Sari la conținut

Yamaha Ybr 250


radu_ghfx
 Share

Postări Recomandate

pentru toate chestiile disponibile pt yberice, selectati Yamaha la brand si la model Fazer 250. o sa sun la nr acela zilele astea :angry:

 

iar la videos, de asemeneas selectati Fazer 250 si auziti cum se aud mai multe modele de tobe :blink:

 

P.S. in postul de mai sus am uitat sa pun linkul sa vedeti pe cea customizata fain. uitati-l aici: http://www.fz6-forum.com/forum/non-fz6-mot...-photobook.html

Editat de GoogleBoy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 409
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

pentru toate chestiile disponibile pt yberice, selectati Yamaha la brand si la model Fazer 250. o sa sun la nr acela zilele astea :blink:

 

iar la videos, de asemeneas selectati Fazer 250 si auziti cum se aud mai multe modele de tobe ;)

 

P.S. in postul de mai sus am uitat sa pun linkul sa vedeti pe cea customizata fain. uitati-l aici: http://www.fz6-forum.com/forum/non-fz6-mot...-photobook.html

 

am dat si eu de siet-ul asta dar este din brazilia si cred ca te cam costa sa aduci de acolo orice piesa

 

avand in vedere ca noi nu avem crick central o sa va arat cum sa va faceti si voi din lemn un stand ptr a va curata si unge lantul mult mai usor

costul fiind aproape de zero :angry:

Editat de saint
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai fazer 250 e cam acelasi cu ybr... am sa sun sa intreb zilele astea

Multam as fi recunoscator.Din experienta stiu ca este f util cricul central mai ales cand stai la bloc si de asemenea cand o parchezi intr-o zona cu asfalt vara la 40 grade C.La bloc deoarece sunt multi copii care nu rezista tentatiei si o incaleca si de obicei nu se lasa pana nu o darama.La 40 grade C este explicabil.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

brazilienii de la roncar nu mi-au dat nici un raspuns la mail cat despre a suna la acel nr cu +550800 nu ma lasa. o sa imi pun si eu toba devil. acum sunt in tratative cu cei de la devil.fr ca as prefera sa cumpar direct de la ei cu CC sau PayPal, fara intermediarul din romania. sper sa primesc raspuns afirmativ.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

brazilienii de la roncar nu mi-au dat nici un raspuns la mail cat despre a suna la acel nr cu +550800 nu ma lasa. o sa imi pun si eu toba devil. acum sunt in tratative cu cei de la devil.fr ca as prefera sa cumpar direct de la ei cu CC sau PayPal, fara intermediarul din romania. sper sa primesc raspuns afirmativ.

 

 

vezi ca o sate coste mai mult daca cumperi direct din franta

mai bine vorbeste la FIRE MOTOR SPORT cu Ionut Mistode

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu tot i-am trimis mailuri deja 3 insa nu raspunde in veci. l-am sunat si spune ca mi-a raspuns la mail; insa eu n-am primit nici un mail de la el pana acum... nu mi s-a parut prea de incderere... :D sau poate ca are prea multe comenzi acum in perioada de criza si n-are nevoie de altele noi :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu tot i-am trimis mailuri deja 3 insa nu raspunde in veci. l-am sunat si spune ca mi-a raspuns la mail; insa eu n-am primit nici un mail de la el pana acum... nu mi s-a parut prea de incderere... :D sau poate ca are prea multe comenzi acum in perioada de criza si n-are nevoie de altele noi :P

 

stiu si eu am patiti la fel

el este bun la pilotat motociclete, nu la vanzari.

deci suna-l si bate-l la cap

altfel nu reusesti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

man, nu ma cobor pana acolo fiindca nu mi se pare firesc.

 

am sa le scriu la devil fr cum e cu partenerul lor din romania mai degraba.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

man, nu ma cobor pana acolo fiindca nu mi se pare firesc.

 

am sa le scriu la devil fr cum e cu partenerul lor din romania mai degraba.

 

si pe asta am facut-o

ii doare in dos

nici acum nu mi-au raspuns la mail(devil fr)

am incercat sa cumpar de la devil austria, cehia si alte locatii apropiate romaniei dar pretul era cu 100eur mai mult plus transportul care ajunge pe la 50 eur minim sau chiar mai mult.

 

si eu am vrut sa renunt la toba dar chiar mi-am dorit-o prea mult, asa ca mi-am calcat principiile in picioare.

stii cum se zice fa-te frate cu dracu ca sa treci podu

 

si acum colegi de ybrice va anunt ca trebuie sa o duc pe fata la doctor

de saptaman trecuta am inceput sa am probleme cu pompa de benzina.

ieri s-a intamplat a doua oara, pur si simplu se opreste si nu mai pleaca.

dupa o perioada de timp 2,3,4 ore pleaca din nou.

pompa de benzina se blocheaza, are cica un viciu ascuns.

deci aveti grija

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am sunat la devil fr si le-am explicat situatia. mi-au zis sa le trimit email cu datele de contact ca sa le trimita ei la tipul asta din romania. asa am facut.

 

inca n-am avut problema cu pompa. ti se opreste in mers, cand pui frane, sau pur si simplu nu mai pleaca de pe loc?

 

unde ai citit ca ar avea viciu ascuns? m-ar interesa si pe mine sa aflu mai multe detalii ca mi se pare util sa stiu acest fapt.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am sunat la devil fr si le-am explicat situatia. mi-au zis sa le trimit email cu datele de contact ca sa le trimita ei la tipul asta din romania. asa am facut.

 

inca n-am avut problema cu pompa. ti se opreste in mers, cand pui frane, sau pur si simplu nu mai pleaca de pe loc?

 

unde ai citit ca ar avea viciu ascuns? m-ar interesa si pe mine sa aflu mai multe detalii ca mi se pare util sa stiu acest fapt.

 

se opreste cand vrea ea.nu are nici o logica.

pur si simplu nu vrea sa mai mearga.

o las in pace cateva ore dupa care pleaca ca si sum nu s-ar fi intamplat nimic.

am fost ieri la yamaha (motodynamics) si s-a facut comanda de pompa pe garantie.

va veni cel mai repede in 30 de zile din grecia.

traiasca romania !!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oho, inseamna ca merg mult mai bine. In 2006 am asteptat pentru niste piese la Thundercat vreo 3 luni. Si nici atunci nu au venit absolut toate.

Sunt misto motoarele Yamaha, insa in Ro daca se strica ceva sau o bubui nitel, poti pierde si un sezon pana vin piesele. :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oho, inseamna ca merg mult mai bine. In 2006 am asteptat pentru niste piese la Thundercat vreo 3 luni. Si nici atunci nu au venit absolut toate.

Sunt misto motoarele Yamaha, insa in Ro daca se strica ceva sau o bubui nitel, poti pierde si un sezon pana vin piesele. :unsure:

 

partea cea mai tare e ca daca comanzi niste piese pe bani, le aduc din olanda in 3 zile

oare de ce este diferenta asa de mare?

ptr piesele din grecia au o scuza, cica se muta depozitul si de 2 luni tot se muta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Astazi am facut primii mei 10,000 de km cu Eva, fara incidente.

 

Am si cateva poze frumoase facute ieri la Kiszombor:

post-42716-1243121972_thumb.jpg

post-42716-1243122031_thumb.jpg

post-42716-1243122053_thumb.jpg

post-42716-1243122206_thumb.jpg

Editat de GoogleBoy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Astazi am facut primii mei 10,000 de km cu Eva, fara incidente.

 

Am si cateva poze frumoase facute ieri la Kiszombor:

 

super frumoase

marfa banda de roti. eu inca mai astept. am comandat una argintie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

salve la toti! scuze pt lipsa de prezenta insa am avut ceva probleme in ultima vreme si in + e si munca asta. Oricum, m-am cam intristat putin ca Dl. googleboy renunta la Eva sa, insa mi-am revenit citind topicul ca s-a razgandit. BINE AI FACUT MOSHULE! Sincer, inteleg ca se doreste trecerea la ceva mai mare (si eu ma gandesc la asta) ca in afara altfel te simti pe un motor mai mare, cred, si ca sa iti iei una mai mare fara s-o vinzi pe a mica presupune un efort financiar destul de mare. INSA, eu personal n-as da-o pe a mica nici mort. E prea buna, pana acum n-am ce sa-i reprosez. Oricum, sincer spun ca e neaparat nevoie, cel putin la mine, sa calaresc mobra asta minim 2 ani, cat prevede legea. Pai nu vedeti in ultima vreme s-au inmultit accidentele ceva de groaza.

Pe cand o iesire baietzi! Week-endu asta .. ceva?

Asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare fratilor si scuze ca nu am mai postat dar serviciul....ce sa-i faci.Saint nu ne-ai mai spus nimic de motorul tau.Ai fost la service?Ce ti-au spus de ce se opreste?Este din cauza pompei de benzina?

 

GoogleBoy eu zic sa te mai gandesti poate nu o dai pe EVA ca e tare frumoasa.

 

Salutare Dane

 

Ati aflat ceva de cricul central ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

noroc baieti.

 

am fost la service si e pompa de benzina(defect de fabricatie)

am comandat pompa pe garantie si acum astept sa vina.

 

google boy a vandut-o pe EVA(noutati) si presupun ca o sa-si cumpere Gladius.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare.

 

da, am vandut-o si totul s-a petrecut f repede, adica cumparatorul, un baiat de la voi de acolo din Bucuresti (poate va intalniti in trafic, are nr DB-69-EVA) s-a dovedit foarte interesat, ba chiar a venit el insusi dupa ea aici; din toate acestea, faptul ca a mai mers si pe 125 si din ce am vb cu el, mi-am dat seama ca si daca o vand va ramane tot pe maini bune si asta nu poate decat sa ma bucure.

 

in plus de asta, si ei ii va fi mai bine fiindca el a luat-o exclusiv pt mersul prin oras, deci practic, acolo unde ea se simte cel mai bine.

 

inainte de el, ma sunase o doamna ca o vrea pt scoala de soferi si cand m-am gandit la ce va fi supusa saraca motocicleta, i-am spus ca nu mai e de vanzare; stiu ca pe multi nu-i intereseaza nimic dincolo de bani insa eu am preferat cel putin sa astept pana apare cineva ok care, dincolo de bani sa stiu ca o va si ingriji cel putin trei sferturi din cat am ingrijit-o eu. daca acel cineva nu ar fi aparut, n-o vindeam, evident.

 

intr-adevar, Gladius va fi pana la urma motocicleta pe care mi-o voi lua; am avut unele ezitari din pdv al Gladius vs. ER6N si chiar am deschis un topic pe motociclism.ro, insa pana la urma, ramane gladius cu plusurile si munusurile sale.

 

calatorind 80% inafara orasului, o motocicleta de 650 cu siguranta va fi mult mai in largul ei si nu va fi nevoie sa functioneze la mai mult de 40-50% din capacitate. n-o cumpar sa ma dau tare cu ea, o cumpar ca-i frumoasa si adecvata mai mult pt ce-mi trebuie mie.

 

dupa ce o voi cumpara, voi face si eu un topic unde posesorii de Gladius sa vb, desi cred ca momentan voi fi cam singurel pe acolo :blink:

 

va doresc succes si am sa mai intru pe acest topic, nu scapati de mine :D

 

Andrei,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si eu am avut ybricu la vanzare dar m-a decis sa nu-l mai vand

sa auzim de bine si sa ne impartasesti parerile tale despre gladius ptr ca si eu as vrea sa imi iau :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

saint, ybricu' tau se aude super, credeam ca vine vreun enduro de 650, ceva..

te'am vazut ieri la locul cu pricina (victoriei-dr felix) si, evident, eram iarasi cu masina.. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

saint, ybricu' tau se aude super, credeam ca vine vreun enduro de 650, ceva..

te'am vazut ieri la locul cu pricina (victoriei-dr felix) si, evident, eram iarasi cu masina.. :D

 

Multumesc,multumesc!!! :moto:

Toba asta a meritat toti banii si timpul de asteptare.

Deocamdata este bolnavior, dar cat de curand ne vindecam noi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc,multumesc!!! :D

Toba asta a meritat toti banii si timpul de asteptare.

Deocamdata este bolnavior, dar cat de curand ne vindecam noi.

Cine, ybricu'? D'aia tuseste asa ca un 650? :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...