gauri de 6 nu cred ca al al afecteaza asa de tare le-am dat sa fiu sigur ca nu o mai pierd :bigstar:

Mesaj completat

CA si ulei la domi ia-m facut schimbul si ia-m bagat yaco MVX500 15w50 semisintetic pentru sezonul de vara sper ca este ok?Pareri...

Avut, tinut 3500km, placut. Scos la final vreo 1,6L in loc de 1,9 :laugh:

 

Stiu, tinut mult, dar s-a lungit Dminatoriada cu vreo 600 km dintr-o data :D

Editat de switch
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am un dominator (impecabil interior/exterior)si vreau sa il dau ca nu am ce face cu el l-am pus pe net la 1500, cat vreti sa dati pe el?

post-1864-1298212566_thumb.jpg

post-1864-1298212585_thumb.jpg

post-1864-1298212606_thumb.jpg

post-1864-1298212627_thumb.jpg

Editat de stulewa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bre SWICH, poate nu stiai: DOMINATORUL NU ESTE O MOTORETA DE HARDENDURO! deci cazi mai rar... :D dau plasticele laterale cu 1500euro discutabil, bonus motoreta :laugh:

 

apropos, casca ochii in prima poza si o sa vezi si toba, mai usoara cu 10 kile :bigstar:

Editat de stulewa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bre SWICH, poate nu stiai: DOMINATORUL NU ESTE O MOTORETA DE HARDENDURO! deci cazi mai rar... :laugh: dau plasticele laterale cu 1500euro discutabil, bonus motoreta :blink:

 

apropos, casca ochii in prima poza si o sa vezi si toba, mai usoara cu 10 kile :D

Ca veni vorba de Switch... Switch, sa comentez afirmatia precedenta? :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

intrebare ca tot sunteti mai multi paici... orice lant de 520 credeti ca se potriveste la dominator sau trebuie sa mai iau ceva in considerare ... am gasit asta dar nu sunt 100% sigur ca e bun.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Domi normal, la orizontala pe suprafata dreapta, se sprijina pe toba, scarita spate, roti si ghidon. Domi fara toba se sprijina pe ce apuca. Sunt chiar curios :blink:

 

Jumba, atat timp cat merge pe strada... pica. Punct. Sau o scapi de tembeleu in parcare. Rezutlatul e ca plangi dupa plastice. Pentru ca fara tobe sa susina mobra, o sa iti faci praf scaritele , manerul, plasticul si saua la prima cazatura. Alea 10kg oricum sunt +/- la pasagera :laugh: Iti alegi si tu pasagere mai usoare si gata :D Pai ce, asta nu-i mobra de mers singur ca la hard enduro...

 

Apropo, iei ITP cu toba aia fara spaga? :bigstar:

 

 

 

 

@50centiromanesti - iti trebe lant de 520 cu minim 108 (110!?) zale si o/x/z-ring-uri. Daca pui fara oringuri (cum e ala de l-ai link-at tu), o sa-l f*ti extrem de repede (gandeste-te la cateva mii de km doar).

 

 

 

@Domi72 - nu stiu la ce te referi :D

Editat de switch
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Domi72 - nu stiu la ce te referi :bigstar:

Nici eu! :D)

Mesaj completat

De unde pot sa iau disc frana fata pt domi? Inafara de oemmotorparts? Si cam la ce bani...

Intreaba-l pe Andrei din Zalau si intreba si la www.dillypoint.ro

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De unde pot sa iau disc frana fata pt domi? Inafara de oemmotorparts? Si cam la ce bani...

218e kit frana supermoto (320mm - ai vazut la mine) :bigstar:

110e disc frana EBC (stock; 256mm; @dilly, inclusiv transport/ramburs oradea)

Editat de switch
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va salut am o antrebare,sa schimbat cumva afisajul pe forum? Ca de ieri nu mai se afiseaja cum era anainte.Sau poate doar la mine!

Mesaj completat

Anainte erau 400 si de pagini acum sunt doar 99

Tocmai ai postat pe pagina 495 :bigstar:

 

E posibil sa fi schimbat tu ceva setari in calculatorul tau, referitoar la modul de afisare a posturilor. Mi s-a intamplat si mie o data, dar fara sa fi intentionat sa modific ceva.

 

E posibil sa te ajute daca mergi faci scroll pana la partea de sus a paginii (unde se vede header-ul pe care scrie MOTOCICLISM.RO), iar sub header, in partea extrema dreapta vei vedea un drop-down (un buton care iti deschide o lista de optiuni in jos) pe care scrie OPTIONS. Click pe Options si asigura-te ca la sectiunea "Display modes" e bifata optiunea "Standard".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...