Sari la conținut

Scuteristi Fara Casca


Purghy
 Share

Postări Recomandate

lol...nu mai purtati casca oameni buni...e cald acolo inauntru nu ti se vede freaza deabea poti sa respiri transpiri si nu iesti cool..mergeti cu paru'n vant..sa luati aer..e asa de misto pana'ti intra o musca'n ochi..de acum in colo incepi sa faci scheme;)pe el..pe sub el..cele mai rele sunt alea de sub el..asfaltu e ca o razatoare ....duce ti va in bucatarie si da ti impic cu razatoare(partea cea mai mica) umpic in cot ..pe un deget...e o ff mare placere va zic eu;)asa ca nu purtati casca si protectii..cand cadeti asfaltu e moale..isi umpic pe balcon si arunca te in cap...vezi doare?aia e viteza mica...imagineaza ti ca poate fii de 5 ori mai mare

Editat de bidiutza
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 243
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

aviz amatorilor care zic ca " eu merg prudent si incet cu motorul nam nevoie de casca ca nam cum sa cad la 30 la ora...." serios? :burnout: http://www.youtube.com/watch?v=SfyGJCqEAp4 daca ala nu avea casca si protectie era vai de el.eu am scapat casca pe jos si mi sa crapat vizorul si lam dat jos , eri am invatat dece nui bine sal dai jos atuncea cand iti zboara o musca in gura :cheers:

Editat de madendre
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:hug:

@bidiutza: da ai dreptate :hug: cam asa este senzatia, dar ai uitat ca si musca aia care te loveste cu 40-50-60km/h doare tare :( :P

 

eu stiu ca le luam pe bicicleta :burnout: nu puteam sa mai continui :cheers: ..si inca ceva..degeaba purtam casca daca mergem la bustu gol sau in pantalonasi scurti sa vada lumea ca am par pe picioare si's plin de muschi...luati o geaca mai groasa niste manusi de vara..chiar daca pe caldura aia puti a cal e mai bine decat sa puti a morga :what:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand mi-am cumparat scuterul nu imi placea casca deloc mai ales ca erau caldurile alea de 40 de grade dar ma dadeam si eu foarte baiat mergand fara casca prin oras sa vada lumea cine e pe scuter :burnout:).Pana cand mi s-a pus capacul cand am avut un accident.In ziua aceea am zis sa iau casca sa nu ma ia garda dar uite ce s-a intamplat.De atunci am inceput sa port casca oriunde fiindca am realizat cat de importanta este si ca te scuteste de vant,muste sau praf prin gura.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nici nu imi aduce aminte de creieri :burnout: ... Am vazut un site cu chestii din astea (creier, mate, cioante, sange) :(

 

Site? ala e pistol cu ala... sa vezi ce naspa e sa vezi p viu :P .

Stiu ca intr-o vacanta, l-am vazut pe unu saracu cum a incercat sa fereasca o tipa pe trecere si a ajuns pe contrasens direct intr-un autobuz.

Restu nici nu vreau sa imi aduc aminte :cheers: :hug:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi a fost cald si cam toti au iesit cu scooterele, majoritatea fara casca, da cireasa de pe tort a fost unu cu o gagica in spate, fara pic de echipament, vine langa mine, eu muream la semafor de cald cu casca, manusi si geaca. Gagica ma intreaba daka ii sta bine cu ochelari (era fata de fata) iam zis la katerinca ca si lu un tovaras ia stat bine cu ochelari pe scooter, si ca acum poarta ochelari negri mereu ca sa nu se vada ca nu mai are ochi dupa ce a cazut, si ingrijitor sa il duca la wc. Dupa ce a stat 1 secunda pe ganduri ia zis lu ala sa se dea jos sa ia casca din porbagaj :cheers: deci oamenii aveau casca la ei, dar nu in cap ci sub fund :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da este foarte dur lincul dupa cateva poze nam mai rezistat acuma mie si frica sa ma sui pe motor :angryfire:.lincul ala trebuie aratat la cei care se cred maco ca trec pe rosu , merg fara casca cu buzdu gol etc stiu ca e foarte dur , dar zic ca are efect si pentru aia macar pentru o vreme.

Editat de madendre
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"curiozitatea omoara pisica" asami trebuie lam vazut si eu , si acuma mama ma cheama la masa si mie imi vine sa :angryfire: la ala cu motorul se aplica zicala din semnatura ta"dounth run faster then your gardian angel can fly" sau cum se scrie ca sunt varza la engleza :angryfire: in fine viteza ucide la fel si nepurtarea casti :angryfire:

Editat de madendre
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

incredibil ... ! foarte dur ! Numai la mancare nu mi e gandul acum si unde mai pui ca mai stau putin si treb sa plec de la serv ... cu scuterul ! cred ca azi merg cu 40

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:angryfire:

incredibil ... ! foarte dur ! Numai la mancare nu mi e gandul acum si unde mai pui ca mai stau putin si treb sa plec de la serv ... cu scuterul ! cred ca azi merg cu 40

poti sa mergi si pe langa el...daca intra un tont cu tir in tine... degeaba..asa si eu cu piciorul..ma pazeam sa nu ma loveasca ceilalti si pana la urma m am lovit singur ca prostu....si e mai grav decat credeam :angryfire: :angryfire: :angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cred ca toti am fost asa nimeni nu a purtat casca la inceput, dupa care la "Caterink" sa nu ne prinda garcea, dupa care ne`a venit mintea la cap ... cel putin asa am fost eu ... maine, adik azi ma duc sa`mi iau o geaca arleen ness(pt motoru` care o sa vina) dar pana atunci as vrea s`o port, dar ma simt "stanjenit" ca o sa rada toti fraerii de mine cu geaca moto pe ragalie de scuter :angryfire:))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...