Sari la conținut

Monster Lounge


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 15,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Service / repair / maintenance manual 1998 Ducati Monster 600 ?

 

Ma serveste si pe mine cineva?

Editat de TM96UFO
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cel din 2004 la 3.8k EU, vi se pare un pret normal ? Are totusi 12 ani si 50k km, daca are doar atat :)

 

A fost motocicleta mea, km sunt reali :)

 

Posibil să găsești unul cu câteva sute mai ieftin, însă nu cu reviziile la zi. Doar ambreiajul și gumele noi sunt peste 700€.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Just saying, in italia gasesti pe la 3-3.5k exemplare cu pana in 20k km, drum distractie, tot pe acolo iesi, dar mai jos la km si cu vopsteaua mai putin coapta la soare.

 

Intradevar, nici acolo nu stii pe la ce service s-au perindat, sau daca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Just saying:

 

Just saying, in italia gasesti pe la 3-3.5k exemplare cu pana in 20k km, drum distractie, tot pe acolo iesi, dar mai jos la km si cu vopsteaua mai putin coapta la soare. La bani aia, 3.5K ( mai jos nu am vazut sa fie) gasesti in jumatatea de sud a Italiei, si stim cu totii ca acolo lucrurile sunt foarte dubioase. Eu sincer nu am gasit sub 3.8K in jumatatea de nord nimic. La care mai adaugi aprox 500 cheltuiei deplasare, cazare, imnatriculare pe Romania.

 

Intradevar, nici acolo nu stii pe la ce service s-au perindat, sau daca. La moto in discutia de fata, se stie exact istoricul service-ului

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Just saying, in italia gasesti pe la 3-3.5k exemplare cu pana in 20k km, drum distractie, tot pe acolo iesi, dar mai jos la km si cu vopsteaua mai putin coapta la soare.

 

Intradevar, nici acolo nu stii pe la ce service s-au perindat, sau daca.

 

Din replica ta deduc faptul că nu ai văzut motocicleta, altfel nu ai pomeni despre "vopsea coaptă la soare" :)

 

Cum spune și colegul danny_vlad, treaba cu Italia este relativă și depinde de percepția fiecăruia. Eu spun doar atât: având în vedere starea, prețul motocicletei este unul corect, chiar și în raport cu cele din Italia. Dacă ai dubii, îți propun să dai o fugă până la Izvorani și să vezi garajul celui care o vinde. Chiar dacă nu cumperi niciuna dintre motocicletele pe care le are la vânzare, nu ai să regreți deplasarea.

 

Succes :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, voi merge sa vad si mobre, nu prea stau asa bine cu timpul din pacate.

 

Incerc sa gasesc argumente pentru a lua o motocicleta din Italia, dar pentru cele ieftine <3-4k, nu prea se merita, peste un 6-7k este altceva.

 

Problema este ca nu am inca psihicul de a da 6-7k pe o motocicleta si sa o tin in fata blocului. Lipsa de resurse logistice.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Service / repair / maintenance manual 1998 Ducati Monster 600 ?

 

Ma serveste si pe mine cineva?

 

Nu este chip să mai găsesc pe nicăieri :) Atașez însă lista de piese și un manual al utilizatorului.

 

Dacă nu te ajută, spune ce problemă ai/ce vrei să faci și poate rezolvăm altfel.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Să o călărești fericit :)

Îmi permit un sfat în acest sens: dacă nu ești foarte sigur în legătură cu ultima revizie, schimbă curelele de distribuție și verifică rolele. În rest, vorba unui mare clasic de pe aici: bagi benzină și ulei și te duce unde vrei :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare ,

 

Stie cineva o pereche de tobe carbon inalte pt un Monster 620 i.e.?Sunt interesat pt un un amic proaspat ducatist :)

Multumesc si un sezon sanatos sa avem !! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare ,

 

Stie cineva o pereche de tobe carbon inalte pt un Monster 620 i.e.?Sunt interesat pt un un amic proaspat ducatist :)

Multumesc si un sezon sanatos sa avem !! :)

 

Sunt rare și scumpe :) Personal nu cred că merită investiția pe un M620. Dar dacă vrea musai, trebuie pândit ebay-ul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da ne tot uitam de cateva zile pe diverse site-uri italienesti inclusiv ebay... oare se pot achizitiona unele normale si sa isi confectioneze galerii care sa le urce sus? sau se gasesc direct acele trasee separat?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da ne tot uitam de cateva zile pe diverse site-uri italienesti inclusiv ebay... oare se pot achizitiona unele normale si sa isi confectioneze galerii care sa le urce sus? sau se gasesc direct acele trasee separat?

Se pot si confectiona, dar te duce destul de mult, zic eu pentru un 620. In schimb am gasit pe subito destul de rapid asta:

http://www.subito.it/accessori-moto/scarichi-alti-ducati-performance-chieti-150073524.htm

 

http://www.subito.it/accessori-moto/scarichi-marmitte-leovince-sbk-ducati-monster-avellino-113107960.htm

Editat de danny_vlad
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bună idee cu subito. E probabil cel mai bun site pentru a căuta piese moto în toată Italia.

Problema este că cei care postează acolo nu parlare nicio altă limbă în afară de italiano și nu trimit în afara țării. Practic trebuie găsit un intermediar de încredere în Italia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pay Pall cel mai safe, nu ii vireaza banii decat dupa ce anunti tu ca ai primit coletul si ca e totul ok, sau automat in 30 zile, daca uiti sa anunti
Si transport, spre Bucuresti cel putin, e simplu, cu posta Atlasib ajung in max 3 zile, tarif rezonabil. Nu mai retin exact cat, pana in 20 Europeni

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:))) eu am luat nenumarate lucururi de pe subito, avantajul meu este ca vb italiana ca sa ma inteleg cu ei si am in Italia parintii unde le pot lua.

Ca modalitate de plata se face prin transfer bancar , trebuie doar sa ai sau sa iti dechiszi cont in Euro.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pay Pall cel mai safe, nu ii vireaza banii decat dupa ce anunti tu ca ai primit coletul si ca e totul ok, sau automat in 30 zile, daca uiti sa anunti

Si transport, spre Bucuresti cel putin, e simplu, cu posta Atlasib ajung in max 3 zile, tarif rezonabil. Nu mai retin exact cat, pana in 20 Europeni

 

Crezi că Luigi care stă în fundul Italiei a auzit de PayPal? :) Dacă are card la bancă e bine. Când le ziceam de plată la livrare (DHL, UPS, etc): allora no!

 

Oricum, se pare că n-am avut eu noroc cu vânzătorii. Bun de știut pe viitor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare.
Aceeasi intrebare a fost pusa si cateva posturi mai sus! Si cum zicea si PzKpfW, ebay (poti avea sansa sa gasesti cateva oferte) sau pe subito.it ( acolo oferta e putin mai bogata, dar trebuie sa gasesti un vanzator dispus sa trimita in Romania).
Vezi ca am pus eu doo link-uri de pe Subito, poate sunt ceea ce cauti.

Hai cu vremea uscata si calda!

Editat de danny_vlad
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...