Sari la conținut

CUSTOM PAINTING


kerosen
 Share

Postări Recomandate

Ia dati o geana aici:http://www.adriandedea.com/airbrush/#..Si astea sunt zero,pe langa ce am vazut ca a mai facut in Stuttgart,mai nou....Din pacate nu apar pe site,deoarece isi face altul mai smecher.Eu cred ca locul 3 pe Europa,la un concurs organizat de Mike Lavalley si Alberto Ponno nu e de ici,de colo....Locul 3 ca de,era organizat in Italia si normal ca pe primele erau macaronari...Mai ales la cat de iubiti sunt romanii acolo.... :-L

Editat de transilvania72
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

De unde as putea cumpara un litru de vopsea asemenatoare celei folosite de Zoli, dar albastru?

eeei .asta nu e o sipla vopsea si nici nu e usor de facut. Procedura este urmatoarea; - faci rost de sclipiciuri argintie,care se amesteca intr-un asa zis ,liant( un solvent transparent si se usca foarte repede).Si cu amestecul asta vopsesti suprafata respectiva in mai multe straturi,apoi urmeaza sa dai nuanta de culoare ,dar prin lacuire.Amesteci in lac un candy concentart , nuanta dorita, si lacuiesti pana ajungi la culoarea (nuanta )dorita....bafta :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Cu alte cuvinte, daca nu esti in domeniu sunt putine sanse ca rezultatul sa arate asa, in sensul ca o conditie principala este modul in care se aplica.

Ca necunoscator, aveam impresia ca se poate cumpara asa ceva si de amatori, si vopsit "in sufragerie", la pistol.

 

Norocul meu e ca Odorheiul este aproape de Brasov, in caz ca ma tenteaza.

 

PS: Imi place ca Vulcanul meu cu flacari albastre a ramas pe prima pagina a siteului tau. Sa traiesti, si succes maxim!

Editat de phoenix27
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Cu alte cuvinte, daca nu esti in domeniu sunt putine sanse ca rezultatul sa arate asa, in sensul ca o conditie principala este modul in care se aplica.

Ca necunoscator, aveam impresia ca se poate cumpara asa ceva si de amatori, si vopsit "in sufragerie", la pistol.

 

Norocul meu e ca Odorheiul este aproape de Brasov, in caz ca ma tenteaza.

 

PS: Imi place ca Vulcanul meu cu flacari albastre a ramas pe prima pagina a siteului tau. Sa traiesti, si succes maxim!

 

 

 

Cu alte cuvinte, daca nu esti in domeniu sunt putine sanse ca rezultatul sa arate asa, in sensul ca o conditie principala este modul in care se aplica.

Ca necunoscator, aveam impresia ca se poate cumpara asa ceva si de amatori, si vopsit "in sufragerie", la pistol.

 

Norocul meu e ca Odorheiul este aproape de Brasov, in caz ca ma tenteaza.

 

PS: Imi place ca Vulcanul meu cu flacari albastre a ramas pe prima pagina a siteului tau. Sa traiesti, si succes maxim!

:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 weeks later...

Salut fratilor,

 

nu vreau sa dau cu bata in balta si nici sa va jignesc cu problema mea. Stiu ca e vorba de custom painting aici, dar va deranjez cu o intrebare: ce probleme preconizati ca as putea avea daca imi vopsesc tobele negru mat, cel mai probabil cu spray termorezistent (pentru gratare etc...)?

 

Oricum, va admir pentru operele voastre de arta, pentru ca nu prea am cum sa le spun altfel. Spor in continuare si la multi ani.

 

respect

padre

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai ca-ti raspund tot eu :)...Mi-am dat eu cu vopsea termorezistenta la spray - culoare rosie . Destul de rapid si-a schimbat culoarea in visiniu, apoi a ajuns neagra...dar a rezistat :) . Deci cu negrul nu ar trebuii sa mai ai problema ca se decoloreaza...poate doar sa se mai matuiasca .

Editat de darkflames
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca ai crom pe tobe...trebuie sa-l inlaturi/matuiesti , altfel nu o sa faca priza vopseaua ...si o sa se decojeasca . Acum conteaza si calitatea vopselei...nu stiu cat de buna este una dedicata gratarelor...chiar daca scrie pe ea ca este termorezistenta . Eu acum...am cumparat una neagra ( nu am folosit-o inca) de la un magazin de vopseluri auto, unde se precizeaza ca este pentru esapament si rezista pana la 800 grade ...nu a costat mai mult de 30 lei .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mult mai greu de intretinut,normal.Dai seama ,unde freci cu piciorul sau cu genunchi sau cu genti.....el devine lucios.Ala nu se mai poate reface .Insa in cazul lacului lucios,unde devine prin frecare ,mat ,polishezi lejer.Am folosit si eu vopsea matt,termorezistent pe tobele motorullui meu ,este foarte ok.Dar bineinteles numai partea finala,unde temperatura nu depaseste 300-400 grade C. Parte de fata ,am invelit cu banda ceramica,si arata super. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...