Sari la conținut

Honda XL 1000V Varadero


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 2,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Eu am cumparat motocicleta cu 7100 5w40. cand i-am facut schimbul am pus 300v 10w40. nu am simtit nici o schimbare, motorul de aude la fel, clanck-ul in treapta 1 la fel. Deci , depinde de buzunar si de cat vrem sa bagam in motor, ca performantele sunt aceleasi. Dar, ma simt mai bine cand stiu ca am 300v :shootingsmilie:

Intre 5100 si 7100 vezi diferente doar la 4 cilindri SS. Ma rog, unii isi ceruiesc si poliseaza motoarele, altii le pozeaza pline de noroi.

 

 

:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ok, hai sa revenim totusi la ceva normal

vorbim de un motor care are cel putin 10 ani , fara schimbari.

poti sa pui si mama uleiului in ele ca tot n o sa simta. si asa, 7100 e mult prea mult.

si asta reprezpinta bani aruncati, dar hai, treaca de la mine.

poti sa pui si floriol si daca il schimbi la timp mai faci si floricele cu el.

orice ueli care e din aceasi categorie de pret cu el e perfect, fie ca i motorex sau alte alea.

pt detalii si povesti cu poze, la meeting

 

sa fie cu sanatate.si sper ca s a inchis discutia asta fara cap si coada( de fapt e si topic dedicat de uleiuri)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poti sa pui si mama uleiului in ele ca tot n o sa simta. si asa, 7100 e mult prea mult.

si asta reprezpinta bani aruncati, dar hai, treaca de la mine.

Agree.

poti sa pui si floriol si daca il schimbi la timp mai faci si floricele cu el.

Sa nu te ia unii in serios... :)

orice ueli care e din aceasi categorie de pret cu el e perfect, fie ca i motorex sau alte alea.

Confirm din nou, cu conditia sa nu cumva dai de unul contrafacut.

 

PS: daca faceti miting de varani, anuntati si aici, nu am FB si nu-mi fac pentru asta.

Editat de Adam
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am cumparat motocicleta cu 7100 5w40. cand i-am facut schimbul am pus 300v 10w40. nu am simtit nici o schimbare, motorul de aude la fel, clanck-ul in treapta 1 la fel. Deci , depinde de buzunar si de cat vrem sa bagam in motor, ca performantele sunt aceleasi. Dar, ma simt mai bine cand stiu ca am 300v :shootingsmilie:

 

 

Si eu am pus 300V15W50 tot din acelasi considerent. Sa-i pot da "rafe" linistit :)

 

:shootingsmilie:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu sunt cineva in casa asa,

 

s-arunce cineva gunoiul se audeeee ?Ș

 

auzi la el, a mai intrat unul

 

Retrag expresia ,,a mai intrat unul '' si reformulez:

 

A intrat ,,The One'' / ,,The Magnifique'' / ,,The King'' / ,,The Foxbat'' :)

 

Apropo suntem 11 deja in dimineata asta ;)

 

Agree.Sa nu te ia unii in serios... :)Confirm din nou, cu conditia sa nu cumva dai de unul contrafacut.

 

PS: daca faceti miting de varani, anuntati si aici, nu am FB si nu-mi fac pentru asta.

 

100% anuntam pe toata lumea si pe toate canalele disponibile, doar toti vrem a fim cat mai multi si sa ne cunoastem si in real life nu doar pe net.

 

Cu toate ca ma repet daca in weekend este frumos eu as vrea sa fac o tura in preajma Sibiului ... daca se mai anunta cineva ne putem vedea undeva prin imprejurimi.

 

Stima.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai astia :)

sa va ungeti pe voi :)

eu pana nu vad ca ne adunam macar 5 ( cinci ) nu mai zic nimic

loveeee

Daca se face undeva in Romanica eu promit sa vin. De ce spun Romanica..... pai se poate si la noi undeva in mijlocul tarii, sa fie ok pentru toata lumea. In 2012 sau 13 parca am vazut o tentativa la Bulgari parca Velico , am fost tentat insa in acel moment dpdv material nu se putea, costurile cu deplasarea erau prea mari in acel moment.

 

De asta ma gandeam ca poate ar fi mai ok undeva la noi poate si ceva mai accesibil material.

Cred ca ar fi frumos sa ne adunam si min 5 macar pentru un we in ceva locatie sa stam sa povestim ne cunoastem etc. Eu unul personal cu Dragos am reusit sa ma vad la Cluj si chiar ma bucur pentru asta.

Editat de vlady_80
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

initial in 2012, a fost vorba de sibiu sau imprejurimi. dupa ce aproape toata lumea a spus pas a ramas pe litoralul bulgaresc



la Biala



acolo am fost 3 varadero, scuzeeeeeeee, am fost 4. a ajuns ceva mai tarziu si Mihai Varadero

Editat de dragos1972
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aloloooo cititi va rog istoria - e pe forum

s a ajuns la litoralul Bg pentru ca desi toti au spus ca vor centrul tarii ( cum e si normal ) , in realitatate ne-am strans doar cativa din zona de sus si atunci nu mai facea sens sa ne ducem in centru.

deci cine vine decide :) nu cei care scriu la tastura si nu se tin de promisiuni,. na ca-am dat o

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Corect spus: cine vine decide !

 

Vii sambata la plimbare ? :blbl:

 

Locatie comuna: Caciulata .

 

Bucuresti - Caciulata = 197 km

Brasov - Caciulata = 192 km

Deva - Caciulata = 203 km

Cluj - Caciulata = 255 km

 

Deci ne adunam asa de proba ?

Editat de Triplu xXx
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aloloooo cititi va rog istoria - e pe forum

s a ajuns la litoralul Bg pentru ca desi toti au spus ca vor centrul tarii ( cum e si normal ) , in realitatate ne-am strans doar cativa din zona de sus si atunci nu mai facea sens sa ne ducem in centru.

deci cine vine decide :) nu cei care scriu la tastura si nu se tin de promisiuni,. na ca-am dat o

ziceam si eu cam cum gandesc, in 2012 abia pe sfarsit am devenit varaderist altfel la SIbiu sigur veneam :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, de unde recomandati sa cumpar un kit de reparatie pt pompa de benzina ?

 

Multumesc,

eu am luat de aici pentru carburatie http://www.romimoto-piese.ro/category/10400000000/vehicle/51237/article/268235

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...