Sari la conținut

Grupul detinatorilor de Honda CBR125R


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

pai n-ai stat pana acum langa motor la semafor sa simti cum iti inteapa timpanul.

in schimb rateurile imi plac :D)

eh ...akm fie vb a lu clau ca a lu clau....da RSV-ul ma....ca era racheta ieri +ca mergea si cu ea tuarata tare:> akolo intzepaturi in timpan nu la cbrik lu claudiu:))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intr-un final m-am decis..In data de 10 aprilie s-a deschis si reprezentanta Honda la Timisoara..Si urmeaza sa-mi cumpar o Honda CBR 125 R..

Chiar daca am 18 ani si acum fac scoala pentru categoria A,doresc sa-mi achizitionez acest motor pentru inceput.

Am o intrebare pentru voi..Banuiesc ca,cand o cumpar este limitata la o anumita putere..Dar tinand cont ca voi avea "a-ul",se va putea delimita pentru a avea mai multa putere ?!

Ca banuiesc ca ele sunt limitate pentru cei care au permis categoria A1.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intr-un final m-am decis..In data de 10 aprilie s-a deschis si reprezentanta Honda la Timisoara..Si urmeaza sa-mi cumpar o Honda CBR 125 R..

Chiar daca am 18 ani si acum fac scoala pentru categoria A,doresc sa-mi achizitionez acest motor pentru inceput.

Am o intrebare pentru voi..Banuiesc ca,cand o cumpar este limitata la o anumita putere..Dar tinand cont ca voi avea "a-ul",se va putea delimita pentru a avea mai multa putere ?!

Ca banuiesc ca ele sunt limitate pentru cei care au permis categoria A1.

nu-s limitate.

15cp e toata puterea ei.

eu nu mi-as lua cbr daca as avea A. cumpara-ti si tu ceva de 250cmc, un pui de ninja ceva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intr-un final m-am decis..In data de 10 aprilie s-a deschis si reprezentanta Honda la Timisoara..Si urmeaza sa-mi cumpar o Honda CBR 125 R..

Chiar daca am 18 ani si acum fac scoala pentru categoria A,doresc sa-mi achizitionez acest motor pentru inceput.

Am o intrebare pentru voi..Banuiesc ca,cand o cumpar este limitata la o anumita putere..Dar tinand cont ca voi avea "a-ul",se va putea delimita pentru a avea mai multa putere ?!

Ca banuiesc ca ele sunt limitate pentru cei care au permis categoria A1.

nu-ti cumpara motor nou cu cilindree mica fiindca il tii o perioada scurta de timp si cand vrei sa-l vinzi ai sa pierzi multi bani

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu-ti cumpara motor nou cu cilindree mica fiindca il tii o perioada scurta de timp si cand vrei sa-l vinzi ai sa pierzi multi bani

 

Da Claudiu,si la asta m-am gandit,dar il iau in rate intr-un an si imi pica cat de cat bine :D . De asta si intrebam,daca i-au A-ul se mai poate delimita ceva la motocicleta,sau vine stock pentru cei care au A1. Mersi oricum de sfat :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu exista limitari la CBR 125 !!!!11oneoneone

 

Are 14 cai... la inceput o sa ti se para mult, dupa 2 luni esti deja plictisit ...

 

Eu iti recomand Kawasaki ninja 250 R. Perfecta pt incepatori !

 

Banuiesc ca,Kawasaki luat second..Deoarece nou costa cam mult..Nu cred ca-mi permite bugetul :D . Cu cbr-ul de 125 cat ati fugit maxim ?! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

120......cu vant si tornada in spate

 

 

bai, nu stiu, presupun ca vrei vitezana..nimic mai simplu kawa zx4r, o iei limitata la 35 de cai (asa o iei din Germania) si cand te simti sigur pe tine ii dai limitatoarele jos si ai 65 de cai..... simplu ca "Buna ziua!"...parerea mea!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu ce vor multi de la o motocicleta,mie imi place foarte mult sa ma plimb si sa fac excursii prin natura..De aceea chiar daca am 18 ani imi doresc o motocicleta si nu o masina .

Nu sunt ca restul care isi iau o motocicleta doar ca sa o tureze sau chestii de genul acesta . M-am uitat si la Kymco si la Rieju..

Dar parca mai bine suna Honda :) Foarte bine in banii astia iti poti lua un scuter de 200 si doar sa "tragi de manson" si sa prinda 160..Dar parca cu motorul e altfel..Simti ca,conduci in adevaratul sens al cuvantului . Chiar daca sunt vitezoman,cred ca mi-ar ajunge si 100km/h pentru un motor.

Mai este cineva care l-a achizitionat nou de la dealer ?!

Si daca da..Cat are garantia,sau ii poate aduce imbunatatiri (schimbat toba si alte chestii) doar la dealer ?! Multumesc anticipat ca ma ajutati raspunzandu-mi la intrebari,sper ca nu va stresez :) :D

Editat de AndreW_Lugoj
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

135 km/h am prins maxim.

I-ar ca sa schimbati sunetu cat de cat fara nustiu ce investitii sau multa munca :

http://www.youtube.com/watch?v=WlhMw53qI10...feature=related

Faceti cum face tipul respectiv in videoclip : Scoateti sau pilot , desfaceti rezervoru din surubul central si se vede cauciucul acela care duce la filtru de aer , trageti de el pana iese afara ...montati tot la loc si o sa se simta o diferenta la sunet ...Garantez :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din cate observ pretul la o Yamaha YZF-R125 modelul 2009 e doar 3353 E..Doar cu ~300 E in plus..Mai scotocesc pe forum..Poate gasesc vreo comparatie intre cele doua .

Mersi de raspuns :D

 

 

Scz de offtopic: Unde ai gasit yzf cu 3353 E ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este pretul fara TVA..Ma scuzati..Cu tot cu TVA ajunge la 3990 E..Raman la Honda CBR 125 R :) :) :)

 

nu ar fi o idee rea sa incepi cu un cbr 125 chiar daca ai 18 ani. e o motocicleta care iarta foarte multe si pentru plimbari de astea e perfecta. lasa un id ceva si mai povestim. bafta la achizitie :D

 

135 km/h am prins maxim.

I-ar ca sa schimbati sunetu cat de cat fara nustiu ce investitii sau multa munca :

http://www.youtube.com/watch?v=WlhMw53qI10...feature=related

Faceti cum face tipul respectiv in videoclip : Scoateti sau pilot , desfaceti rezervoru din surubul central si se vede cauciucul acela care duce la filtru de aer , trageti de el pana iese afara ...montati tot la loc si o sa se simta o diferenta la sunet ...Garantez :P

 

 

cv diferenta de putere/acceleratie ai simtit? scade/creste? sau doar sunet

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu ar fi o idee rea sa incepi cu un cbr 125 chiar daca ai 18 ani. e o motocicleta care iarta foarte multe si pentru plimbari de astea e perfecta. lasa un id ceva si mai povestim. bafta la achizitie :D

 

 

 

 

cv diferenta de putere/acceleratie ai simtit? scade/creste? sau doar sunet

ce iarta? da-mi cateva exemple.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce iarta? da-mi cateva exemple.

 

orice motocicleta de putere mica te iarta daca scapi mana in gaz, daca dai de-o zona cu nisip/ulei/apa si faci vreo prostie etc. iti dau un exemplu concret:

 

anu trecut cand mi-am cbr-ul, un amic si-a luat f4. pana acum a fost de 2 ori in service: vopsit/reparat carene etc. oare dc?

 

asa ca daca ai ajuns pe un pic de apa/nisip si ai accelerat putin, cu f4 esti pe jos, cu cbr125 mai putin probabil..de asta cred ca ar fi mai indicat un moto de putere mica(indiferent ca e cbr, rs125, r125) in primii 10.000km

ai putea sa tii cont si de varianta zx4r(limitat) doar sa nu ai probleme cu piesele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu ce vor multi de la o motocicleta,mie imi place foarte mult sa ma plimb si sa fac excursii prin natura..De aceea chiar daca am 18 ani imi doresc o motocicleta si nu o masina .

Nu sunt ca restul care isi iau o motocicleta doar ca sa o tureze sau chestii de genul acesta . M-am uitat si la Kymco si la Rieju..

Dar parca mai bine suna Honda :) Foarte bine in banii astia iti poti lua un scuter de 200 si doar sa "tragi de manson" si sa prinda 160..Dar parca cu motorul e altfel..Simti ca,conduci in adevaratul sens al cuvantului . Chiar daca sunt vitezoman,cred ca mi-ar ajunge si 100km/h pentru un motor.

Mai este cineva care l-a achizitionat nou de la dealer ?!

Si daca da..Cat are garantia,sau ii poate aduce imbunatatiri (schimbat toba si alte chestii) doar la dealer ?! Multumesc anticipat ca ma ajutati raspunzandu-mi la intrebari,sper ca nu va stresez :) :D

 

Eu am luat`o de la dealer, in leasing pe 2 ani, garantie 2 ani. Platesc cam 300 de euro in plus. O am de aproape 1 an si inca nu m`am plictisit de ea. Partea proasta e la Casco. te cam oftici iarna cand o scoti doar 1-2 ori pe luna si trebuie sa platesti Casco. Dar e si o parte buna, inainte sa o vinzi, schimbi ce ai de schimbat la ea pe Casco, asta in caz ca o mai scapi si se zgarie, ba o carena, ba toba. Eu am prins 130 cu ea, dar nu merita sa o chinui asa. Imbunatatiri nu`i trebuie, garantez ca e perfecta :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am luat`o de la dealer, in leasing pe 2 ani, garantie 2 ani. Platesc cam 300 de euro in plus. O am de aproape 1 an si inca nu m`am plictisit de ea. Partea proasta e la Casco. te cam oftici iarna cand o scoti doar 1-2 ori pe luna si trebuie sa platesti Casco. Dar e si o parte buna, inainte sa o vinzi, schimbi ce ai de schimbat la ea pe Casco, asta in caz ca o mai scapi si se zgarie, ba o carena, ba toba. Eu am prins 130 cu ea, dar nu merita sa o chinui asa. Imbunatatiri nu`i trebuie, garantez ca e perfecta :D

 

de curiozitate, cam cat vine casco la ea? bafta si sa ai grija de ea:P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...