Sari la conținut

Smurd 2% Din Impozit


bside
 Share

Postări Recomandate

M-am gandit eu intr-o zi ce sa fac cu cei 2 %.

Si am aflat de ei.

Fundatia SMURD.

 

Propunerea mea e simpla. Va rog sa le dati cei cativa marunti. Chiar stiu ce sa faca cu ei.

 

Datele pentru formularul 230 (atasat) sunt:

 

Denumire entitate nonprofit: "fundatia pentru smurd"

cont de identificare fiscala al entitatii nonprofit: 20177660

cont IBAN: ro15rncbo18808480804000

 

Stiu ca e un pic offtopic dar cred ca asta e locul sa propun.

Cerere_Sponsorizare_230_2007.pdf

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Proiecte SMURD 2008 ce pot fii realizate din cei 2%:

 

1. SIBIU - dotarea cu o alta masina de medic de urgenta

2. BUCURESTI - dotarea cu minim alte 3 masini de medic de urgenta

3. MURES - inlocuirea echipamentului de pe elicopterul medical

4. ORADEA/CRAIOVA - deschiderea si dotarea unor noi centre de formare in asistenta medicala de urgenta

 

Alte proiecte:

- realizarea unor cursuri de perfectionare, predate de piloti elvetieni, axate pe interventii speciale

- completarea dotarii centrelor de pregatire pentru acordarea primului ajutor calificat din Buc, Boldesti, Iasi, Tim, Tg. Ms, Craiova si Oradea cu simulatoare si echipamente de instruire

- achizitionarea unei autospeciale pt medic de urgenta ORADEA

- achizitionarea de echipamente medicale pentru noile elicoptere care vor intra in dotare SMURD MS si SMURD IS

 

Nu stiu cati dintre voi au fost de fata la o interventie complexa SMURD (cu descarcerare cu tot) insa credeti-ma ca daca nu ar exista ei, multe victime ar sfarsi in chinuri si dureri groaznice. Pana acum eu n-am vazut decat asistenti si medici SMURD aruncandu-se acolo unde e mai greu si nu asistenti ai ambulantei Bucuresti (nu ii bag pe toti in categoria asta dar marea majoritate merg pe premiza "d`aia exista SMURD sa vina SMURDul sa ii scoata nu e treaba mea")

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Toate bune si frumoase dar luati declaratia cu contul bun. Ca oricum primul IBAN era completat gresit. Care se indoieste, cel mai bine suna la SMURD Tg Mures..

Succes

 

Da era un o mic in loc de 0. Tastatura asta....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Toate bune si frumoase dar luati declaratia cu contul bun. Ca oricum primul IBAN era completat gresit. Care se indoieste, cel mai bine suna la SMURD Tg Mures..

Succes

ATENTIE! FORMULARUL DE DECLARATIE 230 ESTE VECHI! CAUTATI PE mfinante.ro

 

ATENTIE! FORMULARUL DE DECLARATIE 230 ESTE VECHI! CAUTATI PE mfinante.ro

Revin cu formularul valabil incepand cu anul 2007:http://discutii.mfinante.ro/static/10/Anaf/formulare/decl_230_2008.pdf

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci ca peste tot...

dorind sa fac o fapta buna ma zbat sa corectez erori. Deh n-ar fi Romanica noastra ...

 

Declaratia valabila e cea din post. Datele sunt la telefon la SMURD Targu Mures.

 

Keep up.

decl_230_2008.pdf

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu vreau sa fiu unul care da cu noroi dar nici cu 2% prefer sa ii directionez catre asociatia motociclistilor si pentru cele spuse am si motive si anume:

in data de 02.06.2007 am avut accident in com Stefan Cel Mre Jud.Constanta. am asteptat 30 min salvarea cum sa dovedit ulterior aveam 5 fracturi 4 la piciorul drept si una la mana dreapta (dubla fractura cap si col femural urmarea proteza de cap femural si dubla fractura tibie si peroneu,mana aproape ca nu ma deranja) dar povestea aici incepe accidentul a avut loc la ora 17.30 dupa ca salvarea ma dus la Medgidia,am stat 6 ore sa astept alta salvare sa ma duca la Judetean Constanta pentru ca vesnica poveste nu aveau nimic doar am facut radiografi,la Constanta am ajuns in jurul orei 24 am fost primit de un rezident cred(dupa varsta mi-am dat seama) care avea ochi umflati de somn cu vestea ca doctorul primar ortoped este in concediu sau ceva de genul asta (nu am inteles prea bine el fiind unflat de somn eu turbat de durere mort de oboseala etc) concluzia,ei ma interneaza si trebui sa astept randul la proteza,tija,operatie ceva de genul 1-2 luni timp in care pentru a intelege ce dureri am avut imaginativa cea mai mare durere de masea inmultiti cu 10 si sunteti la cam 10% din durere(exagerez dar da mai bine:)) sau daca vreau sfatul lor este sa refuz internarea si sa ma trimita la Bucuresti pentru ca spuneau ei din radiografi reiesea ca nu am viata in pericol (nu sunt doctor dar nu cred ca radiografia poate fi atat de relevanta) asta am facut am refuzat internarea,toate bune si frumoase si aici intervine Smurdul si indignarea mea la ora 1.30 nu ereau salvari si surpriza dat fiind faptul ca am refuzat internarea nu pot sa imi asigure transportul la Bucuresti decat contra cost dine inteles am acceptat contracost dar nu sa putut decat cu bani inainte sau daca nu am fost dinou politicos sfatuit sa chem pe cineva de la bucutesti sa ma ia (inposibil nu indoiam piciorul nu ma puteam misca deloc din pozitia culcat si simteam fiecare mica denivelare) in concluzie daca nu aveam bani sa platesc 9.000.000 lei transportul la Bucuresti ramaneam pe holurile spitalului la intrarea in spital unde apropo am fost lasat cine nu crede sa dea pm si am sa scanez chitanta sa io trimit chiar am sa o postez mai tarziu

Acestea fiind spuse eu sunt sigur ca fac si lucruri bune sau daca nu existau poate nu aveam pe cine sa platesc asa ca cei 2% pe care ii dati sper pe viitor sa ajute in principal la salvarea de vieti omenesti si nu la altceva.Multa bafta tuturor

PS.sper sa nu supar pe nimeni iar daca am suparat eu i mi cer scuze anticipat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asta ar trebhui sa vada Arafat. Stiam si eu ca elicopterul se aduce la urgente majore dar chiar asa ? Sa platesti transportul in regim taxi ?

La cine ai sunat cu accidentul ? la 112 sau la salvare direct ?

Hmm nu mi se pare in regula cu ce ti s-a intamplat. Te-ai gandit sa pui in scris cazul tau si sa-l expediezi la SMURD, Ministerul Sanatatii, etc ?

 

PS: Eu tot cred ca trebuie sa le dam cei 2 %. In enduro fara smurd e najpa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am dat deja de anul trecut.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...