Sari la conținut

Grupul detinatorilor de Honda CBR125R


Postări Recomandate

Hai sa facem o parte a disccutiei pe pb de mecanica si intretinere....adica la cat se schimba nush ce filtru si udne se afla el, samd, avand in vedere ca unii au mobre second (si cazul meu) este posibil ca manualul utilizatorului si sa nu fi ajuns si la utilizatorul actual, apoi facem o discutie despre aspect, samd. ce ziceti? hai sa vedem cu filtrele: am aflat eu ceva de pe forumul honda: "In partea dreapta, inferioara pe carter. Ar trebui sa fie o sita dreptunghiulara sub un capacel. " - asta ar trebui sa fie sita de ulei care se curata tot al 12000 km.

 

Numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

sall la toti.....mi-am luat o cbr-ica din 2006 cu 8000 km....am gume de 130 spate si 110 fata....mi-o zis cineva ca se poate ca guma din fata sa fie de spate....dar nu scrie pe ea....care ar fi problema daca ar fii asa?

 

 

s-o stapanesti sanatos si sa ai grija de ea..sincer, nu cred ca e ok sa pui o guma de spate pe fata. acum o sa-ti dai tu singur seama daca e ceva neregula cu ea :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

s-o stapanesti sanatos si sa ai grija de ea..sincer, nu cred ca e ok sa pui o guma de spate pe fata. acum o sa-ti dai tu singur seama daca e ceva neregula cu ea :D

mersi....acuma astept numa sa fac 16 si sa dau examenu o sa vad cum merge...pana acum am facut 3 km cu ea si n-am de unde sa stiu:P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

130/70 e al meu si asa sa faci si la tine,daca iei pe 130/80 o sa FRECE :scratch: dungile se numesc rimstripes si pot sa iti fac rost orice culoare cu 50 setul,deci pentru 2 roti.Ti le pot trimite cu posta si e simplu,daca te intereseaza sa imi spui

 

ps: am si rosii din acelea de care sunt pe cbr'ul din germania

 

 

Sal ma intereseaza niste rim-stripes pt cbrutza cu roti de 100 alea standard..dj.alec idu vb pe mess dak ma poti ajuta tnx:D

 

care imi zice ce ulei i'ar trebui la ceberica?

k voi le aveti mai demult n'ah..:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...