Sari la conținut

Honda XL 1000V Varadero


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 2,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

salve

am dat la intalniri unde este postat topcul cu varadero 2012

chestie e ca desi toti spun ca vin, n am primit avansul deci am renuntat sa organizez in Ro

 

asa ca eu plec vineri pe 7 , dupa amiaza, directia Bg ( 321 km de bucale )

 

si cine vrea sa vine stie cum sa ma contacteze sa ne intalnim

 

daca ai placere esti binevenit cu drag , ca si orice " varaderist :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai daca din "Intalnirea Varadero" s-a transformat in "Intalnirea din Byala a lui foxbat cu prietenii lui dragi"...... In atatea luni de zile nu s-a putut stabili ceva clar, "intalnirea are loc in ziua X, orasul Y si hotelul Z". Nu ma deranjeaza Bulgaria, dar speram la o intalnire de varaderisti, eventual niste schimb de experienta, etc. Pentru o banala excursie imi planific una cu prietenii mei, e mai simplu. :)

 

Apoi eu nu ma bag ca sunt nou pa acilea, dar chiar ar fi frumos sa facem si noi o intalnire asa cum fac Transalpistii , BMW-istii Teneristii ca de ne mai vedem mai ne cunoaste , mai schimbam ideii , impresi si mai vedem si noi care mobra-i mai cu mot .:crack::cheers:

Editat de vlady_80
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ehh, afrikani is de 2 feluri, masochisti si nemasochisti. la ultima intalnire ne-masochistii au mers la strand samd, anul trecut am mers doar pe un drum de tara, pe la Lacul surduc, festivalul Vanatorilor deci...tura de soft a afrikanelor e super si pt Varadero

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai daca din "Intalnirea Varadero" s-a transformat in "Intalnirea din Byala a lui foxbat cu prietenii lui dragi"...... In atatea luni de zile nu s-a putut stabili ceva clar, "intalnirea are loc in ziua X, orasul Y si hotelul Z". Nu ma deranjeaza Bulgaria, dar speram la o intalnire de varaderisti, eventual niste schimb de experienta, etc. Pentru o banala excursie imi planific una cu prietenii mei, e mai simplu. :)

 

fara sa te superi,

s a postat aici,

la intalniri

pe FB

 

totusi, cine doreste sa vina, trimite pm. intreaba, etc. . altfel e ca si cum unii s-a milogi ...chiar nu asta era ideea.

 

toti cu care am vobit au zis DA, cand a fost vorba de avans si de incepere ...s -a evoporat.

 

cel putin asa suna din partea mea si a celor care au incercat sa ' ne adune"

 

 

in cele din urma . am postat data cand EU plec, nici macar atunci nu s a "ridicat" un "val" de varaderisti..deci..e simplu, nu ?

ai ched de o plimbare, cu mare drag, nu. ..asfalt uscat.

 

pai..de ce nu v-ati lipit de aafrikani, am avut 3 anul acesta si nu trebuia musai sa fiti masochisti ca ei!

 

 

eu personal pentru ca imi aminste de varaderiada internationala ..odata..si visam la o intalnire de "Vacute"..

 

Apoi eu nu ma bag ca sunt nou pa acilea, dar chiar ar fi frumos sa facem si noi o intalnire asa cum fac Transalpistii , BMW-istii Teneristii ca de ne mai vedem mai ne cunoaste , mai schimbam ideii , impresi si mai vedem si noi care mobra-i mai cu mot .:crack::cheers:

 

vlady . o ideea ar fi , tinand cont de " byala" si cum zice mai sus. hai sa invartim roata.

cui ii place.

si poate ..ajungem si noi ...mai sus

 

nu fa comparatii cu restul, pls

 

"varaderistii" sunt diferiti de restul :) ( si n o spunin sens rau ) . mult mai " singuratici". iar astia care ne vezi ca ne "stim' de pe aici suntem fosti " alte mobre ":) deci, facuti nu nascuti varaderisti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

vlady . o ideea ar fi , tinand cont de " byala" si cum zice mai sus. hai sa invartim roata.

cui ii place.

si poate ..ajungem si noi ...mai sus

 

nu fa comparatii cu restul, pls

 

"varaderistii" sunt diferiti de restul :) ( si n o spunin sens rau ) . mult mai " singuratici". iar astia care ne vezi ca ne "stim' de pe aici suntem fosti " alte mobre ":) deci, facuti nu nascuti varaderisti

 

eu nu ma supar :bounce: si eu sunt fost alte mobre , normal!!! tot honda si majoritatea V2 , dar na, nu cunosc inca un varderoist ,si chiar ar fi frumos, poate la anul, sa ne reunim cu totii undeva pe plaiuri mioritice :cheers:

Editat de vlady_80
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

domnilor dragi

 

e simplu

cine chiar vrea sa invarta roata, vineri pe 7 , pe dupa amiaza, decolez din bucale spre ..Bg.

e funny, nationala Varadero, in ..Bg

dar cea mai importanta parte ,. acceea de a impartasi o pasiune, un brand, un model, un drum, km, o bere, de a cunoaste oameni si de zambi, se poate realiza pentru cine simte la fel..foarte simplu. un plin ( de bezina) , un rca, , buletin, si niste banuti ( cazarea ~ 15 e / dubla).

restul detaliilor sunt..chiar detalii. si le povestim cand ne vedem.

 

respecte..si ..varaderistii nu inchid sezonul,poate doar ala de la mare. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

man, e simplu:

 

1. am stabilit o data (1 sept, asa a fost vorba initial)

2. cine s-a hotarat a dat avansul, 50 lei sau cat era

si cam atat :)

 

din punctul meu de vedere e ok si pe 7-8, ma bag, nici o problema.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ok, repet sau mi o pun in semnatura.

atat aici, cat si pe FB cat si pe topicul de la intalaniri nu s au strans ( la fel ca anul trecut ) decat 2 - 3 oameni 'Seriosi"

eu personal am tot sunat, discutat, tachinat , oprit 'varaderisti " pe strada pana mi s a facut jena.

cine vrea sa participe are atatea date ( telefoane. pm-uri mailuir, topicuri ) incat nu este posibil sa " nu fie auzit"

 

in acest context , noi ( cei apropiati ) am luat decizia de a pleca in weekendul 7 - 9 , in bg, tinand cont ca suntem din Bucala si km sunt cam acceasi .

 

plecare are loc vineri. dupa amiaza.

 

pentru ca as posta detalii daca nimeni nu este interesat de ele ? nu sunt amator de " like"uri si nici nu primes bani daca am nr mare de posturi pe forum..

 

 

cine doreste este binevenit, atat sa se lipeasca de grup cu asumarea gasirii de cazare.etc,vineri, fie sa faca parte din el de acum pentru organizare.

 

intr un fel chiar ma bucur, decat sa fie o actiune" impusa' si sa aud numai comentarii, prefer o bere cu prietenii de placere.

 

am inca in minte episodul cu "amortizorul " din Bg in care ...nu am gast nici un fel de sprijin de la 'mare comunitate" ( evindet, cu exceptiile care se stiu ei si n au nevoie de "lauda", ) desi ne batem cu pumnii in piept, si n o spun cu repros ci petnru a arata diferenta intre ' noi, varederistii" si "transalpistii, dominatoristii"..etc.

 

tot prietenii conteaza si nu "brandul".

 

cine nu intelege o privire nu va intelege 1000 de vorbe

respect

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hold you horses..uita te la inceputul topicului atat acest ca si cel de la intalniri, uitat te la datele de contact /info.

 

toti cei care au fost interesat au primit informatiile fie citindn aici, fie telefonic fie pe pm ( fiecare unde a considerat /reusit)

daca mi a scapat ceva (ceea e e faorte probabil si pentru care situatie imi cer scuze) in mod cert se putea insisita ( repet, telefon, post , pm, mail. etc) atat la mine cat si la cei pe care i-ai vazut ca se agita ( ex - dragos).

 

fara sa o iei personal - este posibil sa aveam amadoi abordari diferite pe subiectele in cauza si in acest caz ce rost are sa ne ' REunim' ?

 

exact petnru a nu mai exista astfel de obiectii si pentur a nu cadea de ' fraier" ( este a II A incercare de "unire" pt vara Romania , cu rusine si tristete o spun, vezi si mai sus ..explciatiile cu pana meaetc ), am ales sa plec cu cei apropiati iar daca cienva este intr-acelasi gand cu noi , fie se "lipeste" ad hoc vineri si vedem pe drum ce si cum, fie gasste un mod ( ex cum a facut clau mai sus, ) de a comunica / informa ./rezerva.

 

hai sa incercam fie sa ' aderam ' la modul " pozitiv" fie sa propunem ceva concret( daca ai de propus chiar te as ruga)

 

altfel nu foloseste si e toxic - sper ca acet post sa foloseasca pentur toti care au altceva de spus decat " sa se nvarta roata."

 

in ce priveste melcii, alt motoaare, etc n a spus nimeni ca este ' parada mot e 320 km " , dar asta e alt subiect.( mers in grup, etc). pentru "ianachinisme" nu aici :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In orice caz, eu am spus ce aveam de spus pe tema asta.

 

Hai mah Atlas-ule, ce te-ai suparat asa!

Anunta-ti si tu pasagera sa nu-si faca program pentru 7-9 September, baga niste benzina in rezervor si hai pana la Byala in Bg.

Da-i si la Fox-u un mesaj sa-ti rezerve o camera si gata. Eu asa am facut!

Acu pe fox-u l-am intalnit o singura data, da' nu-mi pare baiat rau (sau rau intentionat) :peace:

Nu iese bine, macar ai facut o plimbarica si pe urma il "bestelim" pe fox-u ca ne-o carat pana acolo :grinbandit:

 

Mai povestim aici pe topic pe la ce ora plecam ca nu-i batut nimic in cuie !

 

A ... si sa nu uit, sa vorbiti de vreme buna !

 

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Atlas, drum bun si asfalt uscat. Iti dau dreptate la modul general, particularul ne omoara. la fel ca si prima oarca cand totul era batut in cuie, rezervat,. ( am dat si bani din buzunar pe " promisiuni" , ) din cati "eram" am ramas putini . iar acesti " putini" sunt cei apropiati mie, care regreta si ei ca nu suntem ca si " transalpistii" sau " dominatoristii" (been there , stiu ce spun .

intre a organiza ceva la nivelul lor ( peste 150 de oameni ) si a incerca sa incheam un nucleu de increde e mare diferenta

sa ai drum fain, eu sunt acolo asa cum am promis , next weekend . Raman cu impresia ca in loc sa cautam punctele comune le cautam pe cele " divergente" si cu aceasta , si eu la randu-mi inchei "offtopicul ". sanatate sa fie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

parale? :) abia astept s o vad, poate ma bag si eu

si pentru " cei 300" .cum " imbrac " amortizorl spate?

eu am la modeul abs , releul " agatat" paralel cu el. la dragos e pus pe laterala.

deci ..e nevoei de o solutie diferita

idei ?

( in filmuletele cu inlocuitul se vede locul ..)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...