Sari la conținut

pietoni kamikaze


haca
 Share

Postări Recomandate

ieri 20 mai 2005 am avut primul contact cu solul .eram pe radu beller in fata la piata Dorobanti si mergem linistit cu max 20km/h (era rosu) pe banda de langa trotuar cand un pieton curajos se avanta intr-o "cursa a mortii" prin traficul aglomerat la aceea ora . el imi sare in fata , eu franez brusc si puternic fata si cred ca greseala a fost ca am tras dreapta de ghidon pt. a il evita . oricum , concluzie :eu pe jos . avarii minore : ghidon stramb , oglinda indoita , toba zgariata , semnal spate indoit , si doua ciupituri pe rezervor si aripa fata .

imi este si rusine ca am postat aici cu minorul meu accident dar, tin sa multumesc pe aceasta cale baiatului cu o suzuky si cu cornite pe casca , care a oprit , alaturi de prietena sa (cred) cu un mare rucsac in spate , si care mi-a indreptat semnalul spate care imi atingea in mers roata . MULTUMESC raman dator :laugh: .

bafta la toti si sa ne dea dumnezeu pietoni cu mai multa minte .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca totul s-a intamplat in jurul orei 18, nu m-as mira ca Baiazid sa fie in drum spre Arc inainte de plecarea la Ploiesti.

Oricum, e important ca nu ai patit-o mai rau si ca esti bine. Cat despre ajutor, speram intotdeauna acolo sa ajutam un motociclist la nevoie si nu numai, doar suntem oameni.

Sa ne auzim cu bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

SI EU SUNT FOARTE SUPARAT PE PIETONUL ROMAN,CARE, PARCA-I O VITA.TE SFIDEAZA PRIN ATITUDINEA LUI.PARCA AR FI INVIDIOS PE TINE,IN UNELE SITUATZI, CA TU ESHTI CU MOTORIZARE(DE ORICE FEL) SHI EL E PE JOS. ARE IMPRESIA CA E MAI TARE DECAT METALUL .BA DE ABIA SE TARAIE PE TRECEREA DE PIETONI,BA TE VEDE CA TE APROPII,SHI TOT SE ARUNCA PE TRECEREA DE PIETONI.

 

MAMA LOR DE OTZI,CA S-AU INVATZAT CU LEGEA ASTA ROMANEASCA O.G. X/1990-2005,ART. Y, CARE SUNA CAM ASHA,IN LINII MARI:DACA-I DE VINA COND. AUTO TRE F..TUT;DACA DE VINA ESTE PIETONUL,CARUTZASHUL,BICICLISTUL TRE F..TUT TOT CUND. AUTO.

 

CA O PARANTEZA- ART Y.1. DACA ACCIDENTUL SE PETRECE INTRE O MASINA SHI UN "MOTOR",ATUNCI TRE F..TUT MOTOCICLISTUL.

 

SHI UITE ASHA DOMNUL PIETON ROMAN,PUNE JOS PICIORUL PE TRECERE,SAU ALT LOC PE UNDE SE HOTARESHTE DUMNEALUI SA TRECA,IAR IN CARCASA LUI RASUNA FRAZA CU CARE PROBABIL IESE PE USHA:"N-ARE EL CURAJUL SA INTRE IN MINE,CA FACE PUSHCARIE"(ECOUL NU-L POT REPRODUCE)

 

BINE CA N-AI PATZIT TU CEVA,SAU SA-L FI LOVIT DOAMNE FERESHTE,PE BOUL ALA,CA DADEAI DE BELEA.TREBUIA SA-I FACI O GARGARA CU PUMNUL PRIN GURA SA SE INVETZE MINTE, BOU NAIBII!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

apropo de pietoni imbecili.....

eram cu masina si trebuia sa fac stanga pe o straduta intersectand astfel trecerea de pietoni de la capatul stradutei. Trece strada o femeie, o las sa treaca, trece de botul masinii, dau sa trec de ea cand brusc isi aduce aminte de ceva cred, si o ia la fuga inapoi la doi 2cm de botul masinii. FRANA+CLAXON+INJURATURI ca la usa cortului, femeia a inlemnit de la sperietura si cred ca in imbecilitatea ei si-a dat seama ce a facut. Nu pot sa ma gandesc decat ce s-ar fi putut intampla daca intram in viraj un pic mai sportiv....

 

Aveti grija,pa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Recunosc ca am si eu tampeniile mele facute ca pieton in care au ramas soferii plocati la volan cu piciorul pe frana si dupa ce masina era oprita, dar chiar sa ma intorc din drum ca sa ma urc pe capota omului n-am facut-o... eu m-am urcat direct. Dar in fine, asta nu conteaza, a fost demult si ma intorceam acasa de la Berar. Nebun, nebun, da n-am avut ce face.

Bafta multa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

SI EU SUNT FOARTE SUPARAT PE PIETONUL ROMAN,CARE, PARCA-I O VITA.TE SFIDEAZA PRIN ATITUDINEA LUI.PARCA AR FI INVIDIOS PE TINE,IN UNELE SITUATZI, CA TU ESHTI CU MOTORIZARE(DE ORICE FEL) SHI EL E PE JOS. ARE IMPRESIA CA E MAI TARE DECAT METALUL .BA DE ABIA SE TARAIE  PE TRECEREA DE PIETONI,BA TE VEDE CA TE APROPII,SHI TOT SE ARUNCA PE TRECEREA DE PIETONI.

 

MAMA LOR DE OTZI,CA S-AU INVATZAT CU LEGEA ASTA ROMANEASCA O.G. X/1990-2005,ART. Y, CARE SUNA CAM ASHA,IN LINII MARI:DACA-I DE VINA COND. AUTO TRE F..TUT;DACA  DE VINA ESTE PIETONUL,CARUTZASHUL,BICICLISTUL TRE F..TUT TOT CUND. AUTO.

 

CA O PARANTEZA- ART Y.1. DACA ACCIDENTUL SE PETRECE INTRE O MASINA SHI UN "MOTOR",ATUNCI TRE F..TUT MOTOCICLISTUL.

 

SHI UITE ASHA DOMNUL PIETON ROMAN,PUNE JOS PICIORUL PE TRECERE,SAU ALT LOC PE UNDE SE HOTARESHTE DUMNEALUI SA TRECA,IAR IN CARCASA LUI RASUNA FRAZA CU CARE PROBABIL IESE PE USHA:"N-ARE EL CURAJUL SA INTRE IN MINE,CA FACE PUSHCARIE"(ECOUL NU-L POT REPRODUCE)

 

BINE CA N-AI PATZIT TU CEVA,SAU SA-L FI LOVIT DOAMNE FERESHTE,PE BOUL ALA,CA DADEAI DE BELEA.TREBUIA SA-I FACI O GARGARA CU PUMNUL PRIN GURA SA SE INVETZE MINTE, BOU NAIBII!

Offffffftopic:

Frate scrie normal (nu cu majuscule) ca-mi "balacesc" ochii ca lu' Trandafir cand citesc ce scri. In forum exista un topic despre cum trebuie sa scri iar acesta este un punct important. Sau crezi ca ce scri tu este prea important ca sa scri normal.

Pentru ajutor apasa pe "Caps Lock" astfel incat sa se stinga ledu' ala. :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am inteles ca acum pietonul nu mai are asa multe drepturi ca inainte

AI inteles bine! :makeout:

Daca nu-i pe trecere, ai mai mari sanse sa nu mai pierzi timpul pt niste idioti!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...