Sari la conținut

plecare in turul tarii


calu
 Share

Postări Recomandate

salutare motomaniaci!

cam in 10 zile vreau sa plec intr un tur prin tara .

momentan nu stiu ce traseu voi urma dar va rog daca puteti si vreti sa mi dati o mana de ajutor pe traseu daca am probleme. dupa indelungate strangeri de fonduri reparatii la motor plec!

va rog sa mi dati o adresa telefon ceva unde sa pot apela in caz de doamne fereste

daca mai vrea cineva sa se alature initiativei excelent mai ales ca plec singur

merci mult!

 

ps :huh: daca reparam ceva impreuna!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In cateva luni o sa plec shi eu in turul tzarii cu catziva prieteni.

Ia shi un aparat foto sa bagi poze pe forum ... shi harta.

 

Multa bafta, te invidiez.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut .... daca ai probleme in zona Huedin.... cauta-ma in satul Saula DnE60 (primul sat dupa Huedin spre Cluj aici avem Atelier Rep.AUTO-MOTO(linga biserica)).... Si daca NU ai probleme poti sa opresti.... :huh:...la o pauza ..... :laugh: Tel 0740133048 Drum bun si uscat cat mai lata....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

merci baieti !

plec singur ca n am cu cine si sper sa mai vina careva

In cel mai scurt timp, sper ca te voi imita!

Tot solo o v-a lua la roata, prin tzara shi subsemnatul!!!

Traseul mi l-am facut!!!

Am facut shi calculele :laugh: !

Sunt 1200 de km!!!

:huh: :laugh: :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In cel mai scurt timp, sper ca te voi imita!

Tot solo o foi  lua la roata prin tzara!!!

Traseul mi l-am facut!!!

Am facut shi calculele  :laugh: !

Sunt 1200 de km!!!

:huh:  :laugh:  :laugh:

Te astept la un suc in Brasov :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Drum bun si pregateste-ti bine motorul inainte, nu pleca cu piese noi pana nu le-ai "fiabilizat" adica teste de anduranta in plimbari scurte.Un pinion de atac de fuga de 19 dinti ajuta mult la drum lung. E bine sa ai la tine scularaie pentru surubarirea completa a motocicletei...

Si eu am facut acum 2 veri un tur al tarii pe acelasi model de Jawa comparabil ca varsta si singura problema a fost in 2500 km un cablu de acceleratie rupt.Probabil de la tras gazul in blana de prea multe ori :laugh:

 

 

P.S. Incearca sa nu pleci singur la drum, e mai placut si mai sigur daca va strangeti macar 2-3 :huh:

O plimbare lunga voi face si eu vara asta, dar cu incepere de la intrunirea de la Sibiu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In cel mai scurt timp, sper ca te voi imita!

Tot solo o v-a lua la roata, prin tzara shi subsemnatul!!!

Traseul mi l-am facut!!!

Am facut shi calculele  :laugh: !

Sunt 1200 de km!!!

:huh:  :laugh:  :laugh:

Doar atat?

 

Eu am facut acum 2 saptamani: Bistrita -> Sighisoara -> Tg Mures -> Brasov -> Ploiesti -> Bucuresti -> Calarasi ->Mangalia -> Vama Veche.

 

+ Inapoi Vama -> Bucuresti.

 

Tot cam 1200 km. Dar nu m-am saturat :lol: Vreau mai mult

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baiazid, nu mai vorbi aiurea daca inca nu ai facut un asa drum cu o comunista.Pe japo e simplu, bagi gaz si cheia in contact si dupa aia doar te tii de ghidon.De ce n-ai incercat cu Dneapra figura asta? Iti putea lua o saptamana :laugh:) Cel mai lung drum al tau pe nipru presupun ca a fost pana la Snagov :huh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baiazid, nu mai vorbi aiurea daca inca nu ai facut un asa drum cu o comunista.Pe japo e simplu, bagi gaz si cheia in contact si dupa aia doar te tii de ghidon.De ce n-ai incercat cu Dneapra figura asta? Iti putea lua o saptamana :laugh:) Cel mai lung drum al tau pe nipru presupun ca a fost pana la Snagov  :huh:

Hai ca jawa merge!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai ca jawa merge!

Kiar ca mere Jawa... io am facut de 3 ori plimbari d-astea de cate 3 saptamani shi pot sa zic ca s-o comportat superb... odata o trebuit sa skimb o bujie.. shi odata o sigurantza... in rest, o mers ca ceasu'... shi la fiecare ieshire d-asta faceam cam 3000 km... intr-adevar, un pinion de 19 pe fatza face minuni... shi daca-tzi mai bagi shi cate o litza-doua in jiglere... itzi shi consuma mult mai putzin... kiar daca nu mai are aceeashi putere... :laugh: io am reushit intr-un an sa o aduc sa-mi consume 2,8 la suta... :laugh:

 

In fine, calule, daca ajungi prin Timisoara, da' un apel la 0744/391511.. poate apucam sa ne vedem... :laugh:

 

ride safe, DDC

 

 

 

:huh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Motorbrand: Ai de gand sa iti schimbii motto-ul in "Eu sa fiu sanatos, motorul sa mearga, ca drumuri gasesc de batut" :laugh: Trebuie neaparat sa ne strangem mai multi, sa facem un tur adevarat. Vad ca toti ne facem planuri, de plimbare solo.

Eu si daca vreau, plimbare "solo" nu o sa am (prietenii stiu de ce) :huh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...