Sari la conținut

si una mai inbucuratoare


ducati
 Share

Postări Recomandate

nu cred ca am scris pe aici, dar acum acum poatre merita scris ca sa stiti si voi la ce sa va asteptati.

Deci pe scurt un accident acum 3-4 ani (nici nu mai stiu exact) la 1Mai cu Averescu (visavis de ICI) vaca blonda in dacie antica intoarce din pozitie parcata pe dr fara sa se asigure, intrat in ea (aveam max 50), nu am patit mare lucru, dar moto distrus (fost campion national la SBK cu un an inainte)...oricum ceva spital a fost.

Dupa minciuni ca plateste peste ce imi da asigurarea, vrea sa ma pacaleasca sa nu depun plingere, am depus si dupa ani de zile ajunge procesul in instanta (dupa ce am mai platit o expertiza si avocat, care nu a facut mare lucru)....si se pare ca s-a mai schimbat ceva prin justitia romana ca s-a speriat vaca si masa si au platit $1700 cit mai trebuia.Culmea este ca vaca blonda era studenta la drept si intre timp a terminat, plus ca masa era secretara la o chestie cu avocati.

Eu am plecat din tara, dar tot stiu ca trebuie sa fiti super atenti, pt ca daca se intimpla ceva o sa va imbolnaviti de nervi...

 

Aaa si ceva amuzant...cind s-a dat vaca si masa jos din masina (era si ea taiata si speriata ca am intrat in usa ei) tipau: "ati vazut? a intrat motociclistul in noi!" si erau sa o bata unii opriti acolo.

 

Cred ca ar fii frumos sa ii public adresa si numarul de telefon...

 

Pe aici astia zic ca este periculos cu motorul, dar credeti-ma ca dupa ce ai practica de acolo este super safe

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aaa si ceva amuzant...cind s-a dat vaca si masa jos din masina (era si ea taiata si speriata ca am intrat in usa ei) tipau: "ati vazut? a intrat motociclistul in noi!" si erau sa o bata unii opriti acolo.

 

ce vaca.................. :makeout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...

Cred ca ar fii frumos sa ii public adresa si numarul de telefon...

 

...

Nu ar fi!

 

Ti-ai facut dreptate in justitie! Trebuia atata sa o taxezi pana sa fi prieten bun cu ea. :makeout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Cred ca ar fii frumos sa ii public adresa si numarul de telefon...

 

crezi ca se poate rezolva ceva asa???? sau poate facem vreun miting in fata casei, sau sa sunam la 3 dimineata???? daca asta ar fi solutia ar fi mult prea simplu.

 

daca am inteles bine totul s-a termiat acum. asa ca... iarta. dar nu uita pentru a fi mai pevazator data viitoare, chair daca nu e din vina ta...

 

 

scuze daca am fost prea direct. :makeout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand se termina procesul cu "vaca" mea (vezi accidentul de pe Apusului) o sa va spun cum a fost. Deocamdata, dupa aproape 5 luni, Politia nici macar nu vrea sa dea drumul la dosar in instanta, asigurarile (Ardaf) nu vrea sa-mi deschida dosar de dauna pentru ca "nu se stie cine e vinovat". iar "vaca" a plecat din tara si nu s-a mai intors, sau cel putin asa sustine sotul ei. Eu mi-am reparat motorul pe banii mei si ramane sa vedem ce voi recupera in instanta.

Editat de SVR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand se termina procesul cu "vaca" mea (vezi accidentul de pe Apusului) o sa va spun cum a fost. Deocamdata, dupa aproape 5 luni,  Politia nici macar nu vrea sa dea drumul la dosar in instanta, asigurarile (Ardaf) nu vrea sa-mi deschida dosar de dauna pentru ca "nu se stie cine e vinovat". iar "vaca" a plecat din tara si nu s-a mai intors, sau cel putin asa sustine sotul ei. Eu mi-am reparat motorul pe banii mei si ramane sa vedem ce voi recupera in instanta.

deci cum am scris, trebuie sa te tii tare ca altfel te inbolnavesti de nervi...si la un moment dat te bate gindul sa iei justitia pe mina ta. Asta dupa primii ani...

 

Multumesc pt sfaturi speedy, dar cred ca sunt destul de precaut...mai ales ca aici nu este prea periculos si eu nu prea ma dau pe strada.Inca ceva cred ca ala a fost numarul meu (cu GSX) sau oricum ceva asemenator, nu cumva a ajuns la tine acel gixer 750?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc pt sfaturi speedy, dar cred ca sunt destul de precaut...mai ales ca aici nu este prea periculos si eu nu prea ma dau pe strada.Inca ceva cred ca ala a fost numarul meu (cu GSX) sau oricum ceva asemenator, nu cumva a ajuns la tine acel gixer 750?

n-ai pen' ce... :makeout:

 

off topic:

nu cred ca suzie a mea sa fi fost pe la tine. eu am luat-o de la un bun prieten ce a adus-o din germania. si mai este si singura de 750 vopsita ca cele de 1100 (negru+gri). de numar - l-am luat de la politie. mi-ar fi placut 75-GSX, da' n-am avut noroc :moto:

 

 

:ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Saptamana trecuta, intersectie Morarilor cu Basarabiei, "alta vaca" in Passat cu nr de Cluj, mergea in fata mea si l-a un moment data vede 2 canale, acoperite cu capace de altfel, trage brusc de volan de se duce masina vreo juma' de metru in stinga.

Daca nu pastram cel putin 5 metri distanta de masina si intram in depasire (cum intentionam initial) ma lovea in plin.

Am oprit in mijlocul intersectiei blocand-o, la care tembela ma intreaba: 'Ce vrei dom'le ?" "Ce-am facut ?". Mi-au trebuit cateva secunde sa ma calmez si sa nu cobor de pe motor sa-i ard un dos de palma cu manusa peste ochi. :makeout:

 

Concluzie: mare grija la depasiri si mers printre masini, mai ales daca sunt conduse de femei !!!!! Nu sunt misogin dar 99 % dintre ele mai bine ar merge cu tramvaiul. :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
nu cred ca am scris pe aici, dar acum acum poatre merita scris ca sa stiti si voi la ce sa va asteptati.

Deci pe scurt un accident acum 3-4 ani (nici nu mai stiu exact) la 1Mai cu Averescu (visavis de ICI) vaca blonda in dacie antica intoarce din pozitie parcata pe dr fara sa se asigure, intrat in ea (aveam max 50), nu am patit mare lucru, dar moto distrus (fost campion national la SBK cu un an inainte)...oricum ceva spital a fost.

Dupa minciuni ca plateste peste ce imi da asigurarea, vrea sa ma pacaleasca sa nu depun plingere, am depus si dupa ani de zile ajunge procesul in instanta (dupa ce am mai platit o expertiza si avocat, care nu a facut mare lucru)....si se pare ca s-a mai schimbat ceva prin justitia romana ca s-a speriat vaca si masa si au platit $1700 cit mai trebuia.Culmea este ca vaca blonda era studenta la drept si intre timp a terminat, plus ca masa era secretara la o chestie cu avocati.

Eu am plecat din tara, dar tot stiu ca trebuie sa fiti super atenti, pt ca daca se intimpla ceva o sa va imbolnaviti de nervi...

 

Aaa si ceva amuzant...cind s-a dat vaca si masa jos din masina (era si ea taiata si speriata ca am intrat in usa ei) tipau: "ati vazut? a intrat motociclistul in noi!" si erau sa o bata unii opriti acolo.

 

Cred ca ar fii frumos sa ii public adresa si numarul de telefon...

 

Pe aici astia zic ca este periculos cu motorul, dar credeti-ma ca dupa ce ai practica de acolo este super safe

cred ca asta e si povestea mea dar la mine e o mica diferenta este un bou :o

si treaba e clara e vinovat

dar am ezitat sa inaintez dosarul ca cica ma ajuta sa-mi repar motorul :blbl:

sigur ca ma ajutat cu 1 miliom jumate cred ca tre sa-i mai dau bani inapoi ca reparatia ma costa 1800de euroi :)

cica asigurarera imi da 500 de euro dar cine stie cand ii vad

asa ca ma-m hotarat inaintez dosarul si tot scot yo bani de la el :o :wave:

Editat de daly_bike
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dami mie nr de tel si numele ca o tratez eu ca sunt sofer cu B momentan si stiu cum sa te porti cu astfel de personaje tampite de-a dreptu

PS:imi pare rau ca nu le-au batut :wave: si eventual sa fi venit si rudele sa o incaseze si ele :o) (glumesc cu rudele )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...