Sari la conținut

Honda XL 1000V Varadero


Postări Recomandate

vlady_80 vezi ca protectia de lant se potriveste si pe modelele pe injectie, asa ca pastreaz-o

 

multam acuma este pusa pe anunt o dau doar dac nu o vrea o tin desi ??? nu prea cred

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

bine ca imi strici tu "biznisurile" blbl.gif

 

da vezi ca este plin pe ebay , cauta una sa fie cu licitatie ca este mai ieftina la final decat cu sufot kaufen eu asa am luat-o si am iesit mai bine, la fel si cricul central beer.gif

 

ca doara de!!! acuma dupa ce mi-o imbuibat capul dragos1972 cu releu de incarcare la 13 dulai, mi-am facut si eu cont pe ebay si paypal dupa ce am dat 230 pe releu in romaniablbl.gif

 

o informatie daca ma poate ajuta cineva si anume :

 

vreau sa stiu dac pentru Vradero 99-02 sd 01 este parbriz inalt precum cel original la forma

 

 

 

adica asa

 

 

 

asta vario nu ma prea atrage, eu personal il gasesc cam uratel

 

 

adica asta

 

 

multumesc

Editat de vlady_80
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da exista de la givi, am avut eu pe cel vechi

 

vezi postul #211 de la pagina 11

am o poza acolo

 

http://www.ebay.it/itm/SPOILER-GIVI-HONDA-XLV1000-VARADERO-1999-2002-203S-/360444622195?pt=Ricambi_e_Accessori_Moto&hash=item53ec2c7573ca sa-ti faci idee

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da exista de la givi, am avut eu pe cel vechi

 

vezi postul #211 de la pagina 11

am o poza acolo

 

http://www.ebay.it/i...=item53ec2c7573ca sa-ti faci idee

 

Multumesc de info utila , ........ toate info primite de la tine au fost utile, asa ca raman dator cu beer.gif mai stau sa adun ceva bani si cum acum m-am imprietenit cu ebay-ul si paypal-ul am sa cumpar . Sper doar a aiba ceva efect eu am 1,85 H

 

si io m-as baga ca am vo 2 lipsa si cateva rupte beer.gif

 

 

 

dupa inca cateva gogalituri am gasit si asteabanana.gif

 

 

daca mai este cineva interesat eu am cumparat astea http://www.romimoto-...w=gallery&sr=30 38 ron 10 buc si sunt bune , si mult mai ieftine decat cele mai ieftine de pe ebay http://www.ebay.com/...984.m1423.l2649

Editat de vlady_80
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Multumim Hondan , multumesc si pemtru SMS la fel si tie alaturi de cei dragi .

 

 

 

Ps. Domnilor daca doriti am in plus o aparatoare de lant daca o vrea cineva astept pm. / tel.0740138556

 

 

 

 

 

Aparatarea a fost luata pentru un amik de pe ebay, amik care acum nu o mai doreste ea se vinde cu pretul platit pe ebay

 

Total amount: -€44.45 EUR (equals -L210.44 RON) Fee amount: €0.00 EUR Net amount: -€44.45 EUR Date: Nov 23, 2012 Time: 01:44:21 PST

 

 

Editat de vlady_80
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumim Hondan , multumesc si pemtru SMS la fel si tie alaturi de cei dragi .

 

 

 

Ps. Domnilor daca doriti am in plus o aparatoare de lant daca o vrea cineva astept pm. / tel.0740138556

 

 

attachicon.gifAparatoarea Gri 001.JPGattachicon.gifAparatoarea Gri 002.JPGattachicon.gifAparatoarea Gri 003.JPGattachicon.gifAparatoarea Gri 004.JPGattachicon.gifAparatoarea Gri 005.JPG

 

 

Aparatarea a fost luata pentru un amik de pe ebay, amik care acum nu o mai doreste ea se vinde cu pretul platit pe ebay

 

Total amount: -€44.45 EUR (equals -L210.44 RON) Fee amount: €0.00 EUR Net amount: -€44.45 EUR Date: Nov 23, 2012 Time: 01:44:21 PST

 

ti-am trimis pm.

 

 

La multi ani tuturor ! :cheers:

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

toate ca toate dar pe celelalte sit-uri au inceput oameni sa vb de intruniri...noi nimic...? ...cind ne dam ,,greata,, si ne cunoastem si noi? o locatie mai centrala sa poata sa ajunga toata lumea...ce ziceti incercam anul asta?

:mexicanwave:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce zici tu,Varadero meeting ?!

dupa 2 incercari , ambele esuate..nu mai e nimic de zis.

scuze, a II a intalnire n-a fost esuata, am fost 3 vara + 3 prieteni in Bg.

 

rusinica..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi cer scuze daca pun o intrebare care poate a mai fost, dar chiar nu imi permit sa citesc 1100 de posturi ca sa verific, iar la cautare nu am gasit: cam cat e offroad si cat e touring Varadero? Stiu ca are garda la sol suficienta pentru offroad, in acelasi timp mi se pare si grea; ma gandesc la drumuri gen forestier + carari montane, nu poteci cu panta mare, gen traversat muntii Faragas sau Parang pe culmi, nu doar pe forestiere pe care poate intra la nevoie si o stradala.

 

Ma gandesc sa imi iau inca o motocicleta pentru offroad, mai putin touring (ma descurc cu cea primara) si nu imi dau seama cat de mare e diferenta intre Transalp si Varadero ca greutate si manevrabilitate pe drumuri dificile. Nu ma uit la BMW-uri gen GS 1200, ci mai degraba spre ceva gen Triumph Tiger 800 XC; cum asta e scump in draci si nici nu prea se gaseste (mai ales service), iar service-ul Honda e in general excelent, oscilez intre Transalp gen 2006-2010 si Varadero.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai daca cauti mai mult off clar e mai recomandat transalpu ca e mai usor cu vreo 35 kg poate ceva mai bine ,e mai manevrabila la viteze mici,si surplusul de putere de la varadero in off nu prea il ai la ce-l folosi. e touring dominant in proportie si de 90%...pt ce vrei tu nu il recomand,nu de alta dar din cauza greutati ii termini suspensia ...rotiile.etc. pt ce cauti tu as recomanda pe linga transalp si suzuki 800 big dr asta daca cauti cu o tenta mai enduro si chiar kawasaki 600 klr sau kle,honda 600xr sau una dintre cele mai cautate yamaha xt 600.super tenere 750. ar mai fi africa twin dar e scumpa rau...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

toate ca toate dar pe celelalte sit-uri au inceput oameni sa vb de intruniri...noi nimic...? ...cind ne dam ,,greata,, si ne cunoastem si noi? o locatie mai centrala sa poata sa ajunga toata lumea...ce ziceti incercam anul asta?

:mexicanwave:

 

:10: :agree: :mexicanwave:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi cer scuze daca pun o intrebare care poate a mai fost, dar chiar nu imi permit sa citesc 1100 de posturi ca sa verific, iar la cautare nu am gasit: cam cat e offroad si cat e touring Varadero? Stiu ca are garda la sol suficienta pentru offroad, in acelasi timp mi se pare si grea; ma gandesc la drumuri gen forestier + carari montane, nu poteci cu panta mare, gen traversat muntii Faragas sau Parang pe culmi, nu doar pe forestiere pe care poate intra la nevoie si o stradala.

 

Ma gandesc sa imi iau inca o motocicleta pentru offroad, mai putin touring (ma descurc cu cea primara) si nu imi dau seama cat de mare e diferenta intre Transalp si Varadero ca greutate si manevrabilitate pe drumuri dificile. Nu ma uit la BMW-uri gen GS 1200, ci mai degraba spre ceva gen Triumph Tiger 800 XC; cum asta e scump in draci si nici nu prea se gaseste (mai ales service), iar service-ul Honda e in general excelent, oscilez intre Transalp gen 2006-2010 si Varadero.

 

offroad 0 ( fara modificari si daca nu esti profesionist)

orice " vaca" peste 100 kg nu are nici o treaba cu off road-ul, asa pe scurt.

varadero este un tourer mare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc pentru raspunsuri. Foxbat, pentru mine ce are 100 kg e capra (cross), vaca e peste 250 kg. Sa inteleg ca dupa parerea ta nici Transalpul nu ar face ce vreau eu?

 

hondan, Africa Twin nu se mai fabrica din 2003 si eu caut moto veche de cel mult 6 ani; de-aia am exclus si vechiul BMW GS 650 (monocilindru) si evit DR 650 (platforma din 1990, chiar si cu upgrade de-a lungul vremii nu e tot aia).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc pentru raspunsuri. Foxbat, pentru mine ce are 100 kg e capra (cross), vaca e peste 250 kg. Sa inteleg ca dupa parerea ta nici Transalpul nu ar face ce vreau eu?

 

hondan, Africa Twin nu se mai fabrica din 2003 si eu caut moto veche de cel mult 6 ani; de-aia am exclus si vechiul BMW GS 650 (monocilindru) si evit DR 650 (platforma din 1990, chiar si cu upgrade de-a lungul vremii nu e tot aia).

Yamaha xtz 660 tenere

 

 

ce zici tu,Varadero meeting ?!

dupa 2 incercari , ambele esuate..nu mai e nimic de zis.

scuze, a II a intalnire n-a fost esuata, am fost 3 vara + 3 prieteni in Bg.

 

rusinica..

 

 

da de ce sa nu facem unul , sa incercam si noi sa ne intalnim cum fac si alti , ar fi frumos sa gasim un loc aici in tara, eu zic sa nu ne pierdem speranta sa mai incercam si a 3-a oara

Editat de vlady_80
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc pentru raspunsuri. Foxbat, pentru mine ce are 100 kg e capra (cross), vaca e peste 250 kg. Sa inteleg ca dupa parerea ta nici Transalpul nu ar face ce vreau eu?

 

hondan, Africa Twin nu se mai fabrica din 2003 si eu caut moto veche de cel mult 6 ani; de-aia am exclus si vechiul BMW GS 650 (monocilindru) si evit DR 650 (platforma din 1990, chiar si cu upgrade de-a lungul vremii nu e tot aia).

scuze, adi, am raspuns anterior pe scurt.

evidnet, TA este o mobra faina, am mert pe cateca modele.

daca nu m-as fi "spurcat" la 1000 , Ta aveam acum ( sau Africana)

 

pt mine, offroad inseama cel mult TA ( asa cum bine ai spus),

 

miturle de marketing cu "off" cu GS/GFA, Supertenere, varadeor..etc sunt..pt pusti cu iphoane :)

 

in manualul de la Varadero spune clar ca e numai " on road" , oricum

 

acum sincer pe mine ma bate gandrul de o africana daac dau vaca :)

respete

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma gandesc sa imi iau inca o motocicleta pentru offroad, mai putin touring (ma descurc cu cea primara)

 

Caută cu încredere un Tenere 660 , sunt modele foarte noi ca şi ani de fabricaţie, uşoare, înguste, suficientă putere chiar şi pentru asfalt, cât sa mergi 100-150km până la Pădurea Fericirii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

omul a spus ca nu vrea monocilindru, deci tenere cade

foxule, astea sunt cu lant sa trecem un pic cu vederea :grinbandit: , sa fim ingaduitori

cu intalnirea hai sa mai incercam, dar sa vedem cine se mai baga la organizare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

omul a spus ca nu vrea monocilindru, deci tenere cade

foxule, astea sunt cu lant sa trecem un pic cu vederea :grinbandit: , sa fim ingaduitori

cu intalnirea hai sa mai incercam, dar sa vedem cine se mai baga la organizare

Scuze, Dragos, daca nu am fost clar, dar nu am ceva impotriva ideii de monocilindru (decat daca e Dominator :D). Am scris monocilindru acolo ca sa explic ca evit BMW-urile monocilindru pentru ca sunt vechi, astea noi sunt bicilidru din cate stiu. Alea vechi imi plac ca motociclete, dar in general imi tin motocicletele si masinile cat se poate de mult (am avut masina de 16 ani, alta 11 ani luata de noua, alta de 13 ani etc) si nu stiu cum o sa fie cu piesele pentru o motocicleta care nu se mai fabrica deja de vreo 6 ani. Daca era Honda stateam linistit, am gasit piese pentru CB500 modelul 1994-1995 chiar si prin 2009, dar cu BMW nu cred ca stau lucrurile asa bine.

 

O sa incerc sa caut un Tenere XTZ cu care sa dau o tura de proba, ultima data cand am probat o motocicleta mi-am cumparat una la fel in 3 zile :) O sa incerc si Transalp daca gasesc, din pacate in Romania nu e prea usor sa faci un test drive cu o motocicleta model nou - si cand am cumparat motocicleta noua cu banii jos nu mi-au putut da una sa fac un test drive :( Nu se gasesc nici de inchiriat, ca ar fi cea mai buna varianta pentru mine, as inchiria cate un weekend un Tenere, un Transalp si un Triumph XC si la sfarsitul lunii as cumpara-o pe aia care mi-a placut mai mult.

 

PS. Scuze pentru discutia pe langa pe topicul de Varadero, dar raspunsurile voastre chiar m-au ajutat, am taiat-o de pe lista.

Editat de AdrianB1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru cei interesati chei contact brute Honda pentru urmatoarele modele :

HONDA XL400V XL600V XL1000V
HONDA CB400 1993-1998 CB-1 400 1989-1992
HONDA CB400 VTEC 1999 CB1000 1993-1997
HONDA CBR1000F CBR750 CBR600
HONDA BROS400 BROS650 NTV650
HONDA VFR750 VFR800
HONDA CBR250 MC17 MC19 MC22
HONDA CBR400 NC23 NC29
HONDA VT250 MC20 NSR250 MC18 MC21
HONDA CBR1100XX 1997-1998 CB1300
HONDA PC800

Pert cheie 15 ron . Info 0740138556, vlad_muresan2003@yahoo.com
Pentru cei din Cluj voi oferi si posibilitatea prelucrarii cu masina de copiat chei 10 ron manopera total cheie + copiat 25 ron

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...