Sari la conținut

Atestat


speedbiker
 Share

Postări Recomandate

Io m-am dus la sediu firmei si m-a pus sa fac un chestionar dala pt A+B si am facut 19 corecte. deja citisem de cateva ori codul rutier acasa. si mi-a zis ca nu mai am nevoie de ore suplimentare. dar nu mi l-am dat decat la 16 ani implinitzi. cand m-am dus prima data mai aveam 2 luni pana la 16 ani si a trebuit sa astept. am achitat taxa si gata

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Io m-am dus la sediu firmei si m-a pus sa fac un chestionar dala pt A+B si am facut 19 corecte. deja citisem de cateva ori codul rutier acasa. si mi-a zis ca nu mai am nevoie de ore suplimentare. dar nu mi l-am dat decat la 16 ani implinitzi. cand m-am dus prima data mai aveam 2 luni pana la 16 ani si a trebuit sa astept. am achitat taxa si gata

Macar tu ai facut un test spre deosebire de altii...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da oricum nu prea intreaba politzia de asa ceva. inainte sa il iau m-a intrebat un singur politzist dak am curs de legislatie, am zis ca nu am si ma lasat sa plec. iar de cand l-am facut au trecut vro 5 luni si nu m-a mai intrebat nimeni de el. si inca vad o gramda care merg pe strada cu scutere si ii cunosc. ... aia nu au curs de legislatie si ii doare in pix. e cam degeaba pus atestatu asta ..:ok:

Editat de czpiaggio2
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La mine in oras a platit un baiat de 13 ani sa faca atestatu si a doua zi a intrat in masina e politie. :ok: nu sa prea bucurat baiatu de scuter.parerea mea mai bine il ai pt ca la mine in oras daca te opreste nu se poate sa nu iti dea amenda desi motivul amenzii poate foo aberatie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt curios daca a luat cineva acest atestat pe propriile cunostiinte si nu cu banii. :D

Eu promit ca o-am facut pe propriile cunostine...am fost la 5 sedinte...am dat examen si am luat 19 puncte...si tipu de la examinare a zis ca e ok daca fac peste 18 is trecut...Insa taicamio a zis ca pana nu fac 22 nu am ce cauta cu scuteru pe drum :lol: :huh: ...si asa alte 3 ore de curs si alt examen la care am facut 23 :ok: . la care tata zice...putin...tre 26 :D .Dar mi-a dat frau libertatii. :crack:

 

Cand am facut eu legislatia nu se stia de smecheria cu cumparatul...dar la scurt timp, cam dupa 3 luni, deja daca dadeai 60 ron iti dadea hartia in mana gata stampilata...Iar cursu de legislatie ca sa il faci plateai 50 ron. Eu atata am platit...

 

--- Mesaj completat în 29 Mar 2008 00:04 -------------
CoSSmiN Imi place ce ai scris la signature. Pasiunea din noi o sa moara ultima :lol:

Editat de don' juan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu m-am dus acolo si m-a intrebat daca am 16 ani.I-am dat buletinul,apoi mi-a dat un chestionar din care a spus sa fac doar intrebarile cu imagini care erau vreo 15.Am gresit vreo 2-3 si dupa aia mi-a dat foaia.Nu este greu.La noi in oras gaborii sunt foarte pusi pe capu celor cu scutere,amenzi peste amenzi...confiscari.La noi daca te prinde seara pe scuter si nu ai vesta daca te vede garcea iti da un bon de masa sanatos.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am inceput scoala de soferi pt B+E si C+E (de A nu am mai avut bani :ok: ) inainte cu o zi sa`mi iau scuter si a trebuit sa merg la cursuri de legislatie o saptamana (6h) pana sa imi dea diploma pt care a trebuit sa fac un chestionar cu 12 intrebari numai din indicatoare. Oricum acum nu mai am nevoie de curs ca am permis :huh:)

Editat de s0rinel
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am inceput scoala de soferi pt B+E si C+E (de A nu am mai avut bani :huh: ) inainte cu o zi sa`mi iau scuter si a trebuit sa merg la cursuri de legislatie o saptamana (6h) pana sa imi dea diploma pt care a trebuit sa fac un chestionar cu 12 intrebari numai din indicatoare. Oricum acum nu mai am nevoie de curs ca am permis :D)

 

la ce scoala ?

In bistrita, la mirebon, anu trecut iti dadea A-ul gratuit, daca faceai B si C. Si daca mai faceai si E-ul mai era o reducere :D

Eu asa am facut. Acum am A, B, C, E :crack: Defapt de luni (31martie) o sa le am dinnou :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La DIA auto in constanta am dat 13 mil parca pt B si CE pt A mai cerea cateva mil si nu mai aveam :-|. Si cum adica o sa le ai din nou ? Ti`a luat carnetu politia ? :ok:)

Editat de s0rinel
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am inceput scoala de soferi pt B+E si C+E (de A nu am mai avut bani :ok: ) inainte cu o zi sa`mi iau scuter si a trebuit sa merg la cursuri de legislatie o saptamana (6h) pana sa imi dea diploma pt care a trebuit sa fac un chestionar cu 12 intrebari numai din indicatoare. Oricum acum nu mai am nevoie de curs ca am permis :D)

Chestionar cu 12 intrebari :huh: . Pai eu am dat chestionar ca si cei care dau de B cu 26 intrebari...si am fost in aceiasi sala cu ei... :crack:. Numa ca la ei trebuiau 22 minim..si la mine 18.

Dar tata ma obligat sa iau 22...adiks a invat pana il iau ca si cei cu B.

Editat de don' juan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut.Ma sperie :ok: sa vad cata lume zice ca a luat atestatul pe spaga.Oare in caz de accident, ca nu stiau regulile de circulatie, isi recapata sanatatea tot pe spaga.

 

Eu unul l-am luat pe bune, curs facut cu profesor de la academia de politie.

 

Asa ca mai bine invatati un pic ca sa luati examenul pe bune.

 

Bafta tuturor si asfalt uscat. :huh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

<small>--- Mesaj completat în 29 Mar 2008 00:04 -------------</small><br/>CoSSmiN Imi place ce ai scris la signature. Pasiunea din noi o sa moara ultima :ok:

;)Nu sunt cuvintele mele dar merita sa citeasca si altii doua propozitii care releva adevarul...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La DIA auto in constanta am dat 13 mil parca pt B si CE pt A mai cerea cateva mil si nu mai aveam :-|. Si cum adica o sa le ai din nou ? Ti`a luat carnetu politia ? :D)

Da... mi l-a luat. Mi l-au suspendat 30 de zile, pt depasire pe trecerea de pietoni :D

Aici am avut noroc ca sunt profesionist (toate categoriile), ca daca nu, suspendarea era de 90 de zile :ok:

13 mil nu ii mult... io am dat anu trecut 18 mil, doar la scoala...

 

 

Chestionar cu 12 intrebari :huh: . Pai eu am dat chestionar ca si cei care dau de B cu 26 intrebari...si am fost in aceiasi sala cu ei... :crack:. Numa ca la ei trebuiau 22 minim..si la mine 18.

Dar tata ma obligat sa iau 22...adiks a invat pana il iau ca si cei cu B.

Eu cred ca a gresit... Chestionarul despre care zice el cred ca este cel de mecanica, care are 11 intrebari nu 12, din care trebuie sa faci minim 8 pt a fi admis. Ala se da doar la categoriile C sau D.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am gresit, chestionarul care l`am facut a fost cu 12 numa din indicatoare... la scoala mea trebuie sa`l faci ca sa te ia instructoru pe masina altfel nu are voie...si mi`a dat si o diploma pt asta si foloseste si la politie ca curs de legislatie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...