Sari la conținut

Alimentare Nipru?


Postări Recomandate

aceasta canalizatie rudimentara si generatoare in perspectiva de gauri in piston se regaseste intr-o forma mult mai sigura si la motoarele boxer de aviatie, cum ar fi Rotaxurile. Schimba mersul motorului se pare, s-a spus chiar ca daca bagi mana in gaz ai parte de un mic boost fiindca e vorba de o cantitate suplimentara de amestec carburant. plm.

K68-urile nu au stuturi vacumatice.

In orice caz sunt de acord cu ideea ca doar cu K301,K37,62,63,64,65,68 motorul oricum trebuie sa mearga bine si daca nu, trebuie reglat cum trebuie.

REVIN: daca A este "probabil" alimentarea atunci B ce-o fii oare?? :crack: pdf-ul nu este totusi un argument...?

se pare ca sti ceva mai multe, poate te vizitez intr-o zi sa schimbam o vorba si dau o si :lol:

 

niste pui nu-ti ajung? ca asa ma gandeam.

...pui de berbec? ...ce-s aia? ...si cati? :lol:

Editat de cristi 57
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

B-ul este tzutzurelul pe unde scuipa din camera de nivel constant. Depresiunea ar trebui citita pe canalizatie, poate pe difuzor. Astept vizita.

Editat de Aleko
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

B-ul este tzutzurelul pe unde scuipa din camera de nivel constant. Depresiunea ar trebui citita pe canalizatie, poate pe difuzor. Astept vizita.

 

 

scuipa? nu scuipa pe la stutul ala mic de la cnc ca la k-65? eu zic ca acel stut e doar pt. comunicare cu atmosfera. la multe japoneze din acel stut asemanator cu b pleaca un furtun catre airbox. nu, nu confund cu nici un vacuum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si eu m-am intrebat la ce foloseste stutuletul ala mic,si din ceva forumuri de pe afara am observat ca este folosit la egalizarea carburatoarelor,cu o chestie care seamana cu furtunele alea pe care le folosesc faiantarii sa dea nivelul la pardoseala.adik au un lichid colorat in ele,si o scara gradata,se conecteaza un furtunas la unul si alt furtunas la celalat si se egalizeaza carburatoarele.......o sa caut topicul diseara si va dau si voua linkul,poate se indura cineva si face o traducere

ca in engleza pe care o stiu eu e mai greu de inteles

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ok, m-ai linistit cu "mea culpa"...

 

luam foc daca spuneai altceva, totusi daca ai anumumite nedumeriri intreaba-ma si ce stiu i-ti spun cu mare placere... ai vazut ca si eu intreb si nu-i o rusine

ai tel. meu si eu la fel, dar... de regula i-ti raspud pe forum in intentia de a beneficia si altii de informatie.

 

SI HAI TERMINA ODATA! CA PESTE 2 SAPTAMANI PLECAM ori unde aiurea, ia-ti cortul si n-o sa-ti para rau...

 

inca ceva: un arc de supapa la mine s-a rupt(cel din interior), am comandat la dany tot setul complet de supape, giduri, acuri si ce mai trebe... n-am timp in 2 saptamani sa fac chiulasele(financiar vorbind)! Am dat bucatile rupte afara(trei) si merg asa!!!!!!!!!!!!!!!(fara piese schimb la mine)!!!!!!!!!!!!!!!! (am nevoie de benzina). Vei avea ocazia sa vezi cu "ochii tai" ce poate nepra, si nu numai a mea(vine si nea' Victor de la c-ta)!!! ...ce mai zi ci acum????????

================

 

ehe... ne'a Victore pregateste-te ca venim si noi....

 

ehehe... cine zicea de-un berbec?

Salut. Deci nu wek-end ul asta, urmatorul, mai exact pe 6-7-8- iunie. Parca asa ne-am inteles, voi veniti de la Bucuresti, eu vin de la Constanta si ne intilnim la Drajna (pe drumul vechi, la popasurile alea multe, ca nu mai tin minte cum se numesc). De acolo dam cu banul ori scuipam in palma si unde sare plecam intr-a colo. Ori la Nord spre Slobozia si de acolo mai vedem, ori la Sud spre Calarasi si de acolo undeva spre malul Dunarii (dar nu prea aproape de tintari). Cind ne intilnim, majoritatea decide. Hai sa mai stabilim o chestie. Cazul meu: vineri sint de servici 24 ore. Pot sa-mi iau o invoire, un srl, CO, o invoire de la bec, orice. Deci as putea pleca de joi si sa ma intorc Duminica seara, nu conteaza ora. In seara asta ne intilnim baietii de la club si am sa arunc o "saminta de plimbare". Sa vedem ce iese. Acum e rindul vostru sa spuneti ce si cum facem ca sa fie treaba facuta bine si omeneste. De aceea am scris sa ne intilnim la Drajna, nu unii sa faca kilometri cu duiumul si altii sa frece mineca la maieu. Fiecare sa posteze ce poate sa aduca s-au ce are nevoie ptr. campare, vor fi cel putin doua zile si o noapte. Incep eu: pot sa aduc 2 corturi ( l-am rezolvat Cristi pe cel cu pricina de la 2-3-4 mai), un gratar nu chiar asa mare. (Cristi pot sa-ti aduc si arcuri de supape si sa facem o "operatie pe creier" acolo). Nu dati buzna, luati-o incet, loc este pentru toti. Astept sa veniti cu propuneri. O rugaminte, la obiect, sigur si fara nici o jena. Asfalt uscat numai sub roti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si eu m-am intrebat la ce foloseste stutuletul ala mic,si din ceva forumuri de pe afara am observat ca este folosit la egalizarea carburatoarelor,cu o chestie care seamana cu furtunele alea pe care le folosesc faiantarii sa dea nivelul la pardoseala.adik au un lichid colorat in ele,si o scara gradata,se conecteaza un furtunas la unul si alt furtunas la celalat si se egalizeaza carburatoarele.......o sa caut topicul diseara si va dau si voua linkul,poate se indura cineva si face o traducere

ca in engleza pe care o stiu eu e mai greu de inteles

 

da bine bne daca stea echilibreaza vacumul din carburatoare, atunci la ce rost mai sunt si flansele alea, ca e tot aceeasi mincare de peste!

eu confirm cele zise de Aleco!

 

apropo! cei care aveti carburatoare vacumatice japoneze (membrana de vacum) modificate pentru nipru nu aruncati bani pe flansele alea ca nu vor merge, va vorbeste patitul! :)

 

Salut. Deci nu wek-end ul asta, urmatorul, mai exact pe 6-7-8- iunie. Parca asa ne-am inteles, voi veniti de la Bucuresti, eu vin de la Constanta si ne intilnim la Drajna (pe drumul vechi, la popasurile alea multe, ca nu mai tin minte cum se numesc). De acolo dam cu banul ori scuipam in palma si unde sare plecam intr-a colo. Ori la Nord spre Slobozia si de acolo mai vedem, ori la Sud spre Calarasi si de acolo undeva spre malul Dunarii (dar nu prea aproape de tintari). Cind ne intilnim, majoritatea decide. Hai sa mai stabilim o chestie. Cazul meu: vineri sint de servici 24 ore. Pot sa-mi iau o invoire, un srl, CO, o invoire de la bec, orice. Deci as putea pleca de joi si sa ma intorc Duminica seara, nu conteaza ora. In seara asta ne intilnim baietii de la club si am sa arunc o "saminta de plimbare". Sa vedem ce iese. Acum e rindul vostru sa spuneti ce si cum facem ca sa fie treaba facuta bine si omeneste. De aceea am scris sa ne intilnim la Drajna, nu unii sa faca kilometri cu duiumul si altii sa frece mineca la maieu. Fiecare sa posteze ce poate sa aduca s-au ce are nevoie ptr. campare, vor fi cel putin doua zile si o noapte. Incep eu: pot sa aduc 2 corturi ( l-am rezolvat Cristi pe cel cu pricina de la 2-3-4 mai), un gratar nu chiar asa mare. (Cristi pot sa-ti aduc si arcuri de supape si sa facem o "operatie pe creier" acolo). Nu dati buzna, luati-o incet, loc este pentru toti. Astept sa veniti cu propuneri. O rugaminte, la obiect, sigur si fara nici o jena. Asfalt uscat numai sub roti.

 

of ce mas duce si eu da mi tare departe! si tre sa iau zile multe libere si nu pot, destul ca m-am vaicarit!

 

aveam si eu cort de patru persoane, saci de dormit, gratar de inox si mic si mare,dei pina acolo i face-am loc si la ceaun :D de s-ar intoarce banu catre Dunare!

P.S nu stiu cei cu tel. d'umitale ca nu merge, suna si apoi e ocupat si de 10 ori am sunat saptamina trecuta si nu am reusit, in final de pe fix cind reusis-em sa vorbim, si inca ceva, nu era ambreijaul... surpriza

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...