Sari la conținut

Topicul atasistilor. Pagina oficiala


Aleko
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 2,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ipoteză:

 

Simson sport solo, înmatriculat, ITP expirat. Reînnoiesc ITP-ul la un service autorizat (nu la RAR). Fac programare și mă duc la RAR pentru identificare în vederea transcrierii, totodată pun un ataș lângă motocicletă și depun o cerere pentru omologare cu ataș. Cei de la RAR mai fac odată ITP-ul ”ansamblului” sau se uită doar la montarea corectă a atașului?

Merci!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

se face ITP-ul la RAR cu modificare in cartea tehnica unde se trece seria atasului, AWO Simson Touren sau Sport au fost proiectate cu atas, cand au intrat in RPR au fost omologate de tip- moto cu atas, orice solo poate fi atasat prin stupid numita "omologare individuala", sa aiba lumini, nu e obligatorie semnalizarea, tabla intreaga si sa fie bine prins, geometria nu o cunosc si nici nu stiu sa o verifice..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator MosRahao

Bai asta senzatie! Sa stai cu geana lipita de asfalt la viteza aia, tre' sa ai sange nu gluma...

 

Clar! Tocmai pentru asta mi-a captat si mie atentia aceasta fotografie spectaculoasa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai asta senzatie! Sa stai cu geana lipita de asfalt la viteza aia, tre' sa ai sange nu gluma...

 

si AICI o stire despre un atasist cunoscut.

 

si uite AICI ceva interesant pentru atase in general (desi e un Ural)

deci in SUA daca ai doar "B"-ul si te prinde pe moto iti da o amenda insemnand a 20a parte dintr-un salariu modest.

 

http://www.dnepr.at/d/ga_sjackson_sst2.htm

cred ca trebuie pregatit un Cossack Speed Team sa dovedeasca Uralul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator MosRahao

Atas original de IJ 49.

 

E superb! Cum de sunt asa putine in RO ? Au fost importate fara atasul original, oare? De aceasta abunda atasele "de cooperativa" sau Stoye la modelele acestea de moto? Te rog, povesteste-ne...

 

E f misto si al tau, aranjeaza-l si pe mobra ta cu el, ca sa fie treaba treaba...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

IJ 49 K au fost importate in Romania in numar foarte mic. Singurul atas de IJ 49 K, din Romania, de care stiu este cel ce l-am cumparat in 2011, dupa vreo 6-7 ani de cautari. Cel de-al doilea ( ma rog, e doar barca atasului ) este la danyoldmoto dar este cumparat din Ucraina. Din 472000 de exemplare de IJ 49 doar 20% au fost prevazute cu atas. IJ 49 K a fost comercializat , in proportie de 70% in tarile baltice si Polonia.

Cam astea-s motivele pentru care sunt "scumpe la vedere".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iar cel de al treilea l-am avut eu cu multi ani in urma ...... si nici nu stiam de la ce model provine tot asa datorita faptului ca nu mai vazusem nici unul pana atunci .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iar cel de al treilea l-am avut eu cu multi ani in urma ...... si nici nu stiam de la ce model provine tot asa datorita faptului ca nu mai vazusem nici unul pana atunci .

 

Cel ce l-ai avut tu nu era de IJ 49. Priveste diferentele ( in prima poza e cel ce l-ai avut tu )

post-47416-0-23950200-1392117551_thumb.jpg

post-47416-0-87481300-1392117574_thumb.jpg

Editat de Lolo_ID
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...