Sari la conținut

Monster Lounge


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 15,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

dupa lupte grele date cu laptopul, am invins si sunt din nou tehnologizat. nu am mai ajuns astazi la mars din o gramada de motive, unul mai stupid decat altul :D

smaeb mi s-a parut slab de tot dar m-am vazut cu Buggy si am mai schimbat o borba legat de plecarea de 1 mai la mare si m-am intalnit la plecari cu doi bravi monsteristi.

 

pt amatorii de litoral, ploiesteanu' nostru zicea ca are cazare in 2 mai, 60 lei camera pe noapte, baie in camera, 2 paturi (deci combinatie daca se sta cate 2). eu personal ma duc la mare zilele alea asa ca probabil ma lipesc cu Buggy la dezmat pt cateva zile. daca mai sunt doritori/amatori, tinem legatura aici sau tel/mess. have fun si hai cu caldura din nou ca in seara asta am inghetat pe mobra

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dupa lupte grele date cu laptopul, am invins si sunt din nou tehnologizat. nu am mai ajuns astazi la mars din o gramada de motive, unul mai stupid decat altul :D

smaeb mi s-a parut slab de tot dar m-am vazut cu Buggy si am mai schimbat o borba legat de plecarea de 1 mai la mare si m-am intalnit la plecari cu doi bravi monsteristi.

 

pt amatorii de litoral, ploiesteanu' nostru zicea ca are cazare in 2 mai, 60 lei camera pe noapte, baie in camera, 2 paturi (deci combinatie daca se sta cate 2). eu personal ma duc la mare zilele alea asa ca probabil ma lipesc cu Buggy la dezmat pt cateva zile. daca mai sunt doritori/amatori, tinem legatura aici sau tel/mess. have fun si hai cu caldura din nou ca in seara asta am inghetat pe mobra

 

bah, vezi ca facu coco o propunere acu cateva pagini legata de o deplasare de 1 mai...

o noapte la veliko...si a doua la 2 mai...

e unul m-as baga la tura asta...e mai mult de mers, mai schimbam aerul si e si timp de "relaxare" :)

think about it

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am vazut la salon afara un ducati rosu frumos tare, care avea ambreiaju descoperit.... e ambreiaj uscat la ducati sa inteleg, si aveaun sunet deranjant cred cand era pe liber.... de ce? nu va suparati pe mine, doar intreb ca nu stiu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ambreiajul uscat, din cate stiu eu, nu permite pierderi de putere fata de cel in baie de ulei (datorita lipsei acestuia)

 

legqat de plecarea in varianta cu bulgari, se pare ca nu am citit eu cum trebuie si nu stiam ca implica si o noapte la noi in tara (pt mine 1 mai la mare inseamna sa ma apuc sa ma vad si cu prieteni din tara) dar suna destul de bine. sa vedem ce bani rasar pana atunci. cati km sunt pe traseul asta (ca sa pot aproxima cati bani bag in benzina :D ) ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am o mica problema, unde pot gasi [la ce magazin / magazine] baterie pt ducati monster 750, si mai exact ce model trebuie? si ce firme recomandati. de asemenea uleiul tre sa il schimb, si bujiile si aceleasi intrebari sunt valabile si pt acestea. :D

 

merci anticipat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am o mica problema, unde pot gasi [la ce magazin / magazine] baterie pt ducati monster 750, si mai exact ce model trebuie? si ce firme recomandati. de asemenea uleiul tre sa il schimb, si bujiile si aceleasi intrebari sunt valabile si pt acestea. :)

 

merci anticipat

 

treaba cu bateria nu e chiar asa simpla...daca o cauti dupa cod ...80% nu se va potrivi

iti recomand sa o iei in brate pe asta actuala, sa te duci la varta (vis a vis) de stadionul Dinamo sau daca nu pe kiseleff (lanaga restaurantul Doina) mai sunt doua magazine de gen!!

ulei Motul 10w 40...sintetic, bujii Champion de la Andu...codul il stie el si mi se pare ca e si pe aici pe topic pe undeva...eu am un lapsus :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

treaba cu bateria nu e chiar asa simpla...daca o cauti dupa cod ...80% nu se va potrivi

iti recomand sa o iei in brate pe asta actuala, sa te duci la varta (vis a vis) de stadionul Dinamo sau daca nu pe kiseleff (lanaga restaurantul Doina) mai sunt doua magazine de gen!!

ulei Motul 10w 40...sintetic, bujii Champion de la Andu...codul il stie el si mi se pare ca e si pe aici pe topic pe undeva...eu am un lapsus :D

 

oricum trebuie sa te duci cu bateria si sa o dai in schimbul celei noi ca sa nu platesti o taxa suplimentara de mediu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

merci de raspunsuri, asa ma gandeam si eu cel mai bine sa ma duc cu bateria in brate si sa iau una la fel cu aia care o am acum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut baieti,

Vin si eu cu o intrebare la voi , ca daca nu voi stiti atunci cine :) , am un moster 620 din 2002(al lui freeman36) si vreau sa-i schimb uleiul(printre altele) si voiam sa stiu daca merge MOTUL 10W40 5100 adica asta ,si ziceti-mi si mie care e diferenta intre 7100 si 5100 ca pe la cunoscuti n-am reusit sa aflu :) .

 

Multumesc anticipat, :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu la monster de 600 model 98 am pus ulei YACCO 15w50 semisintetic(300 mii litru) si am vazut ca se comporta bine.Bateriile cele mai ieftine le are italianul nu stiu cum se numeste are magazinul in zona tirgului vitan pe celalalt sens de mers cum vii dinspre centura spre oras.Tot la italian gasesti si bujii ieftine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

merci de raspunsuri, asa ma gandeam si eu cel mai bine sa ma duc cu bateria in brate si sa iau una la fel cu aia care o am acum.

 

Acum 25 min am cumparat baterie de la motoriders. 404 RON. Diseara o pun la incarcat si revin cu informatii :) Sa vedem cum mi-o fi norocul :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mah, varta aia de pe Trantor, a tinut bine de tot pana acum. ce-i drept e si noua dar dupa stat in frig toata iarna si mai mult in fata blocului decat in garaj, dat la demaror de mi-a venit acru merge si acuma fara probleme si nu am pus-o niciodata pe redresor. acuma, aia de a luat-o Coco, o fi de 2 ori mai buna ma gandesc eu daca-i de doua ori ma scumpa. deci tre sa te tina urmatorii 4 ani :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am vazut la salon afara un ducati rosu frumos tare, care avea ambreiaju descoperit.... e ambreiaj uscat la ducati sa inteleg, si aveaun sunet deranjant cred cand era pe liber.... de ce? nu va suparati pe mine, doar intreb ca nu stiu.

 

Frumos DA. :) Deranjant pentru altii . :D

 

bah, aia varta are garantie 2 ani si e dedicata pentru ducati.

 

Iar te bagi sa vorbesti ca muta... Am fost la Varta si nu dau garantie daca inclinatia bateriei depaseste 45 de grade. Poate Varta de care spui tu se punea IN PICIOARE. La modelele de dupa 2002 bateria se pune culcata. :) NU am dat 4 mil de nebum pe baterie. A fost singurul loc unde am gasit. Vrei sa iti zic pe unde am cautat? Ia d-acilea: Caranda Kiseleff, toate magazinele de pe Lizeanu, Varta Stefan cel Mare, SMAEB, Caranda Timisoara, Meteor (+ zeci de telefoane)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iar te bagi sa vorbesti ca muta... Am fost la Varta si nu dau garantie daca inclinatia bateriei depaseste 45 de grade. Poate Varta de care spui tu se punea IN PICIOARE. La modelele de dupa 2002 bateria se pune culcata. :D NU am dat 4 mil de nebum pe baterie. A fost singurul loc unde am gasit. Vrei sa iti zic pe unde am cautat? Ia d-acilea: Caranda Kiseleff, toate magazinele de pe Lizeanu, Varta Stefan cel Mare, SMAEB, Caranda Timisoara, Meteor (+ zeci de telefoane)

 

 

Nu merge nene cu 777 ? de alea patrate? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...