Sari la conținut

Fericitul Posesor Al Unui Scuter Tomina Aqua Model Retro


Postări Recomandate

Garantia ti-o ofera Aprilia nu dealerul, indiferent de service-ul in care-ti faci reviziile. Daca refuza le scrii frumos italienilor si sunt pasibili sa li se retraga licenta.

Editat de Clodius
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 152
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

N-o merge sa mai lase la pret??? Te duci la ei si le spui ca la cj e mai ieftin si daca nu mai lasa nimic la pret au de pierdut, zic si eu...plm, poate, poate; oricum cred ca se vand destul de greu ca nu oricine are 2000 de coco pt un scuter, eu cu banii astia vreau sa-mi iau motor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

lol, mi-au zis la united ca e bataie p ele chiar si la banii astia. mai au doar doua, unul gri si unul verde, le-am zis sa mi-l tina pe ala gri. sincer nu prea mai vreau sa scriu scrisori pe la aprilia sa reclam lumea etc mi s-a luat :kali:, daca colegul tau n-a fost refuzat la revizie totusi de cei de la united... si n-a avut nicio problema pana acum.. poate e un scuter care nu se strica asa usor. Mi-e asa o tarsa, am senzatia ca o sa am la fel probleme ca si cu chinezaria aia.

Editat de premiumfaraplumb
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic sa-l iei de la cluj...garantia aia e de forma, pun pariu ca nu o sa te folosesti de ea, e data mai mult pentru greseli de constructie din fabria si nici un caz pentru fiabilitatea motorului. Nu o sa te lase cel putin 5 ani in drum. In ceea ce priveste revizia nu stiu sa-ti zic...18 milioane sunt o gramada de bani

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum am inchis cu cei de la cluj. Cica omului nu i-au venit scutere pentru comenzi si n-are nimic acum si era cam suparat si trist, pacat. N-am alta solutie, ma imbrac si ma indrept spre United ...

succes in achizitionarea scuterului si baga niste poze cu el cand il ai!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

L-am luat 9011RON. :jump: N-am cuvinte. Pur si simplu nu am. Stati sa-mi trag sufletul si scriu.

 

:jump: Asta o sa te lase fara cuvinte,si nu din cauza multiplelor probleme,ci din cea a performantelor si aspectului.Vruuum,sa il conduci sanatos.Si bine ai venit in clubul posesorilor de Aprilia :P

P.s:Ce culoare are "bestia"? :jump:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

LOL :P BINE V-AM GASIT.

 

1. E gri. E frumos, o sa va arat poze cat d curand.

2. 2 chei pe care scrie aprilia :jump:, 2 manuale, niste chei pt bujie... etc.

3. bag cheia.... se aprid toate luminitele de pe bord :jump: zici ca e audi :jump:

4. apas usor frana si apas butonul.... whoaaa o ia din prima.. si cu roata pe jos :jump:

5. sunet .... un bass micutz continuu si curat... inchipuit-va :jump:

6. ma asez pe el. Cam inalt mi s-a parut, cu saua la nivelul ghidonului, dupa care am observat eu in trafic de fapt, ca e super smecherie, strecuratul e o placere, distanta dintre manere e scurta si sportiva in acelasi timp.

7. franele... ce sa mai... vor sa inghete dar nu pot din cauza ca e discul dat cu ceva..., si asa... ingheata pe langa alea de pe ala vechi...

8. acceleratia... e super tare, e constanta si rapida de pe loc. super tare pentru ca pot sa imi ocup primul banda cand plec de la stop si nu ma mai incurc cu masinile care ar fi plecat primele.

9. suspensiile... super marfa, nu simt gropile si nici nu e "balena"

10.... nu stiu inca n-am gasit nimic negativ *de cand asteptam sa zic si eu asta :D))

 

urmeaza poze. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

LOL :P BINE V-AM GASIT.

 

1. E gri. E frumos, o sa va arat poze cat d curand.

2. 2 chei pe care scrie aprilia :jump:, 2 manuale, niste chei pt bujie... etc.

3. bag cheia.... se aprid toate luminitele de pe bord :jump: zici ca e audi :jump:

4. apas usor frana si apas butonul.... whoaaa o ia din prima.. si cu roata pe jos :jump:

5. sunet .... un bass micutz continuu si curat... inchipuit-va :jump:

6. ma asez pe el. Cam inalt mi s-a parut, cu saua la nivelul ghidonului, dupa care am observat eu in trafic de fapt, ca e super smecherie, strecuratul e o placere, distanta dintre manere e scurta si sportiva in acelasi timp.

7. franele... ce sa mai... vor sa inghete dar nu pot din cauza ca e discul dat cu ceva..., si asa... ingheata pe langa alea de pe ala vechi...

8. acceleratia... e super tare, e constanta si rapida de pe loc. super tare pentru ca pot sa imi ocup primul banda cand plec de la stop si nu ma mai incurc cu masinile care ar fi plecat primele.

9. suspensiile... super marfa, nu simt gropile si nici nu e "balena"

10.... nu stiu inca n-am gasit nimic negativ *de cand asteptam sa zic si eu asta :D))

 

urmeaza poze. :D

 

 

de la dacia la audi (vb ta :ok: ) ...sa`l stapanesti sanatos .... probabil ca 2-3 ani nu ai ce sa`i gasesti ceva negativ (tehnic) , daca nu incepi sa`ti bagi nasul in el :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eee...diamant :jump:

 

Bordul e super, imi place cand se aprinde tot si face tura kilometrajul. Inestetic la el e ca nu se aprind ambele faruri 1data, dar oricum, ai vazut cum bat? :P :jump:

 

Ce sa mai, ai facut afacere de afacere. Sa-l stapanesti sanatos, fara probleme. Vezi cum il ingrijesti. Vara-meu are de un an un sr la fel, aceeasi culoare, tot nou luat, zdrangane tot pe el(dar nu zic ce forja a indurat). Daca bagi gaz bun, ulei bun, mergi cum trebuie cel putin 5 ani n-ar trebui decat sa schimbi consumabilele in cel mai rau caz.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aa, inseamna ca are pe injectie (Factory) Asta e SR50R Carb. Nu e pe injectie si nu face tura, ea probabil are turele afisate in stanga unde am eu kilometrajul acolo si la ea kilometrajul e in dreapta, electronic. Dar cati KM are de zdrangane... :P((( si eu credeam ca nu o sa zdranganeeeee.:jump:(((

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sorry pt calitate dar voi face maine mai multe, acum a plouat si.. a plouat pe el.. n-are nimic. :P

Blana blana blana :jump: Si dupa cum vedeti... atat am mers cu 2 liniute de benzina.. suna promitator...

sa-l stapanesti sanatos

si sa nu ai probleme cu el :jump:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sorry pt calitate dar voi face maine mai multe, acum a plouat si.. a plouat pe el.. n-are nimic. :P

Blana blana blana :jump: Si dupa cum vedeti... atat am mers cu 2 liniute de benzina.. suna promitator...

 

 

i`ai dat blana ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

i-am dat de cateva ori acceleratia la maxim :P sa vad cum pleaca :jump: si pleaca binee. dar oricum cand merg seara si tre sa mergi constant cu viteza mare tin maneta exact acolo cat sa mentina viteza. nu deschid "throtle"u mai mult decat e necesar in rodaj acum. asa scrie... respect totul :jump: nu franez brusc... etc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asa sa faci... are tot pe carburatoru, la fel bordul, zic ca atunci cand pui contactu da o tura de kilometraj acul. Stai calm, bag mana in foc eu ca nu are nimic cel putin 5 ani. Uita-te la astea ale noastre. Al meu are 9 ani si nu are nici pe naiba. Nici makr setul schimbat...totul e ok. Nu vrei sa sti cum l-a forjat. Rodaj chiu-chu, revizie chiu-chiu, ulei de drujba de-ala rosu, pe unde eu mergeam cu 30 cu greu(pietris cu pietre mari) el mergea blana, etc. E praf acum, pacat de scuter...vreau si eu lumina ca a ta :P(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La scuterul asta visam eu anu` trecut pe vremea asta. Ce mai ... bijuterie. Ma bucur pentru tine. Sa aveti grija unul de celalalt! :bigstar:

 

Bafta!

Editat de Thug-R
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

premiumfaraplumb, sai ai noroc la el!:laugh: te-au prostit aia cu tormina-ul loor dar....macar il iubesti p-asta mai mult...multi km fara probleme(pe care cred k o sa iii ai) si fara accindente pe care uneori nu le poti tu controla :crack:

ma gandeam sa achizitionez si eu unul si statea cap in cap cu rs 50 dar la cat de frumos ai vorbit de el :X m-am reindragostit de sr:D

Editat de xxm
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mersi. Ai dreptate, nu le poti controla, gen, nu poti controla pasagerii din dreapta sa nu deschida usa sa se spele pe maini la stop dintr-o sticla cu apa.. noroc cu franele astea :crack: m-am oprit cu roata din fata sub apa ei :laugh: nu stiu cum de nervi am reusit sa o fac si sa rada "se ia se ia?"

 

Am 800km si inca nicio problema. :laugh:

Editat de premiumfaraplumb
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...