Sari la conținut

BMW K 100 RT


Don Leoncio
 Share

Postări Recomandate

Istoria reparatiilor:

 

359.607 km schimbat teava esapament

583.896 km deces cutie, schimbat cu una second-hand

621.058 km schimbat motor+cutie cu unele second-hand

650.138 km schimbat cardan

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Oaau! E practic mai mult de o viata de om acolo ... (considerand media de km anuali 3000km) ... mult mai mult...

 

sa te tzina caramida shi pe tine la fel de mult
!!!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am intilnit aici un moshulache de vreo 62-65 de ani cu un K75 din `92. Avea la bord 650.000km. Schimbase deja un motor pe la 500.000 km.

L-am intrebat cum a reusit sa faca asa de multi km. "Foarte simplu" mi-a raspuns, "fac cam 1000km/saptamana iar anul are 52 de saptamini". Evident e vorba de o medie, dar e realizabil daca mergi aproape in fiecare zi. In weekend am facut si eu 500 km de nenumarate ori, nu-s o problema. Plus un tur de 3000-5000km in concediu.

cand a implinit 500.000 km a scris firmei BMW, care din pacate nu s-a aratat deloc dispusa sa onoreze printr-o diploma sau ceva asemanator performanta. In schimb firma Michelin i-a facut cu aceasta ocazie cadou un set de cauciucuri...

 

Asa ca, la cat mai multi :wave:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oaau! E practic mai mult de o viata de om acolo ... (considerand media de km anuali 3000km) ... mult mai mult...

 

de unde ai scos media asta???

 

pai eu am scuterul de 9 luni shi am 4.850, daca aveam motor faceam de 3 ori mai mult, pe putzin!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Anuarul MOTO 2004 - Ghidul Motociclistului pag 67

"Numarul de km parcursi nu trebuie sa fie mult mai mic decat media pentru vechimea motocicletei (cca. 3000 km/an) [...]"

 

Blaim MotoLife! :wave: ...si pe mine ca cred tot ce citesc

In decursul primului meu an de "scuterism" si eu am facut aproape 3000km. Adevarul este ca anul asta am facut in doua luni 1000km.

Editat de wabit
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...