Sari la conținut

Ajutor Problema Electrica Cbr 929


Postări Recomandate

sal,am si eu o problema pe partea electrica cred.sa va explic:

vitezometrul cand merge cand indica 0.

si din cand in cand se aprinde senzorul de la injectie.

la gropi ,denivelari isi revine.iar de la alte gropi sau vibratii de la toba sport peste 7000 ture iar se intrerupe vitezometru.

cert e ca fura cumva curent.pt ca daca am far aprins ,sunt pe frana si incerc sa claxonez se vede ca nu are curent suficient.

aaaaaa.uneori daca claxonez isi revine instantaneu vitezometru.

la turatii mici in oras senzorul de injectie nu se aprinde (F.I.)

forjata nitel in afara se aprinde.din mers ii iau contactul il pun l a loc si nu mai are treaba o perioada.pana dau de o groapa sau ceva...

am sunat la honda la service si au zis ca se baga sa mi testeze doar injectia ,la partea electrica nu sebaga.

am fost la un baiat care mi a verificat bateria si incarcarea si a zis ca nu e de acolo problema.

 

in concluzie.....vreu si eu adresa unui service care sa ma poata ajuta. va roggg mullltt.

 

un pm daca e problema cava de reclama, pe mail budoi_traian@yahoo.com pe tel: 0724 286 200. nu o mai suport.

nu mai am baza in ea.ma invart ca prostu numai prin oras. :rusinica:(

 

nu ma ajuta nimeni si pe mineeee???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ai undeva un scurt, du motorul la un atelier electric si du si o schema electrica a motorului tau. sincer vei vedea ca vei scapa de problema cat ai zice 929.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

zi mi tu unde ??? nu exista un service moto si un mecanic care sa si faca treaba singur?sa nu faca experiente pemotorul meu?

 

am observat ca in momentul in care isi revine vitezometrul,incepe sa creasca si temperatura apei.

 

chiar nu stie nimeni un service moto care sa mi verifice instalatia electrica?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal,am si eu o problema pe partea electrica cred.sa va explic:

vitezometrul cand merge cand indica 0.

si din cand in cand se aprinde senzorul de la injectie.

la gropi ,denivelari isi revine.iar de la alte gropi sau vibratii de la toba sport peste 7000 ture iar se intrerupe vitezometru.

cert e ca fura cumva curent.pt ca daca am far aprins ,sunt pe frana si incerc sa claxonez se vede ca nu are curent suficient.

aaaaaa.uneori daca claxonez isi revine instantaneu vitezometru.

la turatii mici in oras senzorul de injectie nu se aprinde (F.I.)

forjata nitel in afara se aprinde.din mers ii iau contactul il pun l a loc si nu mai are treaba o perioada.pana dau de o groapa sau ceva...

am sunat la honda la service si au zis ca se baga sa mi testeze doar injectia ,la partea electrica nu sebaga.

am fost la un baiat care mi a verificat bateria si incarcarea si a zis ca nu e de acolo problema.

 

in concluzie.....vreu si eu adresa unui service care sa ma poata ajuta. va roggg mullltt.

 

un pm daca e problema cava de reclama, pe mail budoi_traian@yahoo.com pe tel: 0724 286 200. nu o mai suport.

nu mai am baza in ea.ma invart ca prostu numai prin oras. :rusinica:(

 

nu ma ajuta nimeni si pe mineeee???

 

Sigurantele le-ai verificat?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da ,am verificat toate sigurantele.chiar ma gandeam sa le inlocuiesc pe toate,dar m am gandit ca n are cum sa fie de acolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu,asa am cumparat motorul, cu toba akrapovic anul trecut. am facut un drum cu ea pana la mare vara trecuta si n am avut probleme.in total 4000km vara trecuta fara probleme. acum i am schimbat uleiul 300v dubluester de la motul.

daca era doar injectia hai poate intelegeam,ca am inceput sa ma dau mai tare cu ea ,dar intrerupe si vitezometrul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In sistemul FI este trecut si senzorul de viteza ,adica orce problema cu el, se va reflecta in aprinderea FI pe bord.

Asta legat de vitezometru,dar faptul ca iti cade si temperatura la bord,si nu ai suficient curent pentru calxon denota un contact inperfect la alimentarea generala prin contact si releul aferent,cuple electrice, borne, etc.

PS. De retinut faptul ca unele probleme de la senzori nu sunt sesizate de FI !!!!

Sistemul de evacuare nu genereaza probleme de acest gen!!!!!

Ar fi foarte bine atunci cind se aprinde FI, sa intri in sistemul de diagnostic sa vezi ce cod de eroare este afisat,dar aceasta procedura este de recomandat sa o faca cineva care se pricepe!

Bafta!!!

Editat de tng
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tng,nu poti sa mi recomanzi un service unde sa ma duc cu ea? sau sa te uiti tu la ea,ca vad ca te pricepi? fac cinste,platesc,nu e problema

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tng,nu poti sa mi recomanzi un service unde sa ma duc cu ea? sau sa te uiti tu la ea,ca vad ca te pricepi? fac cinste,platesc,nu e problema

Eu pot sa ma uit, dar, sunt din Ilfov si tu din Giurgiu!?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

mi am facut o programare maine la service la bardac motor in domnesti.daca nu se rezolva nimic poate incerc si la tine.vin eu care e problema?

 

nici acum n am ajuns cu el in service.vremea,programul meu,programul mecanicului:((

 

gataaaaaaa.am ajuns cu ea in service.

senzorul de viteza defect.

in concluzie......unde gasesc si eu unul,.....nou sau second....

helllpppppp.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da,am verificat,e direct senzorul de viteza.am pus altul in loc si merge totul perfect.asa ca mi trebuie si mie unul,second sau nou.aveti ceva ideii de unde pot face rost?

 

up

 

da,am verificat,e direct senzorul de viteza.am pus altul in loc si merge totul perfect.asa ca mi trebuie si mie unul,second sau nou.aveti ceva ideii de unde pot face rost?

 

up

 

 

up

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...