Sari la conținut

Bobbere, poze si detalii


ayevea
 Share

Postări Recomandate

sa vii cu aparatul, cu orice,numai sa vii,trebuie sa facem seaua aia!!!

 

 

sa vin cu aparatul sa facem niste poze mai clare!

bravo domnule!!!

Editat de mihaisarghe
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 305
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

http://www.bikernet.com/bikebarn/PageViewer.asp?PageID=2171

no fi bobber da merita toata atentia, atentie la springer! e inversat si calatoria furci se face prin gatul cadrului, absolut bestiala!!!!!!!!!!!!

 

frumos dom'le ! pacat ca are k.k.t.u ala de far gen v-rod... se inscrie in linia motorului da eh...fiecare cu damblaua lui ! :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://www.bikernet.com/bikebarn/PageViewer.asp?PageID=2171

no fi bobber da merita toata atentia, atentie la springer! e inversat si calatoria furci se face prin gatul cadrului, absolut bestiala!!!!!!!!!!!!

Intr-adevar superb! Toata stima la rusnac

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
http://www.bikernet.com/bikebarn/PageViewer.asp?PageID=2171

no fi bobber da merita toata atentia, atentie la springer! e inversat si calatoria furci se face prin gatul cadrului, absolut bestiala!!!!!!!!!!!!

 

da foarte frumos..dar cel mai interesant este ca are motor de sporster...are anulata cutia de viteze originala ce are sporterul (taiata coplet afara) pus pe transmisie libera si are cutie de bigtwin separata......de asta ati bagat de seama????

 

cred ca nu toti ati vazut acest detaliu ce este foarte interesant

 

 

salut

Editat de robychopper
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da foarte frumos..dar cel mai interesant este ca are motor de sporster...are anulata cutia de viteze originala ce are sporterul (taiata coplet afara) pus pe transmisie libera si are cutie de bigtwin separata......de asta ati bagat de seama????

 

cred ca nu toti ati vazut acest detaliu ce este foarte interesant

 

 

salut

vede cine are ochi de vultur si cunostinte in cauza! eu unu is "vrabiuta" in ale V-urilor!

voi studia! :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

ei...si dupa ceva munca ,cam asta a iesit........

 

 

aripa e la locul ei,ghidonul si riserele puse si ele,a mai ramas de invelit seaua si modificat ceva tobe dar intai trebie sa mi ajunga o banda din fibra pe care o astept de o saptamana...

post-7226-1237921407_thumb.jpg

post-7226-1237921739_thumb.jpg

post-7226-1237921753_thumb.jpg

post-7226-1237921772_thumb.jpg

post-7226-1237921800_thumb.jpg

post-7226-1237921824_thumb.jpg

post-7226-1237921858_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

foai de capu nostru!!!!!!?????????? o innebunit lupu ,nota 10 cu felicitari ,inafara de risere care mie personal mi se par prea inalte e bestial. am si eu o rugaminte pune si tu niste date macar asa relative despre suma investita si timpul alocat... in orice caz, o bere de la mine cu prima ocazie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

shi mai e de lucru. cand voi avea si timp. urmeaza lucru la prindere sha, montare semnale luate de pe un harley mai vechi, etc

momentan am nevoie de o tabla de inox de 50 cm pe 50 cm ca sa fac suportul de prindere al sheii pe arcuri, care sa acopere si cadrul, bateria si restul. se pare ca in bucuresti nu gasesc decat daca iau de la magazin vreo 10 mp :scratch:

care are ceva de genul asta pe acasa?

post-8536-1238174323_thumb.jpg

post-8536-1238174346_thumb.jpg

Editat de foxdesert
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aripa este metalica. suportii aripii spate sunt sudati de bascula si au forma unor c-uri. aripa vine si le acopera. prinderile intre suporti si aripa mici suruburi. revin maine cu niste poze ca sa-ti faci o parere mai clara.

cum la Vn exista doar aparenta de cadru rigid poti sa cobori aripa bine pe roata. aripa, bascula si roata fac un tot.

 

Salut Foxule....cum ai facut aripa..sau din ce mai exact...si cum ai prins-o acolo...? si eu vreau ceva de genul dar nu prea am multe optiuni de prindere! Numai bine si spor!

 

 

 

C.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am inteles ca exact asa m-am gandit si eu sa fac, cu prinderile tot de bascula, si mai era o varianta dar aripa ceva mai ridicata de roata si prinsa in suruburile care tine si "paravanul" de protectie , cel dintre roata si amortizor , oricum mersi pentri info. si astept pozele ! Numai bine!

 

 

C.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aripa e la locul ei,ghidonul si riserele puse si ele,a mai ramas de invelit seaua si modificat ceva tobe dar intai trebie sa mi ajunga o banda din fibra pe care o astept de o saptamana...

 

* niiiiice!

la concurs nu vii? (poate mai ai ceva de modificat prin casa :scratch: )

 

uite aici !

Editat de cria_p
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

shi mai e de lucru. cand voi avea si timp. urmeaza lucru la prindere sha, montare semnale luate de pe un harley mai vechi, etc

momentan am nevoie de o tabla de inox de 50 cm pe 50 cm ca sa fac suportul de prindere al sheii pe arcuri, care sa acopere si cadrul, bateria si restul. se pare ca in bucuresti nu gasesc decat daca iau de la magazin vreo 10 mp :scratch:

care are ceva de genul asta pe acasa?

 

CAUTA PE LA REMAT,POATE GASESTI ACOLO O BUCATA....POTI FOLOSI SI ALUMINIU.

 

aripa este metalica. suportii aripii spate sunt sudati de bascula si au forma unor c-uri. aripa vine si le acopera. prinderile intre suporti si aripa mici suruburi. revin maine cu niste poze ca sa-ti faci o parere mai clara.

cum la Vn exista doar aparenta de cadru rigid poti sa cobori aripa bine pe roata. aripa, bascula si roata fac un tot.

 

CRED CA TE REFERI LA VN-UL TAU MODIFICAT,NU?CA ALTFEL,ARIPA SPATE E PRINSA DE BRATELE CROMATE,DECI NU PREA O POTI COBORI PESTE ROATA.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...