Sari la conținut

Intalnire Choppere Bucuresti


Lope
 Share

Postări Recomandate

nu e pentru noi, muritorii de rand, e o bataie in sa, doar , doar o pricepe...cineva :jump:

 

draku nu e muritor de rand frate cry! ai mai vazut tu drac muritor de rand... :P

Editat de Kawalin
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Salut....

 

Numele meu este Daniel, sunt fratele lui Ioan Horia... ala cu poza aia ciudata pe un DragStar 400.

 

In curand am sa fiu si eu posesorul unui motor, dar problema este ca vanzatorul este din Timisoara.

Intrebarea mea este : Cam prin ce metode se poate aduce acel motor? Sau mai bine zis, cum?

 

 

Da, da, da...stiu... nu e locul potrivit sa postez intrebarea... dar mi-ati fost prezentati ca oameni cu, cultura in domeniu... si sper ca voi sa ma puteti ajuta.

 

Va multumesc.

:P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana la urma am ajuns in Bulgaria. Inainte de iesirea din tara ne-am intalnit cu Robert alias rockeru care era cu cativa prieteni si caruia ii multumim pentru modul in care a condus grupul, iar in Bulgaria ne-am intalnit cu Bykerkess care abia isi serbase ziua de nastere cu o seara inainte si care era deja o persoana cunoscuta in randul organizatorilor. La Ruse am ajuns chiar in timpul marsului care a fost foarte misto desi s-a desfasurat cam in viteza dupa parerea mea. Probabil din cauza caldurii. Coloana moto a fost insotita de politie pentru deschiderea drumului. Cine credeti ca a avut initiativa sa intre in mijlocul coloanei de sute de motociclisti cu tirul? Sunt sigur ca stiti: un roman. Cand l-a oprit politia nici nu isi dadea seama ce a facut, se uita ca boul. In vama, cand politistul a vazut ca suntem o coloana de motoare ne-a facut semn sa venim pe alta banda. Cine a iesit din rand sa dea peste mine ca sa intre in fata? O tanti romanca care era suparata ca motociclistii sunt smecheri. Noroc ca eram cu sotia care era la primul drum pe motor ca altfel ii infundam putin usa cu roata. Din pacate aparatul foto ne-a tradat si nu am decat poze facute cu telefonul. Next weekend: Vama Veche + Kavarna la concertul Manowar

post-21375-1214815022_thumb.jpg

post-21375-1214815037_thumb.jpg

post-21375-1214815052_thumb.jpg

post-21375-1214815071_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ieri am cazut de acord in unanimitate cu privire la urmatoarea destinatie, dar i-am zis: Drace, lasa-i sa fiarba-n focurile iadului, nu le spune inca destinatzia! Asa poate nu mai lipsesc la prezentza de la BRRC de duminica :P

 

cry m-am uitat intre picioare si nu vad nici o ... deci nu-s iapa!... ca ma simtzeam cu musca pe prezervativ, deci cel mult sunt martzoaga :jump: care ti-o fi iapa then? :jump: :jump:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut....

 

Numele meu este Daniel, sunt fratele lui Ioan Horia... ala cu poza aia ciudata pe un DragStar 400.

 

In curand am sa fiu si eu posesorul unui motor, dar problema este ca vanzatorul este din Timisoara.

Intrebarea mea este : Cam prin ce metode se poate aduce acel motor? Sau mai bine zis, cum?

 

 

Da, da, da...stiu... nu e locul potrivit sa postez intrebarea... dar mi-ati fost prezentati ca oameni cu, cultura in domeniu... si sper ca voi sa ma puteti ajuta.

 

Va multumesc.

:P

 

 

metode?

pai daca dispui de bani (cash, malai, finante, etc :jump: ) platesti un camion sa ti-l aduca

cu mai putini bani decat varianta de sus, mergi cu un prieten cu motorul si va intoarceti fiecare pe mobra lui

cu si mai putini bani, te urci in tren si te intorci pe mobra ta

succes

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bun...se pare ca o sa trebuiasca sa storc nitel din buzunar... tinand cont ca dabea ma pregatesc sa-mi iau permisul... :P

 

Multam.

 

daca abia iti iei permisul, taie de pe lista aia cu "vii pe motor din Timisoara". parerea mea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bun...se pare ca o sa trebuiasca sa storc nitel din buzunar... tinand cont ca dabea ma pregatesc sa-mi iau permisul... :P

 

Multam.

 

Poti prin curier rapid. Mie asa mi-a fost trimisa din Bistrita ~ 2-300 RON si a doua zi era duba in fata garajului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poti sa-mi recomanzi un curier mai "sigur", ca sa spun asa?

 

Kawalin...nici nu mi-a trecut prin cap.... Eu ma gandeam ca se practica o metoda de genu.. vorbesc cu cineva, mai exact un motorist mai experimentat in drumuri lungi si sa-mi aduca el motorul, contra cost normal.

Editat de Obsession
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutari ,

 

mie impare rau ca nu am putut se vin la Bv. Dar am lasat sotia si aia mica la Turcia pentru cateva saptamani la mare. Sambata la 11.45 eram inca la Bulgari, veneam cu masina. (Sunt la concediu de odihna acum :-), ).

 

Unde mergem saptamina asta ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poti sa-mi recomanzi un curier mai "sigur", ca sa spun asa?

 

Kawalin...nici nu mi-a trecut prin cap.... Eu ma gandeam ca se practica o metoda de genu.. vorbesc cu cineva, mai exact un motorist mai experimentat in drumuri lungi si sa-mi aduca el motorul, contra cost normal.

 

Daca nu ma insel mi-a fost trimis cu Sprint Curier. M-au cam facut la bani ca au pus 300kg fata de 200 cat are motorul. Acum eu nu folosesc des servicii de curierat sa spun ca ala sau alalalt e mai bun. Acum ceva timp am folosit de multe ori Fun Courier si a fost ok.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din cate am vazut eu, mai toata lumea (firme si particulari), apeleaza la serviciile FAN COURIER, se pare ca sunt cei mai ieftini si seriosi. :P

http://www.fancourier.ro/

Editat de OLD LARRY
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

destinatia este...........ta-daaaaa :P

 

le spunem bre?

sau ii mai lasam sa fiarba in suc propriu? :jump:

haide bre, spune-ne, ca eu trebuie sa pregatesc terenul si-mi trebuie timp sa se obisnuiasca nevasta-mea cu ideea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

destinatia este...........ta-daaaaa :jump:

 

le spunem bre?

sau ii mai lasam sa fiarba in suc propriu? :jump:

3 (TREI) membri hotarasc destinatia ?!? -din care 2 sunt taman "carcotasii" .... :jump: :jump: :P :jump:

Editat de OLD LARRY
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si care e problema?

carcotasii nu "e" si ei oameni? :jump:

si membri, pe deasupra..... (ai grupului bre, nu va agitati.... :jump: )

aaaa, cum era aia....legea aprobarii tacite...

mai e in vigoare? :jump:

 

oricum, am luat act ca noi suntem "taman" aia 2 carcotasi..... :P

Editat de draku
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci, ne-am gandit ca un drum pana la Veliko Tarnovo ar fi frumos, acum ca avem antrenament pana la Brasov (este aproximativ aceeasi distanta pana acolo)

alti motoristi au fost ieri acolo si le-a placut

/index.php?...233099&st=0

 

Asta seara incepand cu ora 19:00 va astept in BIKER's de pe Matei Voievod sa stam un pic de vorba la bere.

 

pe cine?

numa' pe noi doi? (sa vin cu tata tuns? :P) )

sau pe toata lumea?

 

 

PS

io ma duc sa imi iau conserva din service, daca pot sa ajung, bine, daca nu, aduc bilet de invoire de la parinti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Veliko Tarnovo SAU daca nu e forumul online saptamana asta, putem merge hmmm spre vest, sa-l alergam putin pe Larry cu franghia si sapunu` :lol

 

Hakan, bulgarii sunt bulgari, n-ai cu cine... dar important e ca mergi in grup cu ghiaurii!!!!!!! Asta conteaza! :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...