Sari la conținut

Bmw R1200c


Budd
 Share

Postări Recomandate

Meet Helga! Muncitoare in floarea varstei (10 ani in mai) rodata numai bine (34k) pentru gusturile mele. Cuplu de diesel,trage la fel si in prima dar si in a cincea. Am mers maxim 140 cu ea si inca mai ducea. La vara o duc sa-si vada parintii in Germania. N-am ce zice despre ea decat ca ... merge. Frane de Boeing. Cand ai piscat-o s-a oprit de face valuri pe asfalt. Frana spate e o placere,in oras rareori folosesc fata. Am facut cam 400 km,asa de cunoastere. Am facut click! Clack! I love Helga!

 

img1305ay1.th.jpg img1306xj0.th.jpg img1307ge2.th.jpg img1308sg0.th.jpg img1309uc5.th.jpg

Editat de Budd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Frumoasa moto! Si combinatia alb-unt cu visiniu e super!

 

Nu ti-am cautat coordonatele dar numarul pare de Olanda... acolo locuiesti?

 

Vino la BMW Mountain Days, in mai la Kaprun sa ti-o admiram! :bow:

 

Vlad ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frumoasa moto! Si combinatia alb-unt cu visiniu e super!

 

Nu ti-am cautat coordonatele dar numarul pare de Olanda... acolo locuiesti?

 

Vino la BMW Mountain Days, in mai la Kaprun sa ti-o admiram! :bow:

 

Vlad ;)

 

Da,Rotterdam.Sa stii ca imi cautam un event unde sa ma plimb cu Helga. Daca am cum sa ajung o sa fiu acolea.Cercetez pe net sa vad cum e cu Mountain Days asta

 

@all : multzam fain de aprecieri

 

Later edit : ma uit acum si vaz ca distanta e cam mare de la mine la Kaprun. M-a aventura pe undeva in Germania dar pana in Austria nu prea am chef sa ajung.As face pe drum 2 zile. Mi-ar lua minim 8 ore dus si 8 intors. Cam nasol. Mai degraba as cauta un event prin UK.

Editat de Budd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Later edit : ma uit acum si vaz ca distanta e cam mare de la mine la Kaprun. M-a aventura pe undeva in Germania dar pana in Austria nu prea am chef sa ajung.As face pe drum 2 zile. Mi-ar lua minim 8 ore dus si 8 intors. Cam nasol. Mai degraba as cauta un event prin UK.

 

Uite link-ul: http://www.bmw-mountain-days.at/Programm.6.0.html?&L=1

 

Ai 1020km, din care peste 900 autostrada... gandeste-te insa ca vreo 10 persoane din Romania care au de parcurs peste 1400 km din care 550 in Romania sunt un calvar. Dupa Kaprun continuam poate cu pasurile din Italia, Elvetia...

Mai ai ca varianta cred sa vii cu trenul, de ex de la Essen pana in Austria sau sudul Germaniei noaptea si cel tarziu a doua zi la pranz esti la Kaprun. Oricum, o tura de Grossglockner e ceva deosebit! :bow:

 

In final, tu stii mai bine care-ti sunt dorintele si posibilitatile!

 

Vlad ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nah,daca ar fi sa vin as veni doar cu mobra.Altfel n-are farmec.

 

mai omule... cum naiba sa vii fara?? Ma refer sa pui moto pe tren, se practica la greu in Germania si Austria... si nu e scump!

 

Era un exemplu sa o pui la Essen, in caz ca in Olanda nu e valabil... au vagoane speciale.

Intereseaza-te, eventual la Dutsche Bahn...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prietene... sant 1000 de kilometrii amarati... la motorul tau... nici nu-i simti ... credema, fara sa fortezi. Tinind cont ca vii o mare parte pe autobanda.... hai sa fim seriosi... si motorist de duminica sa fii, nu e mare scofala! Targu Mures - Innsbruck l-am facut de cateva ori intr-o noapte... cu monocilindru de 650. Vino ca o sa fim gasca faina pe acolo!

;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ho ca vin! Trebe sa aranjez la munca mai intai sa iau liber vinerea aia. Daca nu ma lasa astia atunci ghinion. In principiu vin. Ian ziceti cum facem,unde stam si alea-alea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ho ca vin! Trebe sa aranjez la munca mai intai sa iau liber vinerea aia. Daca nu ma lasa astia atunci ghinion. In principiu vin. Ian ziceti cum facem,unde stam si alea-alea.

 

Bineeee... daca tot ne faci favoarea sa vii ;) hai sa nu stricam topicul dedicat frumusetii tale de motocicleta si vb pe e-mail: khkvlad@yahoo.com

 

Vlad :bow:

Editat de khk
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O intrebare: care e consumul ???

Foarte conservativ cam 210-220 km pana la rezerva. As zice cam 5.8-5.9 la suta din ce am observat pana acum. Si asta la mers regulat peste 120 kmph. Eu zic ca 5.8 este consumul la motorul asta. Linistit 16 km / litru. Am sa fac un experiment odata sa vad exact cat duce un tank.Deja caut o canistra sa o car cu mine ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Dupa 1700 km (mers in aproape toate conditiile mai putin drum intins cel putin 100 km) consumul real este 6.5 la suta. Am toate detaliile salvate pentru cine e interesat. Am sa vad cu adevarat la drum intins cat consuma cand voi decola spre Austria. Toate astea au fost facute cu parbriz, genti laterale si de multe ori cu vant din fata. Vant olandez,adeca serios. Cum am zis, cred ca asa, combinat, e undeva la 5.8-6.0 insa nu tin mortis sa ajung asa economic.

LE: acum ca stiu ca rezerva ma duce minim 60 km fac constant 240-250 intre plinuri :angryfire:

Editat de Budd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 months later...

Iacata ce am construit in uichend : topcase pentru Helga. Cost estimativ 60 EUR (asta include si cutia de 37 EUR de la Louis). Am facut 2 cadre,unul pentru solo riding,altul pentru buddy. Asta a fost culoarea de spray cea mai apropiata de culoarea coburilor. Overall, me pleased.

 

post-22521-1222014424_thumb.jpg post-22521-1222014414_thumb.jpg

Editat de Budd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sper sa mai prind o tura anul asta desi sansele sunt slabe.

Helga e mult mai joasa ca a ta, pot ridica lejer piciorul sa sar in sa. Aia de solo ii da un aer mai compact :grinbandit:

Acum sunt in discutii cu niste americani pentru niste tevi slash cut (cu tot cu adaptor). Suna bestial.

Ia auzi cum suna.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum sunt in discutii cu niste americani pentru niste tevi slash cut (cu tot cu adaptor). Suna bestial.

Ia auzi cum suna.

 

Asa suna dragut... dar cred ca la drum lung la viteza ceva mai mare nu este prea confortabil...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...