Sari la conținut

Honda XL 1000V Varadero


Postări Recomandate

:mexicanwave:

 

attachicon.gif1920196_468605316585264_1325908561_n.jpg

 

:mexicanwave:

 

O mica nelamurire am si eu :

la varadero modelul 2003 ---- injectie, calculatorul de bord arata lL/100 , km/L.

Intrebare acesta este consumul instant? Se stabilizeaza la o anumita valoare dupa un numar de km ?

 

Multumesc .

ara un pic prea mult!!?? :tempted:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

sal Vlady, nu sestabilizeaza e consumul instant

:cheers: mai bine nu il puneau, uneori ma sperie :crack:

 

ara un pic prea mult!!?? :tempted:

era perfecta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stai un pic, iar vorbim de consum ? are 1000 CMC !!! :)

nu vorbea nimeni de consum, vorbeam de ce anume arata ceasul ala de bord

:crack:

nu m-am tras pe cour cand am avut modelul pe carburatie, nu o voi face nici acum, atat doar ca ma asteptam ca cifra aia din bor sa se stabilizeze, ma asteptam sa fie media nu cel instant

 

 

 

ARE CINEVA NEVOIE DE UN CRIC CENTRAL PENTRU MODELUL CARBURATIE

 

vand eu unul OEM cu toate partile componente, este second insa este ok .

Editat de vlady_80
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu de ceva timp ma gandesc sa incerc michelin pilot road 3. Am vorbit cu priteni care folosesc asa ceva si sunt multumiti de ele.

mai bine sa te gandesti sa pui Michelin Piloat Road 4 ,astea sunt urmatoarele si la mine.....citeste despre ele vezi care ce si cum ....si apoi vorbim :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din ce vad aici http://www.subito.it/accessori-moto/disco-anteriore-honda-cbr-600f-vfr-800-varadero-palermo-59247616.htm se potrivesc de la mai multe modele. sa sti unde sa mai intrebi, cauti. spor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, sunt de curând și eu posesor de varadero xl1000 V din 2004, îmi place foarte mult motorul cu excepția unui singur lucru, este prea rigid, nu e confortabil nici măcar pe asfalt puțin mai prost, nu mai zic pe un drum neasfaltat. Rugămintea mea este următoarea, eu sunt din Ploiești, as vrea sa mai vad o alta motocicleta la fel ca a mea sau chiar mai veche sa pot face o comparație, cineva mai apropiat și eventual cât mai curând, poate are a mea arcul schimbat sau articulațiile acelea de sub amortizor altfel, nu vreau sa investesc într un amortizor care e destul de scump fără sa știu exact despre ce e vorba. (nu trebuie neapărat sa merg, vreau neapărat sa vad), dacă e cineva în Ploiești sau undeva în apropiere, chiar și București... Va mulțumesc!

 

Scuze de greșeli, tastatura telefonului e de vina :)

 

Nu știu de ce mi a luat cuvântul ala, am vrut sa scriu"cat mai curând"

 

Nu știu de ce mi a luat cuvântul ala, am vrut sa scriu"cat mai curând"

 

Cat mai curand

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fil stau in Otopeni, daca ai drum te poti uita, urca putin pe a mea. vezi ca la amortizorul spate ai reglaj cu muuulte "clickuri"

in alta ordine de idei, cine mai doreste cine mai pofteste /index.php?/topic/709686-28-30-martie-termale-bulgaria-c-e/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in alta ordine de idei, cine mai doreste cine mai pofteste /index.php?/topic/709686-28-30-martie-termale-bulgaria-c-e/

:10: ce noroc aveti voi cu distanta relativ mica, una doua hop top in Bulgaruia :-L

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. As vrea sa stiu si eu unde sunt pozitionate intinzatoarele de lant de distributie, daca este mult de demontat sa ajung la ele si dupa ce il demontez, cum recunosc daca este uzat sau defect? Mentionez ca am o Honda Varadero XL1000V din 2004 si am sesizat un tacanit foarte fin mai ales in partea din fata a motocicletei. Citind pe forum despre asta, banuiesc ca am o problema cu intinzatoarele si as vrea sa le verific. Mersi



fil stau in Otopeni, daca ai drum te poti uita, urca putin pe a mea. vezi ca la amortizorul spate ai reglaj cu muuulte "clickuri"

in alta ordine de idei, cine mai doreste cine mai pofteste /index.php?/topic/709686-28-30-martie-termale-bulgaria-c-e/

 

 

Dupa cum ti-a spus si Dragos,ai pe laterala un robinet de la amortizor.Se poate roti 40 de semi-clikuri(adica 180 grade) sau 20(adica la 360 grade).Eu l-am setat la jumatate.

Va multumesc pentru raspunsuri, tin sa va spun ca am incercat toate setarile posibile si nu e ce imi doresc. Am inteles ca modelul mai nou (dupa 2003)e din fabrica mai rigid, drept urmare astazi, intamplator am avut ocazia sa masor si sa compar suspensia de la un model mai vechi (2001) si am constatat ca sunt diferente. As vrea sa incerc chiar o suspensie de pe un model mai vechi(cineva mi-a spus ca sunt mai "line"). Dragos, chiar as vrea sa ma sui pe motorul tau si sa faci si tu o proba cu al meu sa-ti dai o parere. Lasa-mi un mesaj privat cu numarul tau, sa te pot suna inainte sa fac o plimbare pana-n Bucuresti. Multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la cel de la cilindrul spate se ajunge f usor, il vezi pe la roata spate pe partea dreapta. cu cel de la cilindrul fata este mai problematic. trebuie dat rezervorul jos si carcasa filtrului de aer. dupa aia il vezi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dupa ce le desfac cum imi dau seama daca aceste intinzatoare sunt problema? poate fi si de la acele patine sau chiar de la lantul de distributie,sau le schimb si doar asa vad? in legatura cu amortizorul sper sa ne vedem curand,sa fie suficient de cald poate chiar in weekend...

 

sunt nou pe forum si nou posesor de varadero,sper ca o data cu experienta sa pot ajuta si eu la ramdul meu pe cineva cu ceva sfaturi,pana atunci imi sunteti de mare folos :)sunt unul dintre oamenii care nu pot sta fara motor si drept urmare trebyie sa intampin orice problema.

 

o seara buna!

 

am tobe originale impecabile de varadero 2004 de vanzare...si un top case aproape nou,personal nu imi place motorul cu top case dar asa l am cumparat eu platind si accesoriile :) daca ii trebuie cuiva sa mi dea un raspuns pe pm,nu stiu daca am voie sa pun poze aici

 

am tobe originale impecabile de varadero 2004 de vanzare...si un top case aproape nou,personal nu imi place motorul cu top case dar asa l am cumparat eu platind si accesoriile :) daca ii trebuie cuiva sa mi dea un raspuns pe pm,nu stiu daca am voie sa pun poze aici

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vlad nu mai ,,polua'' forum-ul cu poze :)

 

Iaca una proaspata (sambata 22.04.2014) si cu mine , multumita lui Cristian de la TM care m-a surprins in trafic fara sa stiu :)

post-56982-0-15362700-1395678651_thumb.jpg

Editat de Triplu xXx
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vlad nu mai ,,polua'' forum-ul cu poze :)

 

Iaca una proaspata (sambata 22.04.2014) si cu mine , multumita lui Cristian de la TM care m-a surprins in trafic fara sa stiu :)

attachicon.gif1920439_596452860432292_1210993047_n.jpg

nuuuu ,,te las pe tine,, :crack: pai trebuie colorat putin si topicul asta, ca alte topicuri ale altori marci sunt pline de poze,filmulete laude etc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...