Sari la conținut

Bobbere, poze si detalii


ayevea
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 305
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Un Ironhead superb...............

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

De apreciat la acest motor faptul ca e facut totusi de un simplu posesor pasionat ci nu de o echipa de custom sau mai stiu eu ce construcor renumit :cheers:

post-21334-1264167760_thumb.jpg

post-21334-1264167769_thumb.jpg

post-21334-1264167783_thumb.jpg

post-21334-1264167794_thumb.jpg

post-21334-1264167817_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trebuia sa vina si cu transformarea, mai incerc o data daca nici acum nu reusesc ma las de postat poze :lol:

 

 

Super fain motorul din poza,dar este un bobber atipic.Contine elemente ciudate,cum ar fi sisy bar-ul patrat si scaunul stil japonez. Plus faptul ca are inca bordul montat si capacul de la filtrul de aer,adica este bobberit incomplet. :lol: Evacuarile si sisy bar-ul sunt tipice San Francisco. Foarte ciudat amestec dar rezultatul este fain.

 

P.S. - Aripa patrata NewYork style este cam fortata si pare cam lunga dupa sisy bar. Ca are sisy bar montat este iarasi ciudat.

Mesaj completat

Cam asta este sablonul de bobber din anii 50. Si la cel din poza ,evacuarea este atipica,adica in afara sablonului. Are scarite in loc de floorboards.

Acum am observat ca am scris sissy bar cu un singur s mai sus... :lol:

post-7907-1264884241_thumb.jpg

Editat de easybiker
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

 

Incet-incet avansam. Am comandat sa solo, dar din cauza formei am trimis inapoi si am decis sa facem unu dupa gustul nostru (poza atasata). Am terminat aripa din fata (poze slabe cu telefon), suportul de numar e aproape terminat (mai adaugam o teava subtire pentru cabluri.) Aripa spate iarasi aproape terminata, mai vrem sa rigidizam(ca si in imagine).

 

Dupa aia prelungim un pic rezervorul ca forma e prea "patrata", care a fost acoperit pana acum.

Mai revin cu poze, daca ne lasa frigul, ca aici sunt temperaturi sub -20gr

 

Orice parere e binevenita!

post-29000-1265044726_thumb.jpg

post-29000-1265044847_thumb.jpg

post-29000-1265045870_thumb.jpg

post-29000-1265045894_thumb.jpg

Editat de phoenix27
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

 

Incet-incet avansam. Am comandat sa solo, dar din cauza formei am trimis inapoi si am decis sa facem unu dupa gustul nostru (poza atasata). Am terminat aripa din fata (poze slabe cu telefon), suportul de numar e aproape terminat (mai adaugam o teava subtire pentru cabluri.) Aripa spate iarasi aproape terminata, mai vrem sa rigidizam(ca si in imagine).

 

Dupa aia prelungim un pic rezervorul ca forma e prea "patrata", care a fost acoperit pana acum.

Mai revin cu poze, daca ne lasa frigul, ca aici sunt temperaturi sub -20gr

 

Orice parere e binevenita!

pacat de imagini ca nu distingi multe.

saua si aripa spate e faina.

trebuia s-o spun de la inceput... nu modifica partile originale,pastreazale,modifica altele, se gaseste un agent de circulatie si se va gasi sa-ti ia talonul, si apoi cauti si dai bani grei sa-ti iei parti originale sa poti sa treci ITP la RAR....

aripa fata vei regreta ca ai tait-o, vei simti tu pe fata ta la prima ploaie...... e fain taita da nu e practica, nu pentru clima din Romania, tinind cont ca ai un cruiser de toata frumusetea banuiesc si eu ca nu te vei uita la ea.

prinde forma....

spor sa ai!

Mesaj completat

din ce aveam strinse pe CD

post-9005-1265093067_thumb.jpg

post-9005-1265093093_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pacat de imagini ca nu distingi multe.

saua si aripa spate e faina.

trebuia s-o spun de la inceput... nu modifica partile originale,pastreazale,modifica altele, se gaseste un agent de circulatie si se va gasi sa-ti ia talonul, si apoi cauti si dai bani grei sa-ti iei parti originale sa poti sa treci ITP la RAR....

aripa fata vei regreta ca ai tait-o, vei simti tu pe fata ta la prima ploaie...... e fain taita da nu e practica, nu pentru clima din Romania, tinind cont ca ai un cruiser de toata frumusetea banuiesc si eu ca nu te vei uita la ea.

prinde forma....

spor sa ai!

Mesaj completat

din ce aveam strinse pe CD

 

 

In primul rand, am toate piesele originale, cele noi sunt facute de la zero. Pentru ca daca o sa vina timpul sa vand (nu vreau, dar cine stie ce aduce viitorul) cred ca vand mai usor sub forma originala. Mai mult, ca sa nu pierd paintul, am gasit un vulcanolog cu care am schimbat aripile si rezervorul, asa ca munca lui Zoli e salvata :disappointed:

Iar despre clima romaniei.... Am saturat de ploile de aici, ca la fiecare iesire ma prinde o ploaie, asa ca daca ploua cer inca o zi libera de la seful, si mai raman la o bere :lol:

 

Mersi! :lol:

Editat de phoenix27
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce parere aveti: merita banii guma White wall sau nu?

 

Eu am auzit, ca se decoloreaza repede, sau daca se murdaresc nu poti curata...

 

Multumiri anticipate!

 

 

Mesaj completat

Ce parere aveti: merita banii guma White wall sau nu?

 

Eu am auzit, ca se decoloreaza repede, sau daca se murdaresc nu poti curata...

 

Multumiri anticipate!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce parere aveti: merita banii guma White wall sau nu?

 

Eu am auzit, ca se decoloreaza repede, sau daca se murdaresc nu poti curata...

 

Multumiri anticipate!

 

 

Mesaj completat

Ce parere aveti: merita banii guma White wall sau nu?

 

Eu am auzit, ca se decoloreaza repede, sau daca se murdaresc nu poti curata...

 

Multumiri anticipate!

salut. recomand cu incredere aceste gume. am pe spate asa ceva de mai bine de un sezon si cand am montat-o, partea alba era galbena si plina de ulei si vaselina dar la prima spalare a iesit imaculata

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut. recomand cu incredere aceste gume. am pe spate asa ceva de mai bine de un sezon si cand am montat-o, partea alba era galbena si plina de ulei si vaselina dar la prima spalare a iesit imaculata

 

Si cu ce ai spalat? Poti sa pui o poza cu guma?

Mesaj completat

Am mai avanasat un pic. :angry:

 

Am montat rezervorul nou, care va fi modificata un pic, ca acum e prea patrata forma. Urmeaza vopsitul pieselor, montarea semnalelor stopului etc....

post-29000-1265908077_thumb.jpg

post-29000-1265908131_thumb.jpg

post-29000-1265908293_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si cu ce ai spalat? Poti sa pui o poza cu guma?

Mesaj completat

Am mai avanasat un pic. :angry:

 

Am montat rezervorul nou, care va fi modificata un pic, ca acum e prea patrata forma. Urmeaza vopsitul pieselor, montarea semnalelor stopului etc....

 

nice, merge guma alba. motorul tau e pe cardan, deci nu ai avea probleme cu murdaria de la lant ca mine. aia nu se mai curata. in rest iese alb destul de usor cu apa calduta si carpa.

intrebare de unde ai facut rost de tabla aia care acopera cadrul sub sha?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nice, merge guma alba. motorul tau e pe cardan, deci nu ai avea probleme cu murdaria de la lant ca mine. aia nu se mai curata. in rest iese alb destul de usor cu apa calduta si carpa.

intrebare de unde ai facut rost de tabla aia care acopera cadrul sub sha?

 

Mersi. Tabla aia e facut de noi, ca si restul pieselor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si cu ce ai spalat? Poti sa pui o poza cu guma?

Mesaj completat

Am mai avanasat un pic. :laugh:

 

Am montat rezervorul nou, care va fi modificata un pic, ca acum e prea patrata forma. Urmeaza vopsitul pieselor, montarea semnalelor stopului etc....

Faina treaba faci omu', faina faina! Astept cu nerabdare sa vad ce iasa!

O singura parere personala am despre numarul lateral: - nu poti sa-l faci mai simplu? ca mi se pare prea aiurea (parerea mea)

:angry:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si cu ce ai spalat? Poti sa pui o poza cu guma?

Mesaj completat

Am mai avanasat un pic. :angry:

 

Am montat rezervorul nou, care va fi modificata un pic, ca acum e prea patrata forma. Urmeaza vopsitul pieselor, montarea semnalelor stopului etc....

la spalatorie auto ... stai linistit ca nu-i asa de negru dracu, il spalam si pe el. apropo fain o iesit motoru... cum iti imbraci scaunul?

post-33106-1265945333_thumb.jpg

post-33106-1265945396_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...