Sari la conținut

Veliko Tarnovo (bulgaria) - Sambata - 22 martie 2008


abil-psihic
 Share

Postări Recomandate

Vinerea asta (21 martie) m-am gandit sa scot motocicla la o plimbare. Vreau de ceva vreme sa ajung la Veliko Tarnovo, asa ca asta va fi destinatia. Pentru cine nu stie, e un oras vechi, in genul Sighisoarei.

 

So... cine are chef si dor de duca, este binevenit sa mi se alature.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 110
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Vinerea asta (21 martie) m-am gandit sa scot motocicla la o plimbare. Vreau de ceva vreme sa ajung la Veliko Tarnovo, asa ca asta va fi destinatia. Pentru cine nu stie, e un oras vechi, in genul Sighisoarei.

 

So... cine are chef si dor de duca, este binevenit sa mi se alature.

 

Neaparat vineri? De ce nu simbata? Si cind vrei sa te intorci?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Neaparat vineri? De ce nu simbata? Si cind vrei sa te intorci?

As merge si eu sambata sau duminica.

 

Drumul e de 180 km asa ca se poate face fara probleme dus - intors intr-o singura zi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu vreau sa stau macar o zi acolo. As putea schimba data de plecare si sa fie sambata, mai ales ca vineri s-ar putea sa ploua.

 

In caz ca se intampla asta, programul va fi asa:

- plecare sambata dimineata (8-9)

- intoarcere duminica dupa-amiaza

 

--- Mesaj completat în 17 Mar 2008 20:47 -------------
Plecarea o sa fie pana la urma sambata dimineata. Duminica, inapoi in Romanica.

 

Cine nu vrea sa stea, dar vrea totusi sa se plimbe, e de asemenea binevenit.

 

Rog un administrator sa stearga din titlu „vinerea asta” si, daca se poate, sa puna in loc „sambata asta”.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu vreau sa stau macar o zi acolo. As putea schimba data de plecare si sa fie sambata, mai ales ca vineri s-ar putea sa ploua.

 

In caz ca se intampla asta, programul va fi asa:

- plecare sambata dimineata (8-9)

- intoarcere duminica dupa-amiaza

 

<small>--- Mesaj completat în 17 Mar 2008 20:47 -------------</small><br/>Plecarea o sa fie pana la urma sambata dimineata. Duminica, inapoi in Romanica.

 

Cine nu vrea sa stea, dar vrea totusi sa se plimbe, e de asemenea binevenit.

 

Rog un administrator sa stearga din titlu „vinerea asta” si, daca se poate, sa puna in loc „sambata asta”.

 

 

ai ales bine, este deschidere de sezon in Veliko ( un fel de "intrunire " ) - eu merg daca vremea e ..ok

 

 

cati ne adunam ?

 

eu as vrea sa ma cazez langa Veliko, cam la 17 km de oras, intr un loc fain ( parerea mea )(

 

daca ne strangem mai multi ,. ma ocup de cazare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din cate se pare, vremea o sa fie ok. De adunat nu stiu cati ne vom aduna, dar cei care vor sigur sa mearga sa anunte aici.

 

Poti da mai multe detalii despre locul fain de cazare? Zona, preturi samd...

sigur ,e la 17 km DUPA veliko

de asta intrebam cati am fi ca sa "trag " de pret

eu am stat cam la 24 e /camera / noapte ( camera de 2 persoane )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mie nu mi se arata pina acum alta obligatie (desi vineri s-ar chiar putea sa cada sabia lui Damocles si atunci o sa trebuiasaca din pacate sa zic pas), asa ca vin. Mai vorbesc si cu prietenii, poate vin in formula "mai multi" .Super ca acolo se intimpla taman in weekendul acesta niscai evenimente si super sa ne intoarcem a doua zi. Cu cazarea e ok, doar va anunt ca eu sunt membra, nu membru... :crack: . Nu vreau neaparat camera separata in caz ca nu mai vin alte fete, dar doar asa, ca sa stiti..... :rusinica:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mie nu mi se arata pina acum alta obligatie (desi vineri s-ar chiar putea sa cada sabia lui Damocles si atunci o sa trebuiasaca din pacate sa zic pas), asa ca vin. Mai vorbesc si cu prietenii, poate vin in formula "mai multi" .Super ca acolo se intimpla taman in weekendul acesta niscai evenimente si super sa ne intoarcem a doua zi. Cu cazarea e ok, doar va anunt ca eu sunt membra, nu membru... :crack: . Nu vreau neaparat camera separata in caz ca nu mai vin alte fete, dar doar asa, ca sa stiti..... :rusinica:

 

 

ok, eu incep sa notez( facem listuta :crack: ) ca sa stim

 

nu vreau insa sa "cad" de neserios, daca sunteti decisi, postati , daca nu..vedem la fata locului :crack:

 

1. Foxbat ( 1 moto, 1 persoana )

2. DDU ( 1 moto, 1 persoana ) - o camera dubla ( cu foxbat )

 

 

aoleu, acum am realizat ca nu i topicul meu :crack:

scuze, organizatorului, am mai deschis si in alta parte si am "postat" pe ..langa sau mai bine zis, peste

 

ramane valabil ce am scris,eu ma duc, :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca nu s-a inteles: am zis ca merg.

 

--- Mesaj completat în 18 Mar 2008 11:25 -------------

 

1. Foxbat ( 1 moto, 1 persoana )

2. DDU ( 1 moto, 1 persoana ) - o camera dubla ( cu foxbat )

3. Guy_ana (1 moto, 1 persoana)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. Foxbat ( 1 moto, 2 persoane ) -

2. DDU ( 1 moto, 2 persoane )

3. Guy_ana (1 moto, 1 persoana)

4. Aurel ( 1 moto , o persoana )

5. mad_dog ( 1 moto, 2 persoane )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am voie sa ma pun si eu pe lista? :rusinica:

cum spuneam, mare sef, ieratare, e topicul tau

daca nu te superi, n as mia deschide altul ca tot acolo "mergem "

 

iti multumesc si ..o kamenitza e de la mine :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:rusinica:)

Propun ca ora de plecare sa fie 9.30.

 

Loc de intalnire propuneti voi.

O sa vin si eu (1 moto doua persoane).

 

As propune ca loc de intalnire benzinaria Petrom de pe Soseaua Giurgiului pe dreapta (la 200-300 m dupa capatul tramvaiului).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:rusinica:)

se scrie `Mare Sef` :crack: Dar in fine, te iert...

 

Eu vin cu gagica, pe un Transalp.

 

Propun ca ora de plecare sa fie 9.30.

 

Loc de intalnire propuneti voi.

MARE SEF, umil iertare:)

 

eu fac rezcervare pentur 5 camere duble acum ( revin cu preturi, detalii )

 

se pare ca in locatie este intrunirea ( boliary se cheama ) asa ca am apelat la un amic bulgar sa ma ajute

 

cum spuneam, pentru "utilizarea " topicului, iti "platesc" kamenitzeste

 

eu propun ca ora de plecare sa fie maxim 9 am deoarece la ora11:30 incepe in veliko

 

daca mia punem inca o pauza la granita de facut plinul + o tura scurta de schimbat niste bani, mai trec 30 de min..

 

asa ca la ora 9 sa fim calare , cu plinul facut

 

propun sa ne intalnim dupa jilava, la petromul ala ( pentur cei ce vin pe centura , sa nu mia intre in bucuresti )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Incepe ce anume in Veliko? Din cate stiu eu, e un fel de serbare, Ziua Orasului sau cam asa ceva... E si intrunire moto?

 

Apoi, e cu intrare si ora fixa, de trebuie sa fim exact la ora aia acolo?

 

Mie unul nu-mi place sa ma grabesc si nu sunt deloc vitezoman. Apropo de asta, cam ce viteza de croaziera prevezi tu? Mai ales ca o sa ai vreo 160 de CP sub tine...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Incepe ce anume in Veliko? Din cate stiu eu, e un fel de serbare, Ziua Orasului sau cam asa ceva... E si intrunire moto?

 

Apoi, e cu intrare si ora fixa, de trebuie sa fim exact la ora aia acolo?

 

Mie unul nu-mi place sa ma grabesc si nu sunt deloc vitezoman. Apropo de asta, cam ce viteza de croaziera prevezi tu? Mai ales ca o sa ai vreo 160 de CP sub tine...

stai mai linistiti ca nu i vorba de "ratacit" .

pot sa postez dar e in bulgara si nu prea inteleg. In mare este vorba de deschiderea de sezon moto .

si din program e ceva pe la 11:30 - 12 si apoi se continua pana seara

 

oricum nu ti face probleme , in grup sunt de la scutere pana la "vaci " , inclusiv choper :rusinica:

deci e de bine

 

eu vreau sa alerg un pic ( sunt cateva zone farine ) dar asta nu inseama ca nu mergem impreuna. :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sorry, eu abia acum am ajuns acasa, sper ca se mai poate face ceva.

 

1. Foxbat ( 1 moto, 2 persoane ) -

2. DDU ( 1 moto, 2 persoane )

3. Guy_ana (1 moto, 1 persoana)

4. Aurel ( 1 moto , o persoana )

5. mad_dog ( 1 moto, 2 persoane )

6. Stefan (1 moto, 1 persoana)

 

@ zeroo: mie chiar mi-ar face placere sa merg impreuna cu una sa vad cum merge, ca o avampremiera la cea pe care o sa o incalec si eu in curind! poate se plac si fac gashka.....

Editat de guy_ana
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stai mai linistiti ca nu i vorba de "ratacit" .

pot sa postez dar e in bulgara si nu prea inteleg. In mare este vorba de deschiderea de sezon moto .

si din program e ceva pe la 11:30 - 12 si apoi se continua pana seara

 

oricum nu ti face probleme , in grup sunt de la scutere pana la "vaci " , inclusiv choper :rusinica:

deci e de bine

 

eu vreau sa alerg un pic ( sunt cateva zone farine ) dar asta nu inseama ca nu mergem impreuna. :crack:

1. Eu am motor mai lent dar tocmai mi-am luat la SMAEB GPS, asa ca ca daca va ratacicti si nu iesiti de pe drumul principal va culeg eu din urma.

 

2. Chiar o sa vedem chopper, ca eu n-am vazut pana acum decat la SMAEB si pe Discovery Channel?

primiti cu vacutza?

m-as baga si eu...

De obicei stadiul intermediar intre vitel si vaca la noi in popor se numeste juninca (adica aia care e deja marisoara dar inca nu da lapte), dar termenul de vaca se refera la un anume tip de BMW de 1200 (din cele 4-5 modele pe care nu le mai pot tine minte) care e un boxter larg, cu carene foarte largi in fata, cu topcase si 2 lazi pe laterala, si care cu 2 pasageri are volumul aproape cat o vaca (si care probabil e una dintre cele mai bune motocilete din lume la mers lung cu ceva catrafuse)... Bine BMW face si niste chestii care intra la categoria capra, si eu as incadra un motor "mititel" ca al tau mai de graba undeva intre capra si vitel, dar oricum cred ca nu trebuie sa-ti faci probleme...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dragilor, chestia e cam asa

 

am rezervat camere .din pacate motociclismul n a functionat asa ca abia acum pun detalii

camera este 30 leva ( redusa de la 48 prin amabilitatea unui prieten motociclist bulgar )

 

numarul de camere este cam la limita ( asta nu inseama ca daca mai sunt doritori in afara de cei din lista nu se poate merge impreuna, doar ca nu pot garanta cazarea).

 

avansul l am dat eu asa ca ma astept sa veniti ( ma refer la cele 5 camere ) :rusinica: daca se razgandeste cineva, spuneti

 

In mare am "cuplat " aurica + guy " pe o singura camera( asta ramane de discutat acolo.

daca mai apare o fata atunci pastram ..omogenitatea:)

 

rog ca sambata la ora 8:45 am sa fiti la Petromul de la iesirea din Jilava !! Atentie, nu cel de la intrare, ci cel de DUPA JILAVA. Asta ca cei care venim de pe centura sa nu ne intoarcem spre bucuresti.

Sa aveti plinul facut ( sau cel putin sufiecienta benzina pana in Giurgiu )

plecarea la ora 9 FIX :crack:

Opriri - PEtrom din Vama , OMV la 10 km de Veliko.Aici ne si "Regrupam". De la OMV ul de langa veliko mai mergem grupat. Personal ma duc in Ruse pentru a schimba banuti unde ma si intalnesc cu un prieten bulgar care vine cu noi . va sugerez sa veniti cu euro dar si cardul este ok .

 

Incercam sa ne intalnim toti la locurile mentionate mai sus, in caz de intarziere ne vedem la urmatorul.Pauzele sunt de max 10 minute si includ si alimentarea cu benzina.

 

Propun sa incercam sa fim pana in ora 11:30 -12 in veliko pentru a prinde inceperea evenimentului.

 

Drumul este lejer si usor.

 

Pentru cei care vor sa ajunga mai tarziu sau direct seara , tel meu este 0724 34 32 94 , alex

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vad ca ar mai fi un loc in camera...cu stefan...vreaaaaauuuuu sa merg!

 

@guy_ana, cu toata placerea, poate faci si o tura cu ea, e blanda si nu da din copite...

 

@pmmoldovan...breee, capra nu e neam, si vitel in nici un caz, ca e domnisoara, mi-a zis mie o pasarica. asa ca e vacuta, o wannabe 1200, dar s-a oprit din crestere din lipsa de vitamine...stiu vacile adevarate, de aia am zis de vacuta...ca si ea e dornica de aventura.

 

deci, mai e loc si pt. mine? sa stiu sa imi fac planurile, sa imi pun ciorapi curati in rucsac, sau nu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vad ca ar mai fi un loc in camera...cu stefan...vreaaaaauuuuu sa merg!

 

@guy_ana, cu toata placerea, poate faci si o tura cu ea, e blanda si nu da din copite...

 

@pmmoldovan...breee, capra nu e neam, si vitel in nici un caz, ca e domnisoara, mi-a zis mie o pasarica. asa ca e vacuta, o wannabe 1200, dar s-a oprit din crestere din lipsa de vitamine...stiu vacile adevarate, de aia am zis de vacuta...ca si ea e dornica de aventura.

 

deci, mai e loc si pt. mine? sa stiu sa imi fac planurile, sa imi pun ciorapi curati in rucsac, sau nu?

salve

pai ce sa zic, acum asa cum vezi sunt cam date

 

singura varianta e cu banii de rezervare ..

 

asa cum ai vazut , e intrunire deci in locatie e cam dat totul .

eu zic sa nu te sperii ca nu cred ca n o sa gasim locuri iar din experienta..nu vin toti cei anuntati

 

daca din cei de mai sus..s a razgandit cineva, spuneti

 

oricum mai sunt 2 persoane care nu stiu daca vin singuri sau perechi deci un loc in camera acum avem sigur

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...