Sari la conținut

Intalnire Choppere Bucuresti


Lope
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 2,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

disera facem o BRRC? la ursu? dupa 6:30?

s-ar putea sa venim si noi :disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... tocmai am facut acum cateva post-uri un apel la "noi" de a arata comunitatii motocicliste...

 

Salve!

 

Desi as fi vrut, am ales sa nu vin in bikers, pentru a ma duce la intalnirea titanistilor. Oameni de gasca, nu au fost deranjati de cei doi "Colentinari" (eu si cry) Drept care i-am invitat in special pe cei cu choppere(cruisere), sa vina cu grupul nostru. Raspunsul primit e ca vor incerca, dar a fost evidenta o retinere din partea lor, din cauza unor probleme ce probabil se vad "cu ochiul liber" ca sa zic asa. Am continuat sa-i invit si sa ii conving ca totusi grupul e fain si plimbarile sunt excelente. Hai sa aratam lumii ca asa e, hai sa revenim la grupul de acum cateva saptamani fara... si fara... adica gasca de chopperisti care cutreierau prin tzara... si atat. Ce-mi pare rau e ca nu am vazut si eu sigla!... Apropo Max, bravo pentru efortul depus! Realizare mai buna si mult mai rapida decat cealalta incercare!

 

A venit si raspunsul:

 

http://chopperacademy.ro/regulament.html.

 

Nu discut acest regulament, nici modul in care a fost facut, nici modul cum a fost adoptat (asa scrie pe site, ca a fost adoptat), insa ma vad nevoit sa il arat celor pe care i-am invitat in grup acum cateva zile (si nu numai), sa decida ei daca au nevoie de asa ceva sau nu (e valabil si pentru actualii membrii).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

3.1-Se face oricand, oriunde, in orice conditii -prin completarea datelor candidatului, luarea la cunostinta a regulamentului si validarea de catre BOARDRIDERS.

3.2-Se accepta doar pe baza unei recomandari a unui membru existent, care va raspunde pentru noul membru.

3.3-NU POT FACE PARTE DIN CONDUCEREA GRUPULUI OFICIAL AL C.A. POSESORII URMATOARELE TIPURI DE MOTOCICLETE:

3.3.1 -Motociclete de viteza

3.3.2- Motociclete enduro ,

3.3.3 -Tricicluri

3.3.4 -A.T.V.

3.4-ACESTEA FIIND INCOMPATIBILE CU MOTOCICLETELE SI STILUL DE VIATA AL OAMENILOR CARE FORMEAZA SI PROMOVEAZA GRUPUL CHOPPER ACADEMY.

 

Tocmai ce-mi luai un enduro :moto:

nu prea ajung eu jos, noroc ca-s autobuze multe in oras, dar pentru crosetat e beton

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

3.1-Se face oricand, oriunde, in orice conditii -prin completarea datelor candidatului, luarea la cunostinta a regulamentului si validarea de catre BOARDRIDERS.

3.2-Se accepta doar pe baza unei recomandari a unui membru existent, care va raspunde pentru noul membru.

3.3-NU POT FACE PARTE DIN CONDUCEREA GRUPULUI OFICIAL AL C.A. POSESORII URMATOARELE TIPURI DE MOTOCICLETE:

3.3.1 -Motociclete de viteza

3.3.2- Motociclete enduro ,

3.3.3 -Tricicluri

3.3.4 -A.T.V.

3.4-ACESTEA FIIND INCOMPATIBILE CU MOTOCICLETELE SI STILUL DE VIATA AL OAMENILOR CARE FORMEAZA SI PROMOVEAZA GRUPUL CHOPPER ACADEMY.

 

Tocmai ce-mi luai un enduro :ok:

nu prea ajung eu jos, noroc ca-s autobuze multe in oras, dar pentru crosetat e beton

 

 

... aia se referea numai la Board Riders... tu poti plati cotizatia, pentru care nu mai conteaza stilul de viata (al tau) incompatibil datorita noului tzantzar enduro :D

 

Apropo: Sa-l calaresti santoasa! :moto: si sa-l uzi! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

N-ai idee ce entuziasmata sunt de insecta. Tocmai ce am descoperit ca daca ma asez cu coada in geamul omului si dau gaz il umplu de ulei ars :D

 

Asta da stil de viatza chopperist! :D

 

vezi ca intri in contradictie FLAGRANTA cu obiectivele...

 

citez:

.2-Obiective

 

8.2.1-Iubim motociclismul, motocicleta si mersul pe motocicleta in orice conditii

8.2.2- Promovom folosirea motocicletei ca alternativa la fuidizarea traficului.

8.2.3-Promovom o perceptie pozitiva a mociclistilor romani.

8.2.4Iubim copii, respectam batranii, iubim animalele, respectam natura!

 

ca sa nu zica lumea ca dezinformez, modific quotele de mai sus, in ultimile 10 min s-a modificat textul doar (in esenta raman aceleasi obiective)

 

6.2 - Obiective

 

6.2.a - Iubim motociclismul, si tot ce tine de el.

6.2.b - Promovom folosirea motocicletei ca alternativa la fuidizarea traficului si reducerea poluarii.

6.2.c - Promovom o perceptie pozitiva a mociclistilor romani, prin orice mijloace legale si disponibile.

6.2.d - Respectam omul, natura si legile tarii noastre.

 

oricum yellow... chiar si cu modificarea schimbarii, tu tot incalci obiectivele :D

 

PS: s-a modificat textul, dar greseala "Promovom" a ramas... :D :moto: :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Veselie mare, dar.... poate ca nu ati inteles un lucru: "...acel Regulament, nu va avea niciodata o forma finala, fiind tot timpul supus modificarilor, este un instrument precum legea (sa nu se interpreteze nimic, dau doar exemplu), niciodata nu stii cum evolueaza o societate, grup, trib, ginta, haita, familie......individ".

Asa ca cititi-l in fiecare zi, si mai ales sa ganditi constructiv. Cred ca nici nu ati vazut NOTA * aia mare din regulament, ca si alte lucruri bune din el http://chopperacademy.ro/regulament.html

Va doresc asfalt uscat, si sa aveti totdeauna bafta (na, ca era sa scriu barfa) de prietenii adevarati . :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Kawalin

Ai spus mai sus ca:

"Nu discut acest regulament, nici modul in care a fost facut, nici modul cum a fost adoptat ...."

tocmai asta faci! :moto:

De ce? Te afecteaza atit de mult acel proiect de regulament, pentru ca este inca proiect, daca tot dai informatii fii corect pina la capat. Asa este frumos.

Am urmarit si eu discutiile de pe forum si am citit toate posturile de la regulament. Se pare ca este in ca in lucru si va suferi destule modificari.

Fara suparare dar mi-ai facut o impresie foarte buna in acele cateva iesiri plus ceva beri baute la Bikers.

Ce se intampla cu tine?!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Veselie mare, dar.... poate ca nu ati inteles un lucru: "...acel Regulament, nu va avea niciodata o forma finala, fiind tot timpul supus modificarilor, este un instrument precum legea (sa nu se interpreteze nimic, dau doar exemplu), niciodata nu stii cum evolueaza o societate, grup, trib, ginta, haita, familie......individ".

Asa ca cititi-l in fiecare zi, si mai ales sa ganditi constructiv. Cred ca nici nu ati vazut NOTA * aia mare din regulament, ca si alte lucruri bune din el http://chopperacademy.ro/regulament.html

Va doresc asfalt uscat, si sa aveti totdeauna bafta (na, ca era sa scriu barfa) de prietenii adevarati . :moto:

 

Eu nu mi-as fi permis sa dau copy-paste din sectiunea de forum care nu e vizibila decat membrilor... aia ar fi fost "barfa"dar daca tu ai dat copy-paste... tot nu comentez nimic, ci doar iti raspund cu regulamentul Chopper Academy care a devenit public postat pe site ca fiind deja adoptat. Deci:

 

8.6 - Modificarea regulamentului

 

8.6.a - In caz de forta majora, se poate face prin votul majoritar al tuturor membrilor, la propunerea unanima a membrilor BOARD, in orice moment al anului.

 

Iti doresc si tie, ce-mi doresti si tu mie larry!!! :ok:

 

@Kawalin

Ai spus mai sus ca:

"Nu discut acest regulament, nici modul in care a fost facut, nici modul cum a fost adoptat ...."

tocmai asta faci! :D

De ce? Te afecteaza atit de mult acel proiect de regulament, pentru ca este inca proiect, daca tot dai informatii fii corect pina la capat. Asa este frumos.

Am urmarit si eu discutiile de pe forum si am citit toate posturile de la regulament. Se pare ca este in ca in lucru si va suferi destule modificari.

Fara suparare dar mi-ai facut o impresie foarte buna in acele cateva iesiri plus ceva beri baute la Bikers.

Ce se intampla cu tine?!

 

Oldmax... sorry, eu citesc ce scrie oficial pe pagina oficiala a Chopper Academy... citez:

 

Regulament de Functionare Adoptat -Iulie 2008

 

Chopper Academy Group

 

deci ti-am raspuns fara a-mi zice parerea, ci doar cu copy-paste din ce e oficial postat care zice clar ca este ADOPTAT (sau s-a modificat schimbarea?...mai bine dau un refresh...).

 

Eu imi mentin aceeasi parere despre tine OldMax, chiar daca avem pareri diferite in UNELE privintze. Daca tu iti schimbi parerea despre mine dupa ce nu suntem de acord in aceste privintze, atunci ... no comment.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu mi-as fi permis sa dau copy-paste din sectiunea de forum care nu e vizibila decat membrilor... aia ar fi fost "barfa"dar daca tu ai dat copy-paste... tot nu comentez nimic, ci doar iti raspund cu regulamentul Chopper Academy care a devenit public postat pe site ca fiind deja adoptat. Deci:

 

 

 

Iti doresc si tie, ce-mi doresti si tu mie larry!!! :moto:

 

 

 

Oldmax... sorry, eu citesc ce scrie oficial pe pagina oficiala a Chopper Academy... citez:

 

 

 

deci ti-am raspuns fara a-mi zice parerea, ci doar cu copy-paste din ce e oficial postat care zice clar ca este ADOPTAT (sau s-a modificat schimbarea?...mai bine dau un refresh...).

 

Eu imi mentin aceeasi parere despre tine OldMax, chiar daca avem pareri diferite in UNELE privintze. Daca tu iti schimbi parerea despre mine dupa ce nu suntem de acord in aceste privintze, atunci ... no comment.

De cand n-ai mai dat refresh la pagina aia ? :ok: in plus am scris mai devreme ca e in perpetua schimbare.

Editat de OLD LARRY
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Kawalin o sa te rog sa nu aduci o discutie de pe forumul privat al clubului pe un forum public.

 

Iti multumesc anticipat.

 

 

Lope, o sa te rog sa citesti cu atentie post-urile mele, si post-ul lui Larry, eu tocmai ce zici tu am evitat. Toate post-urile mele fac referire la ce e oficial postat, facut PUBLIC pe site-ul Chopper Academy. Larry te-a citat dintr-o discutie privata, adica din post-ul tau privat.

 

DECI... uite ca suntem de acord, putem fi si de acord, nu numai in contradictie. Forumul privat, ramane privat pentru mine... Pentru altii... nu stiu.

 

De cand n-ai mai dat refresh la pagina aia ? :moto:

 

de 10 minute... inteleg ca in 10 minute deja a fost vorba de o "fortza majora" de s-a mai modificat iar ceva?... :ok:

Editat de Kawalin
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Kawalin, dezbaterea regulamentului nostru nu este pentru formul public, si in nici un caz facuta de un membru. Ceea ce incerci tu sa faci mi-se pare josnic. Te rog sa te opresti si sa nu impingi ca de obicei discutia spre ceva urat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

kawalin, nu e vorba de "forta majora", cum intelegi / rastalmacesti tu totul, pur si simplu acel regulament, chiar daca e in perpetua schimbare, este facut public, tocmai pentru a se vedea ca se schimba functie de cererile pertinente a celor ce vor sa iasa un lucru bun din el, nu doar un subiect de palavrageala usuratica.

Editat de OLD LARRY
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Kawalin: ai spus

"deci ti-am raspuns fara a-mi zice parerea, ci doar cu copy-paste din ce e oficial postat care zice clar ca este ADOPTAT (sau s-a modificat schimbarea?...mai bine dau un refresh...).

Eu imi mentin aceeasi parere despre tine OldMax, chiar daca avem pareri diferite in UNELE privintze. Daca tu iti schimbi parerea despre mine dupa ce nu suntem de acord in aceste privintze, atunci ... no comment. "

 

Daca tot spui ca eu am exagerat si poate asa este doar sunt om deci supus greselilor, iar tu ai spus ca dai doar copy -paste...atunci poti continua si cu unele postari in care s-a spus ca este in lucru si ca va suferi modificari. Asa consider ca este bine sa fii obiectiv si corect fata de toata lumea.

Nu doar jumatati de informatie. De aceea am spus ca mi-am schimbat parerea pentru ca te stiam altfel si sper sa ma insel eu pt ca imi place si vreau sa stiu ca ai ramas acelasi si pentru ca mai vreau iesim la plimbari impreuna.

Gata ca deja dam in telenovele. :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Kawalin, dezbaterea regulamentului nostru nu este pentru formul public, si in nici un caz facuta de un membru. Ceea ce incerci tu sa faci mi-se pare josnic. Te rog sa te opresti si sa nu impingi ca de obicei discutia spre ceva urat.

 

Lope, cand ceva este subliniez: adoptat, se presupune ca a trecut de dezbatere. Vad deja ca din cauza de fortza majora, in ultimele 10 minute, s-a modificat "Adoptat" cu "Proiect", deci altfel discutam acum. Oricum, vad ca am avut o discutie CONSTRUCTIVA aici pe motociclism, chiar daca tie ti se pare josnica. Si de ce zic constructiva: ne faceam de ras cu proiectul acela ADOPTAT ... acum e altceva, mai e loc de o sperantza. Oricum, nu e nimic nou: pentru tine orice discutie care nu este un monolog de-al tau, este deja ceva urat. Incetati a mai considera discutiile ca fiind "josnice". Si nu inteleg de ce m-ati provocat la o discutie care din start o considerati urata... eu continuam o gluma facuta de yellow(niici macar inceputa de mine)... moment in care ati intervenit voi deranjati fiind de faptul ca am facut public regulamentul care la ora respectiva era adoptat si facut public de voi. Sesizati contradictia...?...

 

 

kawalin, nu e vorba de "forta majora", cum intelegi / rastalmacesti tu totul, pur si simplu acel regulament, chiar daca e in perpetua schimbare, este facut public, tocmai pentru a se vedea ca se schimba functie de cererile pertinente a celor ce vor sa iasa un lucru bun din el, nu doar un subiect de palavrageala usuratica.

 

Dap... stiu:

Daca sustineam proiectul adoptat deja = discutie constructiva

Daca am avut obiectii = palavrageala usuratica si josnica

 

Cum sa rastalmacesc ceva ce e (pardon ERA scris... am salvat si pagina in caz ca nu vrei sa recunosti) scris de tine pe site-ul oficial?... Scria clar "ADOPTAT" si ca se va modifica in caz de fortza majora doar in anumite conditii. (asta cu fortza majora si acum sta scrisa, am dat refresh special, sa fiu sigur) Sa fim seriosi... eu rastalmacesc? Sau voi nu stiti ce scrietzi?... Nu v-am raspuns decat cu copy-paste din regulamentul C.A., nici macar nu am interpretat in scris aici regulamentul. Deci sarind la ce am scris, de fapt ati sarit la ce ati fost voi de acord sa scrieti in mod oficial pe site.

 

PS: hai ma baietzi... chiar nu vedeti ca n-am nimic cu voi... va faultati singuri... si va vede toata lumea, iar aici pe motociclism.ro nu o mai puteti da la intors. Lasati-ma in pace si lucrati acolo la regulament macar sa fie corect din punct de vedere gramatical (daca scrii Promovam cu diacritice... scrie asa tot regulamentul, fii profesionist) si sa fie in concordanta cu bunul simtz de care tot vorbim.

 

@Kawalin: ai spus

"deci ti-am raspuns fara a-mi zice parerea, ci doar cu copy-paste din ce e oficial postat care zice clar ca este ADOPTAT (sau s-a modificat schimbarea?...mai bine dau un refresh...).

Eu imi mentin aceeasi parere despre tine OldMax, chiar daca avem pareri diferite in UNELE privintze. Daca tu iti schimbi parerea despre mine dupa ce nu suntem de acord in aceste privintze, atunci ... no comment. "

 

Daca tot spui ca eu am exagerat si poate asa este doar sunt om deci supus greselilor, iar tu ai spus ca dai doar copy -paste...atunci poti continua si cu unele postari in care s-a spus ca este in lucru si ca va suferi modificari. Asa consider ca este bine sa fii obiectiv si corect fata de toata lumea.

Nu doar jumatati de informatie. De aceea am spus ca mi-am schimbat parerea pentru ca te stiam altfel si sper sa ma insel eu pt ca imi place si vreau sa stiu ca ai ramas acelasi si pentru ca mai vreau iesim la plimbari impreuna.

Gata ca deja dam in telenovele. :moto:

 

Post-urile la care faci tu referire, sunt de pe forumul privat, din principiu nu aduci nimic aici de pe forumul privat. In plus: la ora la care am postat, repet, regulamentul aparea ADOPTAT pe site. Cel putin e bine ca ati revenit la stadiul de proiect, care e public si deci discutabil de catre orice motociclist care acceseaza pagina C.A.

Editat de Kawalin
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sincer nu stiu care este de fapt problema ta.Deja m am saturat de aceste discutii.Nu vreau sa incepem cu jigniri si nici sa ajungem la un conflict...

Incearca ,in cazul in care nu mai agreezi grupul nostru ,sa iti vezi de viata ta si sa nu mai comentezi cu privire la Chopper Academy.

Gasca noastra nu te a jignit si te rog insistent sa nu o faci nici tu.Larry a fost ,mereu,un prieten de nadejde si nu cred ca merita sa l iei tu peste picior.Tine cont ,daca nu de prietenie,de respect,asa ca intre barbati...

Vreau sa cred ca mai ai putina decenta sa nu mai dai curs la noi conflicte si sper ca atunci caind ne vom revedea (intamplator) sa ne salutam si sa ne putem privi in ochi.Incearca sa ne lasi in pace si sa iti vezi de plimbarile organizate de tine,asta ca sa nu facem din nimic un scandal inutil.

Gata , am fost suficient diplomat si poate iar te am plictisit cu "monologul "meu.

Iti doresc noapte buna si vise placute!

 

Cu drag al tau,

Lope

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Board raideri :moto: sunteti penibili!

Voi propuneti, singuri "discutati", voi adoptati, voi schimbati. Eu cred ca trebuie sa dati la admiterea in club si icoane cu chipul vostru, sa stie lumea ca sunteti cei mai cei.

Nu are rost sa reluam aici nici macar posturile care au `disparut` de dincolo, nici modul vostru de a `discuta`, de a elimina unilateral persoane din grup prin hotarari hilare gen excluderea vitezelor din conducere :ok: (nu voiam sa va iau locul, relaxati-va domnilor), nici interesele care va mana pe unii dintre voi.

Vreau sa va spun ceva: daca vreodata o sa am chef sa merg cu voi, sa-l vad pe cel care o sa ma impiedice. (scutiti-ma cu grupul de plimbare, o sa-l stricati asa cum va pricepeti voi mai bine:la cheremul vostru).

Sper sa fie oameni care sa vada comicul situatiei in asa fel incat sa domniti peste ... nimic.

Ar fi frumos daca am muta grupul de plimbare pe cealalta bretea a intrarii la academie, cu mentiunea ca acolo nu sunt sefi, porunci, dispozitii, regulamente stupide, numai prieteni care merg impreuna, care hotarasc impreuna cand si unde merg, care sunt prieteni si atat.

 

 

 

Chiar, e o idee buna! Acum ma culc, in sfarsit si o sa ma gandesc la ea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...