Sari la conținut

Honda Transalp & On-off`road Lovers !


Lutzifer
 Share

Postări Recomandate

Mah baieti ziceti voi ce vreti ... ca pe mine chiar nu ma intereseaza ! Eu astept duminica sa ma duc linistit la plimbare pe unde vreau , si cat vreau si cum vreau ! Chiar nu ii vad rostu sa ne tot atzatzam pe forum ! ca rezultatul oricum tot 0 ( zero ) ramane.

 

Eu sunt convins ca atzi fost prin tzara mult mai mult ca mine cu motoru , ca eu numa din oct 2007 am carnet ! pana atunci am fost doar pasager sau eventual cu masina !

Nu inteleg iara care ii baiu dak se mai face un traseu care mi-a placut, sau ne-a placut ? ... numa de aia ca am scris ca " trasee noi " la subtitlu la forum... infine ! Eu nu imi mai fac prog dupa nimeni ... Suntem 3 pers care mergem aproape tot timpul ( eu , Atti , si nashoo ) numai dau nume ca mai is care vin , dar ce ii enervant ca fix aia se gasesc sa bage de vina , care stau acasa !

 

Eu o sa mai pun trasee de acuma in colo ca si pana acuma , dar nu inseamna ca va fi facut exact ala ce ii pe harta , ca poate este un drum de legatura Enduro de 30 km si atunci ii clar ca pe acolo mergem si nu vreau dupa sa aud ca eu pe aici nu ma bag , ca nu o fost vb etc ... cine vine ii bine primit ! face fatza bine , nu face si atunci ii bine este asfalt destul ... acuma cat o mai ramas si ala in romania !

 

Si apopo dak pe cineva deranjeaza acest forum , liber la program ! sa deschida altu sau sa scrie altundeva !

Hai ca o fi bine pana la urma , se linistesc spiritele ...

 

Ceau la voi si numa bine ! :burnout:

Editat de Lutzifer
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Suntem 3 pers care mergem aproape tot timpul ( eu , Atti , si nashoo ) numai dau nume ca mai is care vin , dar ce ii enervant ca fix aia se gasesc sa bage de vina , care stau acasa !

Se pare că tu chiar eÂşti convins că dacă cineva nu a mers cu voi, înseamna că a stat acasă. :cheers:

thumb_PICT0032_edited.jpg

Te asigur de tot respectul meu pentru tine Âşi pentru oricare motociclist, indiferent de numărul de kilometri parcurÂşi.

Eu nu bag de vină, ci critic constructiv, aÂşa cum ar trebui să facă un prieten adevărat.

ÂŞi alții au băgat de vină pe topicurile mele dar nu m-am atacat în halul ăsta

Crede-mă, îți sunt prieten, nu duÂşman :( :hug: :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se pare că tu chiar eÂşti convins că dacă cineva nu a mers cu voi, înseamna că a stat acasă. :cheers:

Te asigur de tot respectul meu pentru tine Âşi pentru oricare motociclist, indiferent de numărul de kilometri parcurÂşi.

Eu nu bag de vină, ci critic constructiv, aÂşa cum ar trebui să facă un prieten adevărat.

ÂŞi alții au băgat de vină pe topicurile mele dar nu m-am atacat în halul ăsta

Crede-mă, îți sunt prieten, nu duÂşman :P :hug: :burnout:

 

Bine ... :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:burnout: mah,ce sa mai inteleg?...eu si acum ma mai reculeg si imi fuge prin minte sutele de km facuti duminica...simt si acum cateva portiuni de drum,ploaia,vantul,curbele destul de grele punand in balanta si conditiile meteo,grele zic eu pentru orice motociclist fie el experimentat sau incepator.Viteza cu care am rulat a fost medie cam 110,scuze la ceilalti daca am luat-o la goana pe unele portiuni de drum...simteam nevoia. Viata la tara ramane aceiasi dupa cum am observat in trecerea mea prin comune,sate...grupuri de oameni iesind de la slujba de duminica care se uita lung la noi,copii care tresareau la trecerea noastra facandu-ne bucurosi cu mana,bunicute mai stand la o vorba pe bancuta cu vecina,asteptand sa fiarba puiul si supa de taitei, traditionala mancare a zilei de duminica,facandu-si cruce la aparitia noastra pe drum,caini care nici nu apucau sa ne latre ci ramaneau stana si numai capul si-l intorcea dupa fiecare motor care trecea pe langa el...gaini bete care ratacite pe mijlocul drumului nu mai stiau incotro sa o apuce cand ne faceam aparitia,cred ca nu mai oua gaiana in ziua aia.Viata tihnita de la tara vs viata noastra duminica de dumunica..Luni santem cam ca si dupa trasi pe roata...cam asa ...nu am gasit alt apelativ dar cu o satisfactie sufleteasca...a fost duminica noastra,nimeni nu ne statea in cale,doar sutele de kilometri,libertate,adrelanina in unele momente,remember la intrare in Masca,sper sa nu se mai repete faza,felicitari celui implicat ca s-a adunat repede si a trecut cu bine faza.Puse cap la cap a fost o iesire destul de tare zic eu.Pacat de cei care nu au venit cu noi,aveau o experienta in plus zic eu referitor la senzatiile traite.Nu zic nimic de cei care au fost sau n-au fost,fiecare cu dorintele si drumurile lor.Poate duminica si eu voi lipsi sa ma duc cu voi,poate nu dar asta nu-i moviv de replici mai cu subanteles pe aici intre noi. Apropo,sambata e ziua motociclistilor...ce facem ?nu ne adunam undeva pentru un mars?scuze daca am intrebat,sper sa nu fie interpretata intrebarea mea in diferite moduri...eu ma consider motociclist dar si sofer,altii sant doar soferi si nu stiu ce-i aia motocicleta...ar trebui sa-i atentionam macar sambata ca existam si noi. :cheers: :hug: Astept vesti de la voi.Seara buna! Editat de kato_arad
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Duminica 13 04 2008 SEMENIC si prin inprejurimi! km de la 300-500 in functie de participanti!

la care se include si RESITA -CARANSEBES :cheers:

pus pe fapte mari ca deobicei...:hug:...hai sa aprofundam subiectul lui kato...sambata ne intalnim la un marshuletz pe centru si pe urma la un suc pe undeva? si sa ne planuim duminica...? :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu nu propun...eu recomand sa ne intalnim pe la ora 11 a.m. in fata platoului primariei stam la o barfa pe platou ,facem o tura de centru asa...intr-a doua si ne oprim la o terasa undeva...vedem noi care e deschisa...sau la fata locului...ce ziceti? :burnout: de ziua noastra!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Merem sa ne intalnim cu vitezomanii de oras ... :cheers:

Poate mai dam de cate unu de treaba sa-l luam cu noi la plimbari de duminica ... cate un transalp`pist , ca am vazut cateva prin oras ! :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ok...ramane stabilita treaba...ne-om vedea sambata in fata la primarie...

dar pana una alta...de 1mai? ce se preconizeaza? sau discutam sambata...sa avem un SB de discutie...?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Duminica 13 04 2008 SEMENIC si prin inprejurimi! km de la 300-500 in functie de participanti!

la care se include si RESITA -CARANSEBES :burnout:

 

voi deveni si eu carcotatas

traseul de duminica e frumos, dar e prea lung pt o zi

deja ce depaseste 300 km e mult, nu mai e excursie de placere, e de hai sa merem sa facem km

cand luni mergi la lucru si tu duminica seara parca esti batut de doroftei

asta nu inseamna ca nu o sa ma bag la unele

excursiile mele de duminica vor fi cativa km incolo, stat cu burta la soare juma de zi si apoi intors acasa

daca mereti la resita drum bun

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dar pana una alta...de 1mai? ce se preconizeaza?

 

Eu de 1 Mai ma duc in Vadu Crisului ... Drumetie,escalada,pestereala,una alta :(

 

--- Mesaj completat în 08 Apr 2008 10:19 -------------

voi deveni si eu carcotatas

traseul de duminica e frumos, dar e prea lung pt o zi

deja ce depaseste 300 km e mult

:cheers:

 

Mah Caline sa stii ca nu ii chiar asa cum zici tu ! ... Antrenamentu face tot , daca nu fac in colo catre 400 si ceva de km parca nu-i duminica :hug: ! In primele ture nu zic dupa 200-300 km eram rupt ! Mai nou imi place sa simt un pic ca is obosit dupa aia 350-400 km sau cat or fi ... altfel n-are farmec !

 

Toata treaba ii sa ne lase vremea , ca atatzia km chiar nu am chef pe vreme de kakao :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

voi deveni si eu carcotatas ---- esti deja

traseul de duminica e frumos, dar e prea lung pt o zi--poate pt tine

deja ce depaseste 300 km e mult, nu mai e excursie de placere, e de hai sa merem sa facem km---exact

cand luni mergi la lucru si tu duminica seara parca esti batut de doroftei---nu chiar

asta nu inseamna ca nu o sa ma bag la unele---ar fi cazu deja

excursiile mele de duminica vor fi cativa km incolo, stat cu burta la soare juma de zi si apoi intors acasa ---cum crezi

daca mereti la resita drum bun---mersii :burnout:

:cheers:

Editat de Atti
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

foarte scurt si la obiect... :P dar totusi...pentru duminica asta ce traseu planuiti?mi-am luat si eu combinezon de ploaie...deci...:hug:

 

Traseu planuit de mine si Atti este urmatorul ...

 

1. Neaparat sa ajungem sus la Semenic ...

2. Sa merem pe Arad - TM - Lugoj si de acolo Caransebes - Resita !

3. Sau Arad - TM - Resita - Caransebes , dar atunci iara inconjuram sa ajungem la Semenic

4. Arad - TM - Lugoj - Caransebes - Resita - SEMENIC - putin de inconjurat si - ANINA - RESITA - si acasa prin TM ... asta ii c-am 500 km...

 

Deci principalele puncte sunt 1 si 2 ! :cheers: :hug: :(

 

:burnout:

Editat de Lutzifer
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mi-am luat si eu combinezon de ploaie...deci...:angryfire:

bine ca ti-ai luat ! ca acuma poti merge in siguranta si nu ti mai frica de vremea nefavorabila!

pe calut duminica !!!

mergem sa vedem daca mai este zapada si la semenic,ca de stana de vale n-am convins deja! :angryfire:

[ESTE CINEVA INTERESAT? :angryfire:

Editat de Atti
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cat de curand

trebuie gasita destinatia, undeva in nord catre Maramures

stiu eu drumurile pe acolo..si sunt aia de la baia mare niste bikeri de treaba.....no ca ashai la maramu....poate bagam o sapantza si cu valea izei....si de ce draq nu!..... si o certeze sa vedeti ce case au aia acolo....stiu eu traseul l-am facut cu motoru odata....

Mai fratzi...vreau sa vin si eu cu voi dar se pare ca nu se stie ruta finala....dati si voi de stire....si daca va ganditi la offroad...nu ma bag....ca bun rau cum ii tzin la moto si cred ca raman prin oras....daca devoram kilometri sunt pentru dar macar sa fie drum.... si inca o intrebare .....clisa si batzu intra la dotarea obligatorie :angryfire:

Editat de elzorab
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut! elzorab!: bine ai venit! daca vii sambata la 11 la primarie avem de vorbit,daca vezi un CBR rosu cu o dunga alba,il parchezi pe al tau langa mine si te iau eu la intrebari,ce si cum...e tentanta ruta cu Maramuresu,trebuie facuta cat de curand! Mai schimbam impresii sambata! daca vrei sa ma bagi pe mess tot i.d.-ul asta il am kato_arad. Numai bine! :angryfire: p.s clisa nu intodeauna e obligatorie ! dar e buna tare fripta pe bat....

Editat de kato_arad
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

LUTZIFER ESTI SPEOLOG DACA DA VOM AVEA DESPRE CE SA VORBIM :angryfire:

 

Nu is speolog , da imi place pestereala ... :angryfire: , pestera muierii mai ales :angryfire: :baldy:

:angryfire:

Editat de Lutzifer
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Traseu planuit de mine si Atti este urmatorul ...

 

1. Neaparat sa ajungem sus la Semenic ...

2. Sa merem pe Arad - TM - Lugoj si de acolo Caransebes - Resita !

3. Sau Arad - TM - Resita - Caransebes , dar atunci iara inconjuram sa ajungem la Semenic

4. Arad - TM - Lugoj - Caransebes - Resita - SEMENIC - putin de inconjurat si - ANINA - RESITA - si acasa prin TM ... asta ii c-am 500 km...

 

Deci principalele puncte sunt 1 si 2 ! :angryfire: :angryfire: :angryfire:

 

:angryfire:

 

de pe semenic pleaca un drum forestier catre Bozovici si de acolo va intoarceti pe valea Minisului pana la Oravita si apoi Deta - timisoara

daca vreti prin Anina, trebuie sa va intoarceti in REsita si apoi mereti prin Carasova-Anina si apoi intrati pe valea Minisului pe langa barajul Cerbul

Sunt multe locuri frumoase pe aceasta ruta, km sunt destul de multi, doar sa aveti timp sa va opriti

:baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de pe semenic pleaca un drum forestier catre Bozovici si de acolo va intoarceti pe valea Minisului pana la Oravita si apoi Deta - timisoara

daca vreti prin Anina, trebuie sa va intoarceti in REsita si apoi mereti prin Carasova-Anina si apoi intrati pe valea Minisului pe langa barajul Cerbul

Sunt multe locuri frumoase pe aceasta ruta, km sunt destul de multi, doar sa aveti timp sa va opriti

:angryfire:

 

Am studiat putin harta si nu ii trecut cu nici o dungulitza macar traseu ala forestier de la Semenic la Bozovici :angryfire: , deci nici o sansa , mai ales in perioada asta pentru ca mai este zapada ! Semenicu ii la peste 1400 m altit. ! Speram sa ajungem pana sus , nu sa mai si continuam drumu de acolo :angryfire:

 

Duminica la Stana de Vale am urcat la fix ... cu cateva zile inainte nu ii sigur ca se putea urca din cauza zapezii ! Si Stana ii numa la 1100 m !

 

Da ms oricum de informatie , poate mai la vara merita incercat :angryfire:

Editat de Lutzifer
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...