Sari la conținut

Benzina Cu Plumb


Kiusro
 Share

Postări Recomandate

se mai gaseste benzina cu plumb, la KM16 catre Ortisoara, asta cred ca-i catre Arad, asa am primit si eu informatia, probabil pe la km 16 este o benzinarie, cred ca-i pe stanga, nu mai tin minte, am sa merg cu canistrele si cand ma intorc am sa dau mai multe detalii, daca mai stiti in oras unde se mai gaseste spune-ti.

 

Sanatate!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cine crezi ca produce asa ceva?Crezi ca are cineva rafinarie in spatele garajului?

Este o mare vrajala,benzina cu plumb nu se mai gaseste de ani buni,a fost scoasa de pe piata si a fost inlocuit plumbul cu un aditiv care sa ii confere calitati asemanatoare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:bigstar: Fratilor dar nu mai stiti sa vorbiti frumos? acuma a inceput zvonul ca nu mai va fi benzina cu plumb si ca se va fabrica un aditiv care sa inlocuiasca plumb-ul, banuiesc ca este din cauza UE pentru ca romanii nu s-ar gandi... incercati sa vorbiti mai frumos, nu ne-am nascut niciunul cu informatii, toti le-am cules pe parcurs, asta nu inseamna ca trebe sa le tinem pentru noi si sa ne batem oc de altii care nu le detin inca... :finger:
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai si eu la aia ma refeream, ca fiind foarte nociv numa UE se putea gandi sa-l desfiinteze :D.

 

Da, danutza, am simtit eu o ironie in mesaj :whip:...

 

totusi, ieri am luat benzina dintr-un Peco, nu mai stiu cum ii zice si era pompa aia albastra, dar pute in ultimul hal, in aia ce au bagat? deci are alt miros decat cea normala, pute efectiv...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

referitor la ce poti gasi la peco:

 

Maica-mea mare sta intr-o zona cu terenm petrolifer,deci sunt sonde si gazolina.cei care au relatii fac rost de gazolina, o pun in bidoane si ii pun o eticheta pe care scrie Diluant. Cei care au dacii si mopeduri cumpara un bidon de diluant de 5l care costa 10 lei...Baga in rezervor 2-3 bidoane din alea si pleaca.........

 

Mare mi-a fost mirarea sa vad la unpeco mai parasit (de unde nu as cumpara niciodata) ca pe pompa de primum era o foaie A4 si scria (lista la imprimanta) : DILUANT.........

 

Ce sa mai zici ....te duci la pompa si iei direct gazolina.........deh...en Roumanie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai merge M-ul cu gazolina?

 

Sticlele de gazolina sunt raspandite pe la mai multe Vulcanizari din zona Babeni,jud.Valcea. tatal unui prieten baga intr-o dacie terminata gazolina 3 parti si benzina o parte.Cand s-au dus pe 'munte' in zona Sibiului,pe Valea Oltului, mi-a zis ca masina nu mai tragea bine si au oprit sa puna ceva benzina curata.....Bine , masina era si incarcata. NU comentez ca nu am condus o masina cu gazolina sa vad cum merge.

 

Eventual, daca doriti, o sa cumpar eu un bidon de 5 l (sau 2) si vi-l trimit printr-un autobuz ceva. (La posta nu am voie sa pun si costa mai mult decat gazolina) Chiar maine ma duc la Babeni..... (apropo,Paste Fericit ca nu o sa mai am acces la Internet prea curand (si sincer sa fiu, nici nu doresc sa stau de Pasti pe Internet))

 

Daca doriti, sunati-ma la 0xxx xxx xx1 (daca e inchis inseamna ca nu am semnal sau e descarcat, insistati)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...