Sari la conținut

Vreau Moto Endurotouring


SAT
 Share

Postări Recomandate

eu zic sa iei in calcul TDM-ul. modelul de dupa 2001 are tot ce ii trebuie. garda la sol, motor coios, confort, poti face si drumuri forestiere pentru ca e destul de usor (~200kg gol ), 14 cm cursa suspensiilor.

 

e placere pura pe serpentine sa stai in shaua lui :grinbandit:

 

consumul este sub 6%

 

 

plus ca la inaltimea ta o sa stai foarte bine, relaxat cu spatele drept , probabil o sa ai nevoie de un parbriz mai mare ca sa te ascuzi dupa el la viteze de peste 160 km/h, asa ca sa nu te apleci un pic peste rezervor :blink:

Editat de Cavaleru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poti sa-ti iei orice model de BMW vrei. Toate sunt bune.Mai bune ca orice marca de aici.Mai scumpe ,recunosc dar nici nu bagi bani in ele mereu. Tine cu casa.

De la vechile F650 Gs si pana la R 1200 Gs Adventure ,in functie de buget ,esti sigur ca nu-ti iei teapa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

uite aici daca vrei un Transalp introdus in tara in luna iunie are 23000km acum are si genti laterale si cauciucuri enduro turing 3500 euro cu tot cu gentile laterale . Si credema ca merge si cu doua persoane si cu bagaje cat cuprinde l-am testat si eu ca am vrut sa imi iau si eu Africa twin dar e mult mai ok Transalpul are consumul mic 4.5 si 5.5 facut de mine cu bagaje pe iel la o viteza de 100 ,110 km /h uite un numar de telefon daca te intereseaza 0745382571 sunt din Deva

post-41789-1222709091_thumb.jpg

post-41789-1222709115_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...