Sari la conținut

Poze Din Iesirile Scuteristilor


sica_sibiu
 Share

Postări Recomandate

poti sa pui cdi si de pe vitezana dar trebuie sa-l tai in doua ca sa reduca din turatii, eu am incercat la scuter si da rezultate bune :agree:

 

asa am inteles si eu, am luat de la tomina unu de cb 500, problema este ca are 4 cabluri de bujii si eu nu am decat una si nu stiu cum sa le leg pe restul de 3, am inteles ca trebuie puse in punte, dar nu stiu cum, ce fel de releu se pune? am pus unu de oltcit de semnalizare si merge cam intrerupt, cred ca m-a ars ala cu cdi-u :goodposting:

 

pun o poza cu el, eram cu un prieten la mangalia

post-23486-1222444181_thumb.jpg

Editat de T Rex
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 565
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

eu zic sa lasati povestile...

 

aici ii topic de poze nu de povesti :duel:

eu zic c-a m-ai ales cand vine vorba deasemenea probleme tehnice delicate cum este limitarea de care vrea sa scape toti, ar trebuii detaliate mai pe larg.

tu nu te lovesti de limitare la al tau?

daca da, de ce nu vrei sa ascultii la ei?

eu vreau sa aflu care e rezolvarea si cum a rezolvat problema, ma intereseaza sa fac si eu acelasi lucru, mai ales ca la cx am cdi cu 2 fise de buji deci e mai simplu de adaptat la scuter.

cxul oricum e o rabla veche care o am de la tata si care nu o m-ai vreau.

 

ontopic: releul de semnalizare de la cx e ars, adica nu mai clipoceste, sta doar aprinse becurile. daca il folosesc pe ala e bine? o s-a mearga?

multumesc anticipat de raspunsuri la baietii. :)

 

asfalt uscat la toti! :)

:D

Editat de bogdanawo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ontopic: releul de semnalizare de la cx e ars, adica nu mai clipoceste, sta doar aprinse becurile. daca il folosesc pe ala e bine?

Cum poti sa pui On topic la asa ceva ? Exista alte 1000 de tipicuri unde poti sa intrebi asta

e topic de POZE ....

oricum s-a eles prafu' si de asta ... :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Terente
ontopic: releul de semnalizare de la cx e ars, adica nu mai clipoceste, sta doar aprinse becurile. daca il folosesc pe ala e bine? o s-a mearga?

 

 

Ma pafaristule, cum sa mearga daca e ARS?Daca era bun mergea, ca si eu am la fel pe scuterica al meu.Cauta unul nou si daca vrei ti-l montez eu, ca ma pricep la dastea.

Sau vezi daca gasesti releu de faza lunga, ala te tine mai mult.

 

Bafta si asfalt uscat la toata lumea! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma pafaristule, cum sa mearga daca e ARS?Daca era bun mergea, ca si eu am la fel pe scuterica al meu.Cauta unul nou si daca vrei ti-l montez eu, ca ma pricep la dastea.

Sau vezi daca gasesti releu de faza lunga, ala te tine mai mult.

 

Bafta si asfalt uscat la toata lumea! :)

 

nu merge cu A.R.S. am incercat si eu, problema este cica de la ruptor si mi se pare normal, A.R.S. e modelul vechi care se producea in taiwan pentru cx-uri (asa am auzit) si cica pentru ca cx-u are motor bocser desmodromic nu poti sa pui ARS-u la un monocilindru, da scanteia aiurea in carter, eu am fost la firstbike si mi-au pus cdi de piagio, merge mai bine.. bafta si poze cat mai frumoase.. :)

 

pun si o poza cu instalatia care am pus-o pentru reducerea consumului

post-23486-1222705090_thumb.png

Editat de T Rex
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...