Sari la conținut

Accident Timisoara


chizmo
 Share

Postări Recomandate

Accident pe strada de limita 30 dintre lipovei si aradului. Un taximetrist i-a taiat calea unu motociclist necunoscut (de mine) cu o motocicleta cu numere rosii expirate, xt'u de 600. Masina a fost miscata si nu s-a putut constata a cui a fost vina (taximetrist jmecher in dotare cu logan) , iar motociclistul a suferit o dubla fractura la picior si a fost dus la spital.

 

post-3546-1210879292_thumb.jpgpost-3546-1210879306_thumb.jpgpost-3546-1210879315_thumb.jpg

Editat de chizmo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mda, nasol ca motocicleta avea numerele expirate... bine ca e ok motociclistul. Oricum prea placut nu o sa fie pt el pt ca va avea ceva de plata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu e sens unic..taximetristii or mutat loganu pe un loc de refugiu..la fel si motoru, e pe bordura..la gramada..de aia nu se ma intelege nimica din accident..martorii zic ca loganu o vrut sa intoarca..acolo e parcare de taximetristi pe o parte si astia tot fac manevre..si eu era sa iau unu in primire zilele trecute

Editat de chizmo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am ajuns sa vedem numai masini galbene in orasul asta de rahat ..

bine ca e ok motociclistul ..dar a cam pus'o ..numere expirate ..si fara asigurare evident

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Accident pe strada de limita 30 dintre lipovei si aradului. Un taximetrist i-a taiat calea unu motociclist necunoscut (de mine) cu o motocicleta cu numere rosii expirate, xt'u de 600. Masina a fost miscata si nu s-a putut constata a cui a fost vina (taximetrist jmecher in dotare cu logan) , iar motociclistul a suferit o dubla fractura la picior si a fost dus la spital.

post-3546-1210879315_thumb.jpg

 

Am fost acolo la vreo 20 de minute dupa accident. Motociclistul plecase deja cu salvarea. Erau 2 masini de politie.

Ma indoiesc ca loganul a fost mutat. L-am impins la margine, paralel cu bordura, dupa ce am urcat motorul intr-o duba.

Eu cred ca a fost asa: sunt doua benzi plus una pe care parcheaza taximetristii. De fapt acolo cred ca e si semn de parcare interzisa cu exceptia taxi.

Logic ar fi ca taxiurile sa parcheze cu spatele catre lipovei, insa toti parcheaza cu fatza catre lipovei. De obicei vin dinspre real (ma rog, de pe aradului, dar din directia aia ( e adevarat ca mai incolo e sens unic catre real) si intra pe contrasens peste banda cu trafic din fatza si parcheaza langa bordura.

Taxiul cred ca asta a facut, a intrat stanga pe banda baiatului care venea de pe lipovei , de la semafor, asa ca a rezultat ciocnire frontala.

/index.php?showtopic=210714

Editat de mircealeschian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi a venit la mine un prieten de-al motociclistului si mi-a dat mai multe detalii.Dupa accident el era constient, singura problema fiind piciorul rupt.In seara in care a fost accidentul, a fost o pana de curent in tot orasul si din aceasta cauza au amanat operatia pana a doua zi.Dar dupa operatie, nu s-a mai terzit.El se afla si acum in coma.Sper sa nu fie totusi asa de grav, medicii spun totusi ca o sa-si revina.Ii urez multa sanatate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multa sanatate la motociclist si sper ca sa nu fi fost vreun motor neinmatriculat cu niste numere rosii puse la sanchi, ca-l mai paste si vreun dosar penal.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...