Sari la conținut

Afaceristii germani sosesc pe motociclete la Sibiu


radujupi
 Share

Postări Recomandate

Afaceristii germani sosesc pe motociclete la Sibiu

 

Aproape o suta de oameni de afaceri din Germania, interesati sa investeasca in Romania, ajung la Sibiu, pe motociclete, conform vicepresedintelui Bundestagului german, Susanne Kastner. Posibilii investitori straini vor cunoaste mediul de afaceri autohton... pe doua roti. "Cei 90 de oameni de afaceri din Germania vor face un tur al mai multor orase din Romania, pe motociclete. Ei fac parte dintr-un club al oamenilor de afaceri pasionati de motociclete", a explicat in cadrul ultimei vizite efectuate la Sibiu Susanne Kastner, vicepresedintele Bundestagului german.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

au fost ieri pe aici......EuroBiker se numeste grupul....

cica ar fi trebuit sa fie si Tariceanu pe aici,dar eu nu am auzit sa fi fost...

se pare ca nu stiu prea multe despre comunitatea moto romanesca......au ramas siderati sa vada un Harley la Sibiu....hehehehe

 

 

B.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stie careva ce program au astia?si la cj la care intalnire or sa vina?la cea publica sau la aia privata?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai ma,nu mai fabulati...ce sa caute aia peste noi?Doamne fereste..Oricum,daca stiti careva ceva sgur,spuneti.

Ma amuza in schimb cit de repede s-a ajund de la intrebare-banuiala la faptul concret.. :laugh:

 

"ma asita voare vor aparea pe la cluj la intrunire " --Berchez

 

la

"si la cj la care intalnire or sa vina?la cea publica sau la aia privata? " --grex

 

Eu unul sincer nu m-as simti in largul meu stiind ca am de lucru la "imaginea Romaniei" cu aia pe cap.Mai bine sa mearga cu trb la stina. :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Or fost si in Lipova,dar erau cam 110-120 si iau plimbat pe toti cei de fata cu motocicletele,pacat ca nu am fost sa ma plimb cu BMW :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ar fi tare sa dea peste o intrunire romaneasca, plina de minskuri si planete si italiene si japoneze si de toate...asa ca la carte, sa vada ei cine suntem noi:) eu zic : ar ramane placut surprinsi...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am aflat...

au venit sa aduca ceva ajutoare( bani, ambulante) la casele de copii.

mare lucru......

oare motociclistii din Romania nu pot organiza ceva asemanator.

deschidem un cont la o banca , il dam tuturor si fiecare depune cat poate ....

tot pentru copii.

ma gandesc ce bucurie a fost pt amaratii aia cand au vazut ca sunt plimbati cu motocicletele....

ar fi o treaba sa reusim sa strangem bani si sa ajutam cumva o casa de copii

sau chiar mai multe.....

daca facem povestea asta de 2-3 ori pe an se va simti pt ei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stati linishtiti ca nu au treaba cu intrunirile......au venit sa aduca ajutoare la orfelinate.....deja au plecat acasa......a fost o initiativa a FDGR si Primul ministru impreuna cu oamenii de afaceri germani.

aici,dupa ce au donat, au facut o chermeza afara pe o terasa amenajata.

 

 

B.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O initziativa extraordinara.

Apropos, cred ca a trecut destul de mult timp de cand nu am mai strans bani pentru o casa de copii sau de batrani.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stati linishtiti ca nu au treaba cu intrunirile......au venit sa aduca ajutoare la orfelinate.....deja au plecat acasa......a fost o initiativa a FDGR si Primul ministru impreuna cu oamenii de afaceri germani.

aici,dupa ce au donat, au facut o chermeza afara pe o terasa amenajata.

 

 

B.

Asculta-ţi ce zice omu' pentru că

 

"Blackrider ŞTIE"

 

 

nu mai fabulaţi cu venitul la întâlniri, oricum au după ei vreo trei poliţai şi vreo câtega gărzi de corp deci nu ar fi interesant să vină la vreo întâlnire

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

×
×
  • Creează nouă...