Sari la conținut

Monster Lounge


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 15,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Bre, oameni buni, simt nevoia sa impartasesc cu voi experienta mea matinala; De dimineata am vrut sa plec cu moto la serviciu, conform obiceiului. In fata blocului, pun contactul - bordul mort. Prima idee este "siguranta generala". Scot saua, ma uit la sigurante. Toate in regula. Pun contactul - iau contactul. Totul mort. La un moment dat, sesizez ca nu aud nici releul general facand "cling-clang"-ul lui obisnuit. Incerc si claxonul - mort. Ma uit la baterie, toate firele in regula. Pun toate la locul lor, si incep sa ma uit sub bord. Era clar ca pe-acolo trebuia sa fie problema.

Si fac descoperirea monumentala: manunchiul de matze care venea de sub contact, fusese taiat. :grinbandit: Frumos, in unghi. Nu am reusit sa gasesc bucata lipsa, care am inteles ca tre' sa intre intr-o cupla.

 

Am simtit ca joc intr-un film prost, jur. M-a luat ameteala. Am trecut prin bloc, pe la doua vecine pensionare si le-am rugat sa fie cu ochiul lipit de buburuza, spunand clar ca cineva a incercat sa o fure.

Simt ca ma lasa nervii. M-am consultat cu Andu, care zic ca tre sa inlocuiesc toate firele; nu merge sa le lipesc ca sunt toate taiate in acelasi loc si o sa iasa un mare guguloi.

Oricum, dupa ce o dreg, urmatoaarea manevra e sa ii pun alarma. Clar. Si sa calc in picioare fiecare persoana care se mai apropie de motocicleta, probabil..

Incep sa cred ca avem in cartier niste fani Ducati. (Da, stau in Berceni, acolo unde s-au mai furat doua Monstere vara asta).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

DA, TRIST DAR ADEVARAT ,FRATI DUCATISTI.

TREBUIE SA MA DESPART DE MONSTRUL MEU,DESI DACA PLEACA,CU EL PLEACA SI O PARTE DIN SUFLETUL MEU.

ANYWAY,DACA STITI VREUN DORITOR,SE VA VINDE PROBABIL LA 2 MIARE.

E DIN 98,M600,21 SI CEVA MARUNTAI DE MII DE KM,FUNCTIONNA PERFETTAMENTE.

DETALII,INFORMATII SI ALTE CELE LA TEL (0749887114) SAU AICI PE FORUM

taz_vinga

post-44497-1253564288_thumb.jpg

post-44497-1253564416_thumb.jpg

Editat de ar77scv
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

DA, TRIST DAR ADEVARAT ,FRATI DUCATISTI.

TREBUIE SA MA DESPART DE MONSTRUL MEU,DESI DACA PLEACA,CU EL PLEACA SI O PARTE DIN SUFLETUL MEU.

ANYWAY,DACA STITI VREUN DORITOR,SE VA VINDE PROBABIL LA 2 MIARE.

E DIN 98,M600,21 SI CEVA MARUNTAI DE MII DE KM,FUNCTIONNA PERFETTAMENTE.

DETALII,INFORMATII SI ALTE CELE LA TEL (0749887114) SAU AICI PE FORUM

taz_vinga

 

stiu eu pe cineva interesat!

 

vad ca esti din arad, o sa fie cam greu cu mutatul mobrei, dar daca e ok, ne descurcam noi!

da-mi pe pm te rog, mai multe detalii...al catelea proprietar, consumabile, probleme ceva??

 

merci

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

buna seara!ma ajutati si pe mine cu o informatie:de unde cumpar si eu niste pantaloni si ghete Alpinestar de dama...cineva care are stocuri pt proba.merci!

Mesaj completat

buna seara!ma ajutati si pe mine cu o informatie:de unde cumpar si eu niste pantaloni si ghete Alpinestar de dama...cineva care are stocuri pt proba.merci!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stiu eu pe cineva interesat!

 

vad ca esti din arad, o sa fie cam greu cu mutatul mobrei, dar daca e ok, ne descurcam noi!

da-mi pe pm te rog, mai multe detalii...al catelea proprietar, consumabile, probleme ceva??

 

merci

 

TRANSPORT SPECIALIZAT MOTO NON-STOP

Motorina + 200 RON si vine baiatu cu duba. Sa am si eu bani de bere 2 zile :grinbandit:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

buna seara!ma ajutati si pe mine cu o informatie:de unde cumpar si eu niste pantaloni si ghete Alpinestar de dama...cineva care are stocuri pt proba.merci!

 

 

 

salut. incearca la remusmoto@yahoo.com sau 0724.024.592 ; mai demult avea si pe stoc...poate mai are si acum (nu am mai vb cu el de ceva timp)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

buna seara!ma ajutati si pe mine cu o informatie:de unde cumpar si eu niste pantaloni si ghete Alpinestar de dama...cineva care are stocuri pt proba.merci!

 

incearca aici -> http://www.extremesupply.com/alpinestars/a...rspantsmain.htm si aici -> http://www.extremesupply.com/alpinestars/a...nestarsboot.htm

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dragi colegi, am 2 tobe ovale originale Ducati monster (REMUS) slip-on de vanzare. pretul lor este 600 roni perechea.

 

Acum sunt vopsite cu negru , spray dar se poate sterge vopseaua cu diluant daca se doreste culoarea aluminiului mat. Tobele sunt in stare super.

 

informatii la telefon 0757983147

 

post-35521-1253713150_thumb.jpg

 

 

pentru mai multe fotografii accesati www.fotok.ro/ducati.zip

Editat de Fotok
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

buna seara!am de facut un anunt:duminica dimineata se pleaca la Brasov sa mancam niste super clatite....daca va intereseaza acest aspect stiti ce aveti de facut....e o plimbare de relax pe care o sa o facem si cu fetele(unii dintre noi)...punctul de plecare este acelesi:Petrom Baneasa ....in jur de 10 P.S mai exista si var sa plecam in Bulgaria

Mesaj completat

merci!...dar nu prea am cum sa probez..eu asta vroiam

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

buna seara!am de facut un anunt:duminica dimineata se pleaca la Brasov sa mancam niste super clatite....daca va intereseaza acest aspect stiti ce aveti de facut....e o plimbare de relax pe care o sa o facem si cu fetele(unii dintre noi)...punctul de plecare este acelesi:Petrom Baneasa ....in jur de 10 P.S mai exista si var sa plecam in Bulgaria

Mesaj completat

 

merci!...dar nu prea am cum sa probez..eu asta vroiam

 

eu as merge oriunde numai plimbare sa fie ca am cam ruginit!

sambata nu se merge pe nicaieri? nu e deschis la clatite si atunci? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Se vinde un monstru de motocicleta:

 

Ducati Monster S4R, an 2004, 16800 km, 113 cp (cica are 116 cu tobe)

Tobe termignoni, filtru aer K&N, cauciucuri schimbate acum 500km Diablo Super Corsa 2,+ un set de oglinzi carbon (o data le-am pus dar le-am dat jos pt ca nu vedeam nimik) + tobele originale + codita spate cu care o faci monopost.

 

Motivul pentru care o vand este faptul ca am nevoie destul de urgent de bani pentru a-mi achita un credit sad.gif. Ador motocicleta aceasta. Cu siguranta ca peste cativa ani o sa iau S4R S Testastretta.

 

Mecanic motocicleta este impecabila. Puteti vorbi si cu Andu. A fost tinuta numai in garaj la subsol in Piata Victoriei. Nu a stat in ploaie sau vant .

Pretul pentru ea este de 6800 euro , putin negociabil.

 

Va rog fara comentarii aiurea despre acest pret. Daca va intereseaza sunati la nr de mai jos si puteti veni sa o vedeti. Poate ca o sa imi dati exemplu S4R Testastretta care avea 50 km si s-a dat la 6300 euro. Intr-adevar aceea a fost o super ocazie. Era o motocicleta castigata la un concurs. Aceasta este o motocicleta care s-a muncit pentru a se cumpara si pt a se intretine.

 

 

 

Salut,

 

Valabil in continuare... pret nou de 6200 euro - negociabil

Mesaj completat

Poze la pagina 503

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aveti idee se poate face rca pe o luna la moto?

 

 

Asigurari RCA se pot face pe o luna doar pentru numar rosu.(provizoriu) Pentru numar negru (definitv) minim 6 luni, maxim 12 luni.

 

Inca sunt de vanzare tobele originale Ducati Remus info la 0757983147

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare baieti.. am si eu o intrebare daca pot sa maresc cp sau sa fac anumite modificari la monsteru meu de 600 an 98'.. viteza maxim care o poate este de 140 km/h cu prietena in spate :) si 160 km/h care ii prinde foarte greu cu mine. Nu prea inteleg de ce nu prinde mai mult..

Astept raspunsuri. Ms :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...