Sari la conținut

Bobbere, poze si detalii


ayevea
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 305
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

dupa ce am facut RAR ul saptamana trecuta,am inceput un mic proiect bobber la un vn 800 clasic,anvelopa spate avon lata de 160,modificat aripa spate,sa solo pe arcuri,urmeaza schimbat roata fata si muuult mai tarziu rezervorul.am sa revin cu cateva poze cand o sa fie cat de cat gata!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cum ai facut cu prinderile pentru shaua pe arcuri?

 

dupa ce am facut RAR ul saptamana trecuta,am inceput un mic proiect bobber la un vn 800 clasic,anvelopa spate avon lata de 160,modificat aripa spate,sa solo pe arcuri,urmeaza schimbat roata fata si muuult mai tarziu rezervorul.am sa revin cu cateva poze cand o sa fie cat de cat gata!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cum ai facut cu prinderile pentru shaua pe arcuri?

 

seaua este de la o nepra,sunt suruburi pentru prindere pe ea iar pe motor, am prins o tabla groasa de gaurile existente si gaurita unde trebuia!

 

 

 

 

 

pun ceva poze cu inceputul,

pun ceva poze cu inceputul,am dat jos aripa veche,am cumparat de la un amic o aripa,pe care,usor si cu rabdare, am taiat o si i am dat o forma ,care, mie imi place.apoi cu ajutorul unui spaclu mic si o tipla, am aplicat ceva chit, pentru a acoperi din vechile gauri de la prinderi.Am pus aripa langa o aeroterma pentru a se usca mai bine.Am frecat de mi au iesit ochii,cu glaspapir granulatie mai mare, apoi cu unul de apa,gaurile nu s au acoperit in totalitate asa ca am mai dat o mana de chit,frecat din nou,rezulata pozitiv!A urmat sprit- chitul,de doua ori,intre ele executand ceva miscari cu glaspapirul! :lol:

multumesc fratelui CRISTI80,pentru ajutorul care mi la dat! :crack: :crack: :P

post-7226-1232040697_thumb.jpg

post-7226-1232040822_thumb.jpg

post-7226-1232040846_thumb.jpg

post-7226-1232040859_thumb.jpg

post-7226-1232040869_thumb.jpg

post-7226-1232042234_thumb.jpg

Editat de mihaisarghe
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

foarte frumoase cele doua bijuteri numai ca din nou revenim la statul roman chiar daca platim impozit si ne vedem de treaba daca oameni care construesc asemenea piese si ne-ar prinde astea pe sosea parnaie chiar cu toate la zi nu ne dau voie mare pacat ar mai face statul niste bani si noi am fi fericitii cu fiarele noastre daca era fabrica de motociclete dacia inteleg ne rupea tariceanu dar asa ce au cu noi orcum multumesc frumoase piese numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nice, dar sfatul meu era sa cauti o aripa spate de naked, cum ar fi de sv650. e din metal, se preteaza la perfectie pt roata spate a VN-ului 800 si scapi de tot chinul asta. sa nu mai spun de look, subsemnatul stie! o sa fac cateva poze :D

 

pun ceva poze cu inceputul,am dat jos aripa veche,am cumparat de la un amic o aripa,pe care,usor si cu rabdare, am taiat o si i am dat o forma ,care, mie imi place.apoi cu ajutorul unui spaclu mic si o tipla, am aplicat ceva chit, pentru a acoperi din vechile gauri de la prinderi.Am pus aripa langa o aeroterma pentru a se usca mai bine.Am frecat de mi au iesit ochii,cu glaspapir granulatie mai mare, apoi cu unul de apa,gaurile nu s au acoperit in totalitate asa ca am mai dat o mana de chit,frecat din nou,rezulata pozitiv!A urmat sprit- chitul,de doua ori,intre ele executand ceva miscari cu glaspapirul! :lol:

multumesc fratelui CRISTI80,pentru ajutorul care mi la dat! :crack: :crack: :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nice, dar sfatul meu era sa cauti o aripa spate de naked, cum ar fi de sv650. e din metal, se preteaza la perfectie pt roata spate a VN-ului 800 si scapi de tot chinul asta. sa nu mai spun de look, subsemnatul stie! o sa fac cateva poze :crack:

eu sunt de parere ca e mai ,,cool'' sa construiesti cat mai multe de pe motorul tau-drive what you build! :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am incercat pe cat posibil sa fac cu manutele mele cat mai multe pt reusita acestui bobber!Urmeaza confectionarea unor risere si a unui ghidon!

poate pui o poza ceva sa vedem si noi.

D ajuta!

 

 

nice, dar sfatul meu era sa cauti o aripa spate de naked, cum ar fi de sv650. e din metal, se preteaza la perfectie pt roata spate a VN-ului 800 si scapi de tot chinul asta. sa nu mai spun de look, subsemnatul stie! o sa fac cateva poze :lol:
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am incercat pe cat posibil sa fac cu manutele mele cat mai multe pt reusita acestui bobber!Urmeaza confectionarea unor risere si a unui ghidon!

poate pui o poza ceva sa vedem si noi.

D ajuta!

 

 

tu faci riserele ? adica cu manutele tale proprii si personale ? si ghidonul la fel ?:lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da

 

:lol:

te pomeni ca ai strung acasa de vrei sa faci tu rieserele, altfel nu vad cum! ai si freza?

ghidonul da! ala se poate face, da niste riesere bune calitativ fara strung nu vad cum ai putea face o treaba buna...

tinene la curent

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

exact,la strung,dar nu acasa,la cineva la atelier!

 

te pomeni ca ai strung acasa de vrei sa faci tu rieserele, altfel nu vad cum! ai si freza?

ghidonul da! ala se poate face, da niste riesere bune calitativ fara strung nu vad cum ai putea face o treaba buna...

tinene la curent

 

 

am facut si prinderi aripei,urmeaza pictura :lol:

post-7226-1232651135_thumb.jpg

post-7226-1232651140_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am facut si prinderi aripei,urmeaza pictura :scratch:

intrebarea mea este vei schimba tevile de esapament?????

Pt ca astea care le ai acum nu au nimic de a face cu un bobber

 

Cumva pozele sunt facute cu telefonul...daca este posibil fa niste poze mai de calitate sa se vada mai clar..pt ca merita

 

salut

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

incet le fac pe toate,astept vesti bune de la tine frate cristache!

 

hehehe,incet, incet prinde forma!!!bravo frate mihai!

 

 

nu le schimb,le voi taia si apoi imbraca cu banda termica!

 

 

intrebarea mea este vei schimba tevile de esapament?????

Pt ca astea care le ai acum nu au nimic de a face cu un bobber

 

Cumva pozele sunt facute cu telefonul...daca este posibil fa niste poze mai de calitate sa se vada mai clar..pt ca merita

 

salut

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

aripa e la locul ei,ghidonul si riserele puse si ele,a mai ramas de invelit seaua si modificat ceva tobe dar intai trebie sa mi ajunga o banda din fibra pe care o astept de o saptamana...

post-7226-1234808658_thumb.jpg

post-7226-1234808665_thumb.jpg

post-7226-1234808672_thumb.jpg

post-7226-1234808677_thumb.jpg

post-7226-1234808682_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...