Sari la conținut

SMAEB Transilvania, 3-5 Iunie


ADMIN
 Share

Postări Recomandate

  • Admin

Stimati Motociclisti,

 

Dorim sa va aducem la cunostinta organizarea primei editii a

 

Salonul de Motociclete, Accesorii si Echipamente, Brasov 2005

 

SMAEB Transilvania

 

3-5 Iunie, International Trade Center

 

De ce Brasov?

Raspunsul este foarte simplu. Brasov pentru ca este multivalent. Cross, enduro, touring, speed, atv, adventure, toate sunt posibile datorita pozitionarii si a reliefului. Trasee virajate spre Poiana Brasov sau Targul Mures, enduro in Bucegi sau motocross la Zarnesti, toatea aceastea insemnand un potential de crestere ce trebuie fructificat. Brasov pentru ca asa cum a dictat si piata, majoritatea importatorilor sunt reprezentati. Brasov pentru ca in comparatie cu orase precum Cluj, Timisoara, Arad sau Oradea, piata moto se poate dezvolta prin dealerii locali si nu prin importuri paralele din Ungaria sau Germania. Salonul se adreseaza cu precadere publicului din judetele Brasov, Sibiu, Covasna, Harghita, Mures si Bacau dar preconizam vizitatori si din Hunedoara, Alba, Cluj, Bistrita, Bacau si Vrancea. Foarte multi motociclisti din tara nu au venit la SMAEB Bucuresti datorita distantei foarte mari, dar la Brasov cu siguranta nu vor pierde ocazia.

 

Plecand de la premisele de mai sus am decis organizarea primei editii a salonului in 3-4-5 iunie 2005 in complexul expozitional “International Trade Center”, locatia obisnuita pentru saloanele auto. Suprafata interna alocata evenimentului este de 1200 mp, iar la exterior peste 600mp.

 

La salon se prezinta prin intermediul dealerilor majoritatea marcilor de motociclete si echipamente: Airoh, Akrapovik, Aprilia, Arctiv Cat, Axo, Benelli, BMC, Bombardier, Boom Trikes, Cagiva, Dainese, Ducati, Fren Tubo, Gilera, Honda, Husqvarna, K&N, Kawasaki, KTM, Micron, Moto Guzzi, Moto Master, Motorex, MV Agusta, Oxtar, Peugeot, Piaggio, Pro Grip, Prox, Putoline, Rev'it!, Schuberth, Skino, Suzuki, Triumph, Twin Air, Ufo, Uvex, Valvoline, Vemar, Vespa, Yacco, Yamaha.

Program:

Vineri 14-18

Sambata 10-18

Duminica 10-16

Pret bilet: 3 RON

 

Va asteptam!

 

 

Contacte organizatori:

Dan Dobrescu; Motociclism srl

0722.28.58.08

Karmina Giurgiu; Media Light srl

0722.57.57.57

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Membrii înscrişi pe forum până la data de 31 martie 2005 care nu au ajuns la Salonul din Bucureşti îşi pot ridica legitimaţiile de la standul Motoboom din cadrul SMAEB Transilvania.

 

Cei înscrişi după 31 martie, puneţi în browser adresa asta: /ecuson.php...&users=nickname şi tipăriţi rezultatul pentru a avea ecusonul de membru Motociclism.ro (evident, înlocuiţi nickname-ul cu propriul nickname).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Membrii înscrişi pe forum până la data de 31 martie 2005 care nu au ajuns la Salonul din Bucureşti îşi pot ridica legitimaţiile de la standul Motoboom din cadrul SMAEB Transilvania.

 

ce inseamna asta?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi poate spune cineva cam pe unde in Brasov se petrece povestea (eu fiind din Bucuresti), ca ma gandesc sa dau o fuga pana acolo undeva pe duminica si nu-mi place sa dau din coltz in coltz cu cautatu'...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intri in Brasov si la MacDonalds faci dreapta pe B-dul Saturn si mergi... si mergi... si mergi :ok:. O sa treci de 2 semafoare (la primul e Orizont 3000, iar la al doilea Gemenii). Dupa al doilea semafor mai mergi vreo 200 de metri... cred :moto:, si pe partea dreapta o sa vezi o cladire mare mare... probabil vor fi si ceva reclame pe-afara :makeout:

Editat de Pacasac
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Membrii înscrişi pe forum până la data de 31 martie 2005 care nu au ajuns la Salonul din Bucureşti îşi pot ridica legitimaţiile de la standul Motoboom din cadrul SMAEB Transilvania.

 

O sa fie vreunu dintre voi pe-acolo? :makeout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bre, puteti pune si voi o harta a BV-ului, ceva sa stiu si io EXACT cu ce sa ajung acolo, adica de la gara la salon?! (adicatalea, ce tramvai/autobuz/etc - Sau se ofera cineva sa ma ia de la gara, daca vin cu casca?! :makeout: (j/k)). Ca ma bate un gand sa vin si la asta?!

 

Salon moto, dimineatza, ciobrba de burta dup-amiaza in Predeal, si p-orma cu trenuletzu' pan' acasa. Plecare seara. (sau a doua zi, daca gasesc vrun hotel! (mai vine careva din Buclaes?)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Precum i-am spus si lui Navarro... e un hotel (daca poti sa-i spui asa B)) nu foarte departe de ITC, 100,000 pe noapte :ok:. Sau... ar mai fi o pensiune faina, unde poate reusiti sa dormiti mai multi in camera, acolo e in jur de 800,000 pe camera.

 

De la gara iei tramvaiu, care este unu singur (deh... provincie :makeout: ) spre cartierul ASTRA, adica in partea stanga cum iesi din gara. Mergi fix doua statii si cobori chiar in fata salonului moto accesorii si echipamente Transilvania :moto:

 

Haideti mai multi.. mergem impreuna la SMAET si dupaia poate petrecem pe undeva :blbl:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intrebare .. ca nu vreau sa deschid topic separat .. maine care mai plecati din bucale ? Eu vreau sa plec pe la 8 dim .. sa nu prind caldura

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Banuiesc ca-i vorba de plecat calare! (d'oh). Io inca nu-s calare, asa ca apare intrebare: care mergeti cu trenu' de dimineatza?! Can plecati sambata sau duminica!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Leftenente, io o sa fiu simbata la 10:00 prin fata Garii Mari din Brasov, daca ai ceva ginduri lasa un mobil si discutam; nici mai devreme, nici mai tirziu, fiindca o sa am un program foarte plin simbata si in vreo 2-3h vreau sa lichidez B) SMAET-ul ...

Pt. castravetul: ma bucur ca n-o sa vad numai necunoscuti pe acolo :makeout: :ok:

 

PS: io plec in seara asta catre BV!. Cu conserva, of course! :moto: :blbl:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vin si eu in seara asta adika vineri

ceva posibilitatzi rezervari cazare?

0722.230.277 dan

Te intereseaza o pensiune la 800,000 pe noapte? :makeout:

 

Sau un hotel mizer la ~100,000 :ok: ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intrebare .. ca nu vreau sa deschid topic separat .. maine care mai plecati din bucale ? Eu vreau sa plec pe la 8 dim .. sa nu prind caldura

la OMV baneasa 9-9.15, trei motoare pana acum, si mai asteptam, deci cine se mai inscrie?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu o sa plec din Ploiesti pe la 10.30-11.00.

Daca e cineva in zona cu motorul in jur de ora asta....tel 0722 356 993 sau 0745 070 267

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...