Sari la conținut

o idee de traseu


Postări Recomandate

acum vreo doua saptamani cand stateam la bar la ovidiu si savuram o berica mi-a venit o idee destul de creata: cum ar fi sa parcurgi traseul vama veche- constanta- navodari pe malul marii?

eu cred ca ar fi destul de dificil pt ca nu e compus doar din portiuni de nisip

avand in vedere ca motorul meu nu e gata inca si maine poimaine incep sa apara bajetii pe plaje sa se bronzeze am zis sa va spun si voua poate va bagati voi :laugh:

poate cei din zona ct ne pot spune mai multe despre asta

Editat de stulewa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cu mici ocolisuri, se poate.

pentru detalii vorbeste cu Adi Univet - 0745 619 619. El e constantean si stie bine zona.

Insa nu o sa poti merge cu DT-ul prin nisip. Iti trebuie un motor in 4 timpi cu cuplu bun.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am mers de 1mai cu dr-ul meu si e extraordinar!! daca ai viteza mai si sari din cauza micilor dune de nisip formate de valuri.

 

dar sunt portiuni cu alge sau scoici si iti cam chinuie motorul, mai ales ca e apa sarata care iti ataca imediat metalul,

 

as mai fimers si eu, dar am probleme cu uleiul si ...rugina :laugh:

 

VA SALUT!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cu mici ocolisuri, se poate.

pentru detalii vorbeste cu Adi Univet - 0745 619 619. El e constantean si stie bine zona.

Insa nu o sa poti merge cu DT-ul prin nisip. Iti trebuie un motor in 4 timpi cu cuplu bun.

Eeeeeeee nu poate cu Dt -ul ,ba poate si inca chiar foarte bine e vorba si de greutatea motorului. Cataline eu pariez pe tine si pe DT hai o data cu tranzistorul ala .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

l-as mesteri io daca as sti cum ca astia pe i-am intrebat pana acu o tot dau din colt in colt: frate e prea greu.... aaaaaa nu se mai poate face nimic...si alte d-astea

teoretic vorbind totul e posibil si daca ei tot o freaca sa mor io daca nu ma apuc de invatat electronica ca n-o fi moarte de om...

basca ca daca imi vin piticii ma apuc si reconstruiesc toata placa de baza, ca n-or fi luat-o japonezi de pe marte si io nu stiu

AAAAAAAAAAA NA CA M-AM ENERVAT :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

auzi Ducule poate iei si tu cagiva aia si le punem p-amandoua pe o platforma , cap compas vama veche si aducem neste poze pt bajeti(dupa ce fac mobra)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

auzi Ducule poate iei si tu cagiva aia si le punem p-amandoua pe o platforma , cap compas vama veche si aducem neste poze pt bajeti(dupa ce fac mobra)

Vezi poate te ajuta Sorin Ghost pe forum e super baiat si vede meserie frate asa am patit si eu cu casetofonul si el la executat in doi timpi si trei miscari.

 

Acuma nu stiu dar incercarea moarte n-are dai un PM si vezi poate te ajuta chiar azi m-am intalnit cu el la ploiesti.

 

Cat despre platforma aia costa tre sa gasim un frate care o are si nu are colegi de coclauri sa ne ia si pe noi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ba baieti, pe langa motoare in 4 timpi va trebuie si o barca, ca pe alocuri faleza e foarte inalta si apa bate direct in ea.......si e uda si rece si adanca...

Aloooooooo Domnu Danut vezi aici e deosebirea ca mie nu-mi trebe barca la cate KG are Cagiva pot sa o iau in carca si trec fara probleme acuma poate un pic mai dificil dupa cotul asta rupt dar incerc ca inca mai pot sa ma screm. Vezi tu un 4T cel mai usor are cel putin 100 De KG fata de 80 ale Cagivei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

DCSANe ne-ai omorat cu Cagiva aia a ta. Ca ce tare e, ca pe unde merge ...

In scurt timp o sa-si vanda toti KTM-urile sa-si ia cagive  :ok:

asa e asa e :laugh: ...ia sa vedem ce stie :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

DCSANe ne-ai omorat cu Cagiva aia a ta. Ca ce tare e, ca pe unde merge ...

In scurt timp o sa-si vanda toti KTM-urile sa-si ia cagive  :laugh:

Ce e mai nene sunteti invidiosi nu Am timp si nici resurse ca va puneam eu niste poze sau va invitam eu la traseu sa vedem ce poate KTM-urile voastre de 400 500 600 etc etc sau o dau la proba sa va dati voi cu parerea poate-i creste cota de piata. Oricum nu mai gasiti de astea ca-s piese rare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...