Sari la conținut

Intalnire Choppere Bucuresti


Lope
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 2,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Le-ai mai si prelucrat am vazut, sau ma insel? Photoshop sau ai ceva preferat?

Oricum ar fi sunt faine.

 

Da orice poza este prelucrata, asta nu inseamna ca ma apuc sa fac colaje, ci umblu la umbre lumini si poate la saturatie.

Programele sunt 2 mari si late Nikon editor (un program pt. studiourile de fotografie) si Photoshop.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Te pricepi bre :kali: ce folosesti ca aparat? ,cat despre plimbare daca treceti prin Ploiesti poate va insotesc si eu ,da nu promit ,banuiesc ca o luati pe Cheia si va recomand sa o luati pe acolo pt ca peisajul e super si serpentinele ademenitoare.

 

Acum ca sfaturi: grupurile mari de motociclete sunt foarte greu de gestionat ,impartiti-va in grupuri de cate 5-6 moto pe prietenii sau experienta doar daca sunteti mai mult de 15 daca nu ramaneti cati sunteti,mergeti in zig zag asezati si tineti aproape nu lasati mai mult de o maotocicleta spatiu intre voi ca ii invitati pe prosti sa se bage,daca va impartiti stabiliti cu toti punctele de intalnire,lasati primul un motociclist care merge mai incet ,chiar incepator ,ca sa nu alerge dupa voi si sa se departeze de grup ,lasatil pe cel cu experienta ultimul ,el va tine cat mai mult masiniile in spatelele lui si nu va lasa tampitii sa se bage aiurea.Utativa des in oglinzi cand vedeti ca se strange carnat in spatele vostru ,treceti toti pe un singur sir si incetiniti si lasati masiniile sa va depaseasca .

 

Benzinarii pe parcurs aveti la Ploesti,Valeni,Cheia, si ma refer cele care mai au si altceva pe langa benzina .

 

Acum daca chiar aveti timp sa va plimbati si nu trebuie sa ajungeti inapoi la o ora fixa ,puteti sa va intoarceti pe Intorsura Buzaului,Siriu,Buzau,Bucuresti, merita drumul de la Brasov pana la Siriu de nu se paote ,si e liber si bine asfaltat.

 

Lope incearca inca de la inceput sa impui o disciplina riguroasa ,atat in cadrul organizarii ,cat si apoi pe drum si clar cui nu-i convine sa se dea singur(nu ca si asta nu ar fi fun,eu mai fac cate o evadare de genul asta :kali: ) dar in rest toata lumea trebuie sa inteleaga ca de la Bucuresti la Brasov ar trebui maxim 2-3 opriri(nu se pune daca vreti sa faceti poze,filme,sex :kali: and other funny stuf ) ,oamenii trebuie sa inteleaga ca in cadrul unui club exista indatoriri si obligatii,si macar virtual trebuie sa fie un conducator ,ca altfel iese un circ.

 

Ok bafta la organizare si ti-am poate ne vedem pe langa Ploiesti ,nu promit .

Editat de BrokenWind
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Te pricepi bre :kali: ce folosesti ca aparat? ,cat despre plimbare daca treceti prin Ploiesti poate va insotesc si eu ,da nu promit ,banuiesc ca o luati pe Cheia si va recomand sa o luati pe acolo pt ca peisajul e super si serpentinele ademenitoare.

 

Acum ca sfaturi: grupurile mari de motociclete sunt foarte greu de gestionat ,impartiti-va in grupuri de cate 5-6 moto pe prietenii sau experienta doar daca sunteti mai mult de 15 daca nu ramaneti cati sunteti,mergeti in zig zag asezati si tineti aproape nu lasati mai mult de o maotocicleta spatiu intre voi ca ii invitati pe prosti sa se bage,daca va impartiti stabiliti cu toti punctele de intalnire,lasati primul un motociclist care merge mai incet ,chiar incepator ,ca sa nu alerge dupa voi si sa se departeze de grup ,lasatil pe cel cu experienta ultimul ,el va tine cat mai mult masiniile in spatelele lui si nu va lasa tampitii sa se bage aiurea.Utativa des in oglinzi cand vedeti ca se strange carnat in spatele vostru ,treceti toti pe un singur sir si incetiniti si lasati masiniile sa va depaseasca .

 

Benzinarii pe parcurs aveti la Ploesti,Valeni,Cheia, si ma refer cele care mai au si altceva pe langa benzina .

 

Acum daca chiar aveti timp sa va plimbati si nu trebuie sa ajungeti inapoi la o ora fixa ,puteti sa va intoarceti pe Intorsura Buzaului,Siriu,Buzau,Bucuresti, merita drumul de la Brasov pana la Siriu de nu se paote ,si e liber si bine asfaltat.

 

Lope incearca inca de la inceput sa impui o disciplina riguroasa ,atat in cadrul organizarii ,cat si apoi pe drum si clar cui nu-i convine sa se dea singur(nu ca si asta nu ar fi fun,eu mai fac cate o evadare de genul asta :kali: ) dar in rest toata lumea trebuie sa inteleaga ca de la Bucuresti la Brasov ar trebui maxim 2-3 opriri(nu se pune daca vreti sa faceti poze,filme,sex :kali: and other funny stuf ) ,oamenii trebuie sa inteleaga ca in cadrul unui club exista indatoriri si obligatii,si macar virtual trebuie sa fie un conducator ,ca altfel iese un circ.

 

Ok bafta la organizare si ti-am poate ne vedem pe langa Ploiesti ,nu promit .

 

Man merci de sfaturi, trebuie sa vedem intai cati suntem.

Poate ne insotesti si tu ar fi frumos. Nu o sa o luam pe Cheia din simplu motiv ca avem multi incepatori printre noi care inca nu sunt acomodati destul cu serpentinele, dar ne decidem maine.

Hai sanatate si poate ne vedem .

 

PS: cu alea am folosit Nikon D50 acum am un D80

Editat de Lope
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Benzinaria de la Cheia s-a desfiintat de vreo 2 ani. . .cine nu face plinul la Valeni, a pus-o. . .

 

Aha ,de asta nu am vazut-o eu saptamana trecuta :kali: si eu care credeam ca am imbatranit si nu mai sunt atent la cand trec pe langa lucruri :kali:

Editat de BrokenWind
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pe serpentine la cheia e periculos pt ca sunt curbe stranse, multe camioane si tiruri eu era sa ma pup cu unul pt ca am intrat prea tare in curba si aproape iesisem pe contrasens; sambata trecuta am vazut ca multi dintre noi au iesit pe contrasens noroc ca a fost drumul liber: cand esti inclinat si ai viteza prea mare nu prea mai exista solutii de redresare deci atentie la viteza de intrare in curba

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din motive personale ,doua weichend-uri trebuie sa fiu in Bucuresti, am ore de zbor la sol. Motiv pentru care va urez asfalt uscat, si ne vedem in timpul asta la sedintele de socializare..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pe serpentine la cheia e periculos pt ca sunt curbe stranse, multe camioane si tiruri eu era sa ma pup cu unul pt ca am intrat prea tare in curba si aproape iesisem pe contrasens; sambata trecuta am vazut ca multi dintre noi au iesit pe contrasens noroc ca a fost drumul liber: cand esti inclinat si ai viteza prea mare nu prea mai exista solutii de redresare deci atentie la viteza de intrare in curba

 

Asta inseamna sa iti adaptezi viteza la ce sti ca poti ,si te asigur ca dupa 3-4 drumuri nu o sa te mai pupi cu nici un tir si o sa inveti sa iti alegi trasa ideala ,si o sa observi ca poti sa te inclini si mai mult ca sa revi pe banda ta.Sambata si Duminica nu prea sunt camioane mai ales dimineta ,asa cum sint in timpul saptamanii.

Nu va mai speriati de drumuri lungi si serpentine ,sau daca in continuare va speriati,atunci motociclismul poate nu e de nasul vostru,incercati alt sport/pasiune.

Cu rabdare si fara graba eu zic ca puteti sa ajungeti toti,intregi si fericiti,mie unul mi se pare mai periculos DN1 din cauza nebunilor care se dau pe el.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. Lope, felicitari pentru poze!...chiar sunt fascinante, si spun o poveste...fiecarein parte...a fost o placere sa le rasfoiesc. si nu spun asa, doar de dragul de a o spune, dar si eu am o pasiune pentru fotografie, dar eu mai mult le creez decat sa imortalizez. Sunt arhitect de meserie, si cam asta fac toata ziua, pe langa lupat inutila si continua cu birocratii...si cu beneficiarii...

 

2. Abia astept plecarea spre Brasov. Am inteles ca ne intoarcem seara - perfect. Am mai vorbit si cu alti motociclisti, si toti mi-au recomandat sa luam drumul spre cheia, cica e superb, si deloc dificil. Am fost avertizat sa avem mare grija daca meregem de DN1 la idiotii de "soferi de duminica", cica e plin...eu unul, votez pentru varianta Cheia.

 

3.Abia asept,pa :kali:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ceva BRRC azi in matei voievod ? .... nimic, nimic ? .... nu mai sunt "cestiuni importante la ordinea zilei, monsher" ?!? :kali: :kali:

P.S. Daca nici pana azi nu s-a racit berea la aia, zau ca schimb locatia ! :kali:

Editat de OLD LARRY
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In Bikers sau tot acolo pe Polona?

Am propus in matei voievod....de asta si scrisesem ca li s-a racit in sfarsit berica. :kali:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Maine plecati la Brasov?

 

DAAAAAAAA! :kali:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...