Sari la conținut

Honda Transalp & On-off`road Lovers !


Lutzifer
 Share

Postări Recomandate

S-a oprit si ploaia de ceva vreme ... puteti dormi linistiti , ca ne trezim cu vreme buna maine dimi ! :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

vin cu dr-u (sa fie mai interesant,si sa mai fac si cu el niste kilometri) :)

 

Pai asa sa faci nu fa discriminari intre motoare ca nui bine ajungi ca una din iele sa nu te mai cunoasca !! Va urez distractie placuta , pofta buna , vreme buna si astept pozele ca sa le comparam cu ce voi face ieu !!! :D :laugh: :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai asa sa faci nu fa discriminari intre motoare ca nui bine ajungi ca una din iele sa nu te mai cunoasca !! Va urez distractie placuta , pofta buna , vreme buna si astept pozele ca sa le comparam cu ce voi face ieu !!! :D :D :)

Multzam , la fel si tie ! :laugh:

Ne vedem la 9:00 !

M-am bagat la somn ! Bau :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bah,ce facusi? L-ai imitat pe Pintea?...dupa min 4

Intr-o faza l-o imitat destul de bine , o plonjat catziva metri in prapastie :) ! la iesire a cuplat 4x4 :laugh:

A fost o zi foarte faina , reusita ! Superrr ... nu m-as fi gandit de acasa ca o fi chiar asa fain ! Soare, papa bun , endureala , noroi , " vanatoare de iepuri pt unii " !!!

 

Am facut Slide-u !

Cladova , de acolo Siria peste deal !

 

Povestea mai tarziu ...

 

Aici se pot vedea Pozele !!!

 

 

Ceva poze ...

 

1.

2996311389_073fc233fa_b.jpg

2.

2996313219_5fdcbdab61_b.jpg

3.

2996315357_5854a2a4c9_b.jpg

4.

2997158216_fc16322fab_b.jpg

5.

2997160066_4de641719b_b.jpg

6.

2997161990_6652cfd1be_b.jpg

7.

2997163500_c5168be5d5_b.jpg

8.

2997165044_b2e41c4c05_b.jpg

9.

2996324917_686ab6044b_b.jpg

10.

2997168080_60ed07da7d_b.jpg

11.

2997169700_077210e7a4_b.jpg

12.

2996329873_9a9f9b85d2_b.jpg

13.

2996332199_a83fd29228_b.jpg

14.

2996333575_c490afaf18_b.jpg

15.

2996334849_e39353864f_b.jpg

16.

2997177416_4db5a5f576_b.jpg

17.

2997178598_f84f7b86f6_b.jpg

18.

2997179870_9df6a72c10_b.jpg

19.

2997180910_ee737092a3_b.jpg

20.

2997182386_b7098992bf_b.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da ce sa mai zicem FRUMOS de TOT !!! mi-ar fi placut sa vin si eu cu voi mai ales sa pot vedea noua TOBA a lui ALEX !!!!!! Sa vedem ce facem SAMBATA CARE vine poate mergem la un gratar pe Valea Ariesului stiu o lunca pe malul apei superba si avem si trasee de endureala !!

 

dar mai vorbim pana atunci !! Felicitari si pentru tura asta !! :laugh: :) :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da ce sa mai zicem FRUMOS de TOT !!! mi-ar fi placut sa vin si eu cu voi mai ales sa pot vedea noua TOBA a lui ALEX !!!!!! Sa vedem ce facem SAMBATA CARE vine poate mergem la un gratar pe Valea Ariesului stiu o lunca pe malul apei superba si avem si trasee de endureala !!

 

dar mai vorbim pana atunci !! Felicitari si pentru tura asta !! :laugh: :) :laugh:

Sigur ti-ar fi placut! A fost fain , fain !

 

In legatura cu iesirea de week-u ce vine ... nush ... Se spune pe la Radio si TV ca vine o masa de aer rece de vineri (8-10 grade or fi ) si vin si ploile odata cu ea !

Vedem atunci , ca deocamdata o fi vreme super faina pana joi !

 

Am facut o harta ...

post-26086-1225709016_thumb.jpg

 

Povestea ...

 

Am vrut o iesire mai scurta , sa nu mergem foarte departe si sa fie si fain. Am hotarat sa alegem Valea Cladovei ... este la 30 km de Arad !

Duminica dimineata la ora 9:00 ne-am intalnit intr-o benzinarie de unde am mers la Selgros la mici cumparaturi ! ( carne, suc, bere ...) fiecare ce a vrut !

Ne-am adunat 6 motoare ... in drum spre Valea Cladovei ne-am mai oprit de vreo 2 ori sa cautam paine ca aia nu am gasit in ditamai Selgrosu ! Ajunsi pe Vale , am mers la locul nostru preferat unde am mai fost si ne-am pus pe adunat lemne ... soarele era din ce in ce mai tare si numai puteam de cald ! Pana la urma am ramas in chiloti :D Daca stiam ca v-a fi asa cald duceam cu noi pantaloni scurti.

Am taiat carnea cubulete si le-am tras pe bat ! A durat vreo 20 min bune pana s-a facut carnea ... pana la urma a fost foarte bun si s-a saturat toata lumea !

Pe la ora 13:00 am plecat in recunoastere sa vedem unde duce Valea ... 3 TransALPuri si un CB de 500 ... am tot mers prin belti si noroaie, am mai intrebat pe niste oameni din padure , pe catziva cu crosurile ... unii au spus ca nu stiu cum ii drumu , altii ca ii foarte rau, cu mult noroi , ca nu se poate trece , bla bla ( am mai auzit asta de multe ori cu " nu se poate trece " si s-a putut !!! ) Baiatu cu CB-u a renuntat si s-a intors , i-ar noi 3 mai bine zis patru ca am fost cu prietena mea am continuat !

Dupa ceva timp am ajuns la o panta de care tot ne-a spus " Korben " a ajuns si el la ea odata sau de 2 ori , dar a fost moale si nu a reusit sa urce! Noi am avut noroc , a fost uscata panta ! Am urcat-o fara prob , chiar ne-am si intros sa ne si filmam ! A fost faina distractia ...

Sus in varf de deal totul era uscat , frumos ... nici o treaba ! Cand ajungem sa coboram , incepe distractia ! Pe o coborare destul de urata cu canale ... s-a format un strat de " mazga " sau cum sa ii spun de vreo 2-3 cm ... s-a prins de cauciucuri si aderenta 0 barat ! Au inceput motoare sa prinda viteza ... Eu era sa dau cu mine si pretena`mea , dar am facut ce am facut si m-am bagat intr-un sant facut de roata de tractor , de unde nu am mai avut unde sa alunecc ... in schimb unu dintre noi " a prins un iepure " asa mai micut !

Dupa vreo 200 m aceasi poveste ... noroi moale doar la suprafata ... incet incet am coborat ! Alex , care a prins un iepure mai devreme s-a gandit sa nu se plictiseasca cel prins anterios ... mai prinde unu ! A si prins ... asta a fost mai mare ! Ma intorc in spate sa vad daca vin si restu ( eu eram primul ) si vad doar motorul pe jos ... dupa vreo 2-3 sec il vad si pe Alex iesind din vale , si frunze ! A coborat cativa metri buni ... noroc ca a cuplat 4x4 , asa a iesit destul de usor !

De aici am continuat drumul prin padure pana am ajuns la Cetatea Siria ! Am facut niste poze , am stat putin sa ii vedem pe Parapantisti ... si am coborat ! Directia Arad ...

 

Asta a fost in mare iesirea noastra de 2.Noiembrie.2008 !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bah hombre...era bine daca ii prindeam...dar nu am apucat numa sa sar dupa ei...al doilea o fost mare si cand l-am vazut pana in vale am vrut sa sar dupa el...dar m-am razgandit...las ca in semn de recunostinta iau carne de iepure in urmatoarea tura...:laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bah hombre...era bine daca ii prindeam...dar nu am apucat numa sa sar dupa ei...al doilea o fost mare si cand l-am vazut pana in vale am vrut sa sar dupa el...dar m-am razgandit...las ca in semn de recunostinta iau carne de iepure in urmatoarea tura...:)

mai bine prindeai si tu un porc sau o pasare! :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai bine prindeai si tu un porc sau o pasare! :laugh:

Chiar asa ma Duda ... aia gasesti aproape oriunde ... da carne de epule mai greu ! Numa daca te apuci de vanat ... :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am facut un Slide cu iesirea lu Calin din Deva si ceva prieteni de`a lui la Cabana Balea !

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am facut un Slide cu iesirea lu Calin din Deva si ceva prieteni de`a lui la Cabana Balea !

 

 

Cabana se numeste BALEIA si este dupa Hateg se face dreapta din Satul PUI este indicator !! Deci cine vrea sa mearga recomand zona este superba si salbatica e de vazut credetima !!! Pozele mele sunt doar 40% din ce am vazut

!! :) :laugh:

post-41789-1225752728_thumb.jpg

post-41789-1225752790_thumb.jpg

post-41789-1225752824_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cabana se numeste BALEIA si este dupa Hateg se face dreapta din Satul PUI este indicator !! !! :disappointed:

De ce zici ca ii BALEIA? ... pe indicator arata BALEA !

post-26086-1225786671_thumb.jpg

 

Oricum si eu o sa vreau sa merg p`acolo ... anu asta sigur numai apuc ... ca vine vremea urata !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De ce zici ca ii BALEIA? ... pe indicator arata BALEA !

post-26086-1225786671_thumb.jpg

 

Oricum si eu o sa vreau sa merg p`acolo ... anu asta sigur numai apuc ... ca vine vremea urata !

 

Balea, cu accent pe ultimul e, zona e intradevar superba, dealtfel ca tot Retezatul, merita vazut dar, parerea mea e ca necesita mai multe zile ca e pacat sa vezi doar cabana si e bine sa o faci vara.

Bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Balea, cu accent pe ultimul e, zona e intradevar superba, dealtfel ca tot Retezatul, merita vazut dar, parerea mea e ca necesita mai multe zile ca e pacat sa vezi doar cabana si e bine sa o faci vara.

Bafta

Sa nu se inteleaga Balea , ca si Balea Lac ! ... aha ok :disappointed:

Mda ... super zona ! Si eu vreauuuu :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cabana se numeste BALEIA si este dupa Hateg se face dreapta din Satul PUI este indicator

Anul viitor, ca anul asta nu prea mai sunt sperante

Sau mai stii? Poate i se face mila incalzirii globale si mai trece pe la noi

Dar mai bine nu, lasa sa fie fiecare anotimp la locul lui

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Anul viitor, ca anul asta nu prea mai sunt sperante

Sau mai stii? Poate i se face mila incalzirii globale si mai trece pe la noi

Dar mai bine nu, lasa sa fie fiecare anotimp la locul lui

Clar ... ma bine sa fie toate la locul lor ... si punem ceva banuti la ciorap pana la anu !

Se anunta raciri si ploi pe sf de saptamana ! Cred ca stam acasa :disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe la ora 13:00 am plecat in recunoastere sa vedem unde duce Valea ...

........

Dupa ceva timp am ajuns la o panta de care tot ne-a spus " Korben " a ajuns si el la ea odata sau de 2 ori , dar a fost moale si nu a reusit sa urce!

Eu am fost in 2 locuri pe Valea Mare, cu Calin (calinbac):

Unul pe drumul care o ia la stanga imediat dupa baraj (acolo a fost pom cazut peste drum si nu am mai putut inainta)

Al doilea pe Vale in fata (cativa km) pana cand nu s-a mai putut inainta

Voi pe unde ati mers?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Voi pe unde ati mers?

Noi am mers pe Valea din stanga , Valea Mare !

Am mers asa catziva km , nush exact catzi ... vreo 5 dupa ce am iesit din sat , si undeva am facut stanga ! Am mers inca vreo 500 m si am dat de panta aia cu argila ! Da era uscata complet ! si de acolo am mai mers vreo 10km pana la Feredeu ... A fost fain , pacat ca nu ai venit ... ti-ar fi placut si tie cu siguranta ! te punea un pic la treaba noroiu ala de 2cm :disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Noi am mers pe Valea din stanga , Valea Mare !

Da, iar eu v-am intrebat unde pe Valea Mare

daca zici ca ati mers vreo 5 km, atunci stiu locul, e superb

Ar trebui sa dau vina pe Calin :disappointed: ca daca nu era cu prietena la enduro, poate era mai curajos si treceam

Practic, panta aia de vreo 100 m la vreo 40-45 grade a fost cea mai grea incercare

La urcare, ca la coborare e alta distractie

Bravo voua!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, iar eu v-am intrebat unde pe Valea Mare

Am fript in acelas loc unde am fost peste noapte in 28.Aprilie.08 ... poti face comparatie... acuma era toata pasunea aia " sapata " de porcii mistretzi :disappointed:

 

Valea Cladovei ! 28.Aprilie.08

 

Valea Cladovei ! 2.Noiembrie.08

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...