Sari la conținut

Caramida se pregateste de zbor pentru un nou sezon


Hellryder
 Share

Postări Recomandate

Cum nu toata lumea cunoaste povestea o sa o spun inca odata: nimic iesit din comun, anul trecut prin noiembrie un sofer a taiat trei benzi, m-a lovit, m-a trantit si a fugit. Nu am vazut numar, nu am vazut mai nimic, am ramas cu paguba. Paguba de mai bine de 1000 de euroi. Astazi insa, batranul cavaler teuton a iesit din garaj, gata de drum pentru noul sezon, dupa o iarna in care am pus tot sufletul in a-l readuce la stralucirea lui dinainte.

 

Cum pozele sunt mai graitoare decat cuvintele, o sa atasez in contiuare primele cateva poze facute la prima iesire din sezonul asta, in ziua de Pasti.

 

Pentru cine nu stie, motocicleta este un BMW K100 RS 1986 Motorsport Limited Edition. Inca mai trebuie sa imi soseasca cateva piese, cum ar fi niste embleme, stickerele precum si aripa din fata si portbagajul pe care desi vopsitorul mi-a promis ca vor fi gata inainte de Pasti, ei bine... n-au prea fost.

 

Ry.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin
cum ar fi niste embleme, stickerele

Nu merge sa-l plachezi cu caramida aparenta :lol:

 

Asfalt uscat si un sezon fara incidente!

:lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu merge sa-l plachezi cu caramida aparenta :lol:

 

Asfalt uscat si un sezon fara incidente!

:lol:

NU, nu il vopsesc altfel :lol: , nu il plachez cu caramida aparenta :lol: si va multumesc pentru urari si va doresc si voua toate cele bune!

 

Asfalt uscat!

 

Ry.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sau sa-l vopsesti caramiziu :lol: a fost accidentata tare?

Pai am vrut sa il restaurez, nu sa il schimb sau il modific in vreun alt fel. :lol:

 

 

A fost spart parbrizul, carena fatza, suportul de la scarite pe dreapta, am mai schimbat si discul de frana spate (uzura, nu era avariat de la accident) cu tot cu placute, lichid de frana si alte consumabile, si am vopsit-o complet.

 

 

Ry.

post-49-1114977801_thumb.jpg

Editat de Hellryder
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am uitat sa mentionez: ambele oglinzi sparte, carcasele julite/lovite. Sticla inlocuita, carcasele reparate si vopsite. Motorul se incadreaza in tema Black & White! :lol:

post-49-1114978126_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...