Sari la conținut

Accident Branesti - 23.03.2008


Vizitator Biggy_Cbr125
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 70
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Eu am fost in seara asta acolo si este tragic ce s-a intamplat .

Este adevarat pe motociclist il chema Manole, nu mergea de ieri de astazi, avea ceva experienta si chiar nu era un teribilist , inca nu se stie exact cum de a iesit de pe strada.

Cu presupusul si-au dat multi dar nu este tocmai asa cum se descrie.

Conducea un Gsxr 750.

Imi pare sincer rau pt. ca s-a stins din viata un om si un prieten ff bun,unul dintre cei mai buni mecanici moto.

Sa se odihneasca in pace.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dati si voi mai multe inf,, despre cand il inmormanteaza, cine stie,, ca sa veni,m,,, sa il conducem si noi pe ultimul drum, asa cum se cuvine unui frate de-al nostru,, doamne nu pot sa cred, ce se intampla, si cati mor,,,

CONDOLEANTE FAMILIEI SI DUMNEZEU SA_L ODIHNEASCA IN PACE,,,,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

chiar asa, de parca 25kW nu sunt de ajuns sa te omori. un supersport 25kW prinde fara problema 200 la ora ;). problema e ca multi motociclisti de sezon au impresia ca ei stiu sa conduca perfect, chiar daca au facut pauza de cateva luni. acuma e perioada cand mor cei mai multi sezonieri.

 

R.I.P.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta-i nasol pe strada...Nu sti ce apare dupa curba,o coloana de masini oprita,un accident,turma de oi sau mai stiu eu ce ;) Grija mare fratilor :bow: Dumnezeu sa-l odihneasca :bow:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poate isi dau seama parintii de odraslele lor in acest mod.

anul trecut cand eram in zona parca zburau avioane unde se grabeau asa nu-mi dau seama.

 

oricum cei care vor sa scape de copii sa-i trimita la scoala moto si apoi sa e cumpare motociclete puternice. dar sa-i trimita singuri nu cu pasager la plimbare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

R>I>P si dumnezeu sa ne ierte pe noi ca nu se stie cati ramanem pana la sfarsitu luni in ritmul asta , si degeaba limitam motoarele sau zicem vorbe gen sa invatam din greseala lui ca maine tot ii dai blana la motor , cel putin incearca sati faci in cap in timpu mersului toate scenarile posibile unui accident incearca sa ai in cap tot timpu o manevra de evitare numa asta te poate salva ca , cu viteza toti merem.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am iesit cu el la plimbare si mereu mi a zis ma nu alerga lasai pe ei sa alerge daca sunt nebuni..in ultima saptamana toata lumea sa mirat ce este cu Manole de alearga asa zi de zi pe o roata si viteza cat cuprinde parca il chema cineva acolo sus

 

inca nu imi vine sa cred pana acum am auzit de foarte multe accidente si parca nu m au ranit asa si nu am dat foarte mare importanta dar cand iti moare un prieten este ca si cum ti ar murii cineva din familie .am fost sunat de varul meu care a vb cu cei din branesti si ne a rugat sa mergem cat mai multi la inmormantare ..maine am sa va spun unde si la ce ora

;) :bow: :bow: :bow: :bow: :bow: :bow: :bow: R.I.P :bow: :bow: :bow: :bow: :bow: :moto:

 

 

 

poate daca isi prindea casca nu s ar fi intamplat asta dupa ce a taiat curba a pus frana a intrat in voblaj a lovit o bordura si in acel moment i a sarit casca s a lovit de alta bordura a inceput sa ii curga sange din gura si urechi ..in acel moment o salvare se indrepta spre alt caz a oprit la el la luat si a murit in salvare din cauza hemoragiei:((((

Editat de Bum_Bum
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

RIP ;) :bow: :bow:

am trecut si eu prin branesti putin dupa tragedie, cu baietii de la CSR... Strada aia nu-i de viteza e destul de ingusta si este in sat, multe lucruri se pot intampla acolo, pietoni, caini, carute, masini.... pacat :bow:

Editat de cosminake
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

R.I.P., condoleante familiei si celor care l-au cunoscut.

 

Chiar azi am citit cum un baiat a cazut la 140/h pe autostrada si a supravietuit, datorita echipamentului si norocului.

 

Daca stie cineva ce s-a intamplat cu casca rog sa scrie aici. Daca s-a spart, eventual sa ne spuna marca si tipul, sa nu ne luam si noi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu s-a spart efectiv i-a iesit de pe cap s-au desprins buretii din interior la soc si l-a largit prinderea

 

--- Mesaj completat în 25 Mar 2008 09:52 -------------
nu s-a spart efectiv i-a iesit de pe cap s-au desprins buretii din interior la soc si l-a largit prinderea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...