Sari la conținut

Yamaha Ybr 250


radu_ghfx
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 409
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

si pe mine ma bate gindul sa-mi dublez puterile

tot pe albastru evident :wink:

La mai mare te asteptam si in ...buc

 

bine ca nu se duce in fund :wink:

Daca vrei sa dai gentuta aia de rezervor sa ma anunti si pe mine.Scuze ca nu ti-am dat accept la mes dar eu nu prea il folosesc...Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca vrei sa dai gentuta aia de rezervor sa ma anunti si pe mine.Scuze ca nu ti-am dat accept la mes dar eu nu prea il folosesc...Bafta!

 

sorry nu o dau.

comanda de pe louis daca vrei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deja am gasit cumparator, in Covasna, interesat.

 

eu parasesc categoria de motocicleta, oamenii care merita ii respect, legea o respect; de asemenea nu uit ca de multe ori am postat in acest topic si voi reveni intotdeuna cu placere aici.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deja am gasit cumparator, in Covasna, interesat.

 

eu parasesc categoria de motocicleta, oamenii care merita ii respect, legea o respect; de asemenea nu uit ca de multe ori am postat in acest topic si voi reveni intotdeuna cu placere aici.

 

 

sa intelegem ca renunti la moto ??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa intelegem ca renunti la moto ??

inca sunt in expectativa, asta i-am spus si la tipa aceea si mi-a lasat ragaz sa ma gandesc; cu toate ca ea este interesata. ramane sa ma decid.

 

Imi tot fac cu ochiul Yamaha XJ6 si Suzuki Gladius... insa cand ma gandesc la costurile pe care le presupun motociclete de genu (inclusiv benzina - au MPG de sub 60 amandoua, pe cand YBR are in jur de 75), parca imi piere din avant.

Editat de GoogleBoy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

inca sunt in expectativa, asta i-am spus si la tipa aceea si mi-a lasat ragaz sa ma gandesc; cu toate ca ea este interesata. ramane sa ma decid.

 

Imi tot fac cu ochiul Yamaha XJ6 si Suzuki Gladius... insa cand ma gandesc la costurile pe care le presupun motociclete de genu (inclusiv benzina - au MPG de sub 60 amandoua, pe cand YBR are in jur de 75), parca imi piere din avant.

 

si pe mine ma tenteaza Gladius.

nu-ti mai zic cat poate sa-i placa sotiei, dar ybricu asta ptr cel putin un sezon este mai mult decat suficient.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

arata-i si asta sotiei http://www.xj-series.com/landing.jsp?lang=UK_EN :D

 

ybericu` este f bun intr-adevar, eu n-am nimic de reprosat, de aia si alegerea pe care trebuie sa o fac este f grea; ca daca ar fi dupa mine as tine si pe Eva si as cumpara si XJ6 nacked (sau Gladius) numai ca... banii astia...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

arata-i si asta sotiei http://www.xj-series.com/landing.jsp?lang=UK_EN :D

 

ybericu` este f bun intr-adevar, eu n-am nimic de reprosat, de aia si alegerea pe care trebuie sa o fac este f grea; ca daca ar fi dupa mine as tine si pe Eva si as cumpara si XJ6 nacked (sau Gladius) numai ca... banii astia...

 

partea nasoala este ca ambele modele XJ6 si Gladius stau prost la capitolul calitate finisaje.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am testat xj6 la Szeged si mi s-a parut ok... gladius nu stiu...

 

farul era fain sa fie ca la YBR... ybricul chiar este foarte fain realizat

 

m-am urcat pe un MT 03

a fost dragoste la prima incalecare :D

e super misto de oras motorul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Astazi am facut un drum mai lung ca sa zic asa.A fost ok dar mi s-a parut totusi cam rigida(sau poate eu sunt prea usor? 60kg?).De asemenea stiu ca exista un reglaj pe amortizorul spate si ce-i drept nici nu m-am uitat acolo.Daca aveti observatii,jigniri si chiar sfaturi le accept cu mare placere :baldy: Motorul zic s-a comportat binisor am schimbat nu mai sus de 5000 de ture ptr ca e inca in rodaj.Bineinteles ca vantul si-a facut datoria din plin si l-am simtit din fata jumatate din distanta!Una peste alta a fost SUPER!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@pytycu mie nu mi se pare deloc rigida si am doar 73. Se adapteaza foarte bine la drum, la denivelari, la gropi de bun simt, la capitolul asta nu am ce-i reprosa. Incearca sa o reglezi de la amortizor mai degraba. Scrie in cartea tehnica cum se face.

 

@vane da, i se poate monta topcase (se monteaza in locul manerului din spate).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@pytycu Este f important sa-i faci rodajul cum trebuie insa abia pe la 6-7 mii de km isi va da drumul si va fi in largul ei (a mea acum toarce f fain pe la 100 la ora, o simt, ceea ce nu se intampla la inceput).

Editat de GoogleBoy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut !

 

Sunt pe punctul de a lua un YBR si as vrea sa stiu daca i se poate monta topcase.

 

Multumesc anticipat,

Vane

 

salut,

 

ca sa schimbi manerul din spate de care se tine pasagerul ptr a putea pune un top case te costa 107eur cu tva la reprezentanta yamaha.

in alta parte nu am gasit.

pe langa asta te mai costa si top case-ul; in functie de alegerea pe care o faci variaza pretul.

 

cand ai ybricul in dotare ne dai de stire sa ne intalnim :baldy:

 

Astazi am facut un drum mai lung ca sa zic asa.A fost ok dar mi s-a parut totusi cam rigida(sau poate eu sunt prea usor? 60kg?).De asemenea stiu ca exista un reglaj pe amortizorul spate si ce-i drept nici nu m-am uitat acolo.Daca aveti observatii,jigniri si chiar sfaturi le accept cu mare placere :wacko: Motorul zic s-a comportat binisor am schimbat nu mai sus de 5000 de ture ptr ca e inca in rodaj.Bineinteles ca vantul si-a facut datoria din plin si l-am simtit din fata jumatate din distanta!Una peste alta a fost SUPER!

 

ea este un pic mai rigida mai ales ca-i noua si se va mai lasa.

inca nu-i umbla la amortizor.

eu am 70kg si nu pare rigida.

cand termini cu rodajul si incepi sa o apleci pe curbe o sa vrei sa fie rigida.

eu ma gandeam sa ii mai intaresc nitel amortizorul pe spate.

pe fata nu stiu daca se regleaza.

 

vantul reprezinta o problema grava atunci cand bate in rafale din laterale ptr ca te plimba stanga dreapta.

Editat de saint
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@GoogleBoy-multumesc ptr recomandari.Cred ca itr-adevar trebuie sa am rabdare cu rodajul asa mi-au spus si de la firma cand am cumparat-o,dar imi este prea draga si ii bag in seama toate alea...ma port cu ea ca un bibelou... @saint-si tie iti multumesc ptr recomandari.Oricum nu am de gand sa umblu la nimic pana la prima revizie ca sa nu las loc la interpretari privind garantia.Am simtit vantul si din lateral si este periculos daca te prinde nepregatit.cred ca te-am vazut in trafic astazi daca nu ma insel pe la posta Puisor...(eram cu conserva de serviciu).... Bafta si Asfalt Uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

uitati aici una foarte frumos customizata. stie cineva ce fel de toba are aceea si de unde as putea comanda?

 

p.s. cred ca n-o mai vand, cel putin pt moment, mai ales dupa ce am fost si pe M5 cu ea si se comporta foarte frumos!!

 

P.S. am gasit!! https://roncar.websiteseguro.com/eng/busca_...id=168&cat=

Editat de GoogleBoy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...