Sari la conținut

Viata Unui Rs(motor)


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 53
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Cat tine viata unui RS 50/125 ....? ca pe mobile.de numa cu peste 20.000 km + sunt:(( si mie tare frica ca mai merg eu cu ea ink 1000 si se strica:)))))))))

Chiar crezi ca merita sa iei un rs125 din germania?,fa un calcul si vezi la cat ajungi.

La 20.000 de km daca are acelasi set e obosit,depinde si cum sunt facuti km aia.Stai linistit ca oricum pustanul din germania nu are mai multa minte decat pustanul din romania. :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am vazut ca majoritatea cu km peste 20k scriu ca au pistonul schimbat..poate o gasesti cu set nou...dar nu se merita oricum sa o iei din germania

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mdea.. nu neaparat din Germania este aicea in Constanta un baiat cu Rs50 cu 27000km la 1200 euro cica ia mai pus pe ea bla bla si d-asta ziceam... mersi ptr promtitudine

 

Later Edit...(numai e optiunea edit cred) ma rog uitat convorbirea salvata (am gasit-o acuma) am pastrat-o sa i-o arat mamei!

-|AwP|-KeeNnT -$$-SpyBuster-$$-: aha

-|AwP|-KeeNnT -$$-SpyBuster-$$-: ma intereseaza catii km are

-|AwP|-KeeNnT -$$-SpyBuster-$$-: ce toba are

-|AwP|-KeeNnT -$$-SpyBuster-$$-: si demaraju cum il ea

b3l3a_d3_b3i3t: 27000

b3l3a_d3_b3i3t: gianelli

b3l3a_d3_b3i3t: oricum.. a fost modificat putin in afara

b3l3a_d3_b3i3t: in italia

b3l3a_d3_b3i3t: ca nu are piese standard

b3l3a_d3_b3i3t: spre ex.. rs`urile au toba de la aprilia

b3l3a_d3_b3i3t: asta nu

b3l3a_d3_b3i3t: si mai multe

-|AwP|-KeeNnT -$$-SpyBuster-$$-: dar cand ai luat kitu nu sa restartat kilometraju?

b3l3a_d3_b3i3t: ce treaba are una cu alta?

b3l3a_d3_b3i3t: de unde pana unde?

b3l3a_d3_b3i3t: cine te`a mintit?

b3l3a_d3_b3i3t: si am facut eu 27000 intr`un an?

b3l3a_d3_b3i3t: nici dak dormeam pe el

-|AwP|-KeeNnT -$$-SpyBuster-$$-: mi se par multi km pentru 2 timpi

-|AwP|-KeeNnT -$$-SpyBuster-$$-: dar lasa-mi un nr de telefon..

b3l3a_d3_b3i3t: ti se par

b3l3a_d3_b3i3t: gand ca are 10 ani

b3l3a_d3_b3i3t:

b3l3a_d3_b3i3t: dak era 2004-2005

b3l3a_d3_b3i3t: adevarat

b3l3a_d3_b3i3t: da.. dak a mers pana akm

b3l3a_d3_b3i3t: nici u nu`l tzi o viata

b3l3a_d3_b3i3t:

 

Baiatu mi se pare super ok din ce am vorbit dar...:rolleyes:... ce sa fac am vorbit cu mama si mi-a zis:Mai bine iei o chinezarie la 30 mil cu garantie 2 ani decat asta cu 27000km... si mai e si scumpa... asa a zis :(

 

-|AwP|-KeeNnT -$$-SpyBuster-$$-: imi dai si mie detalile la Rs ala?

-|AwP|-KeeNnT -$$-SpyBuster-$$-: de 80?

b3l3a_d3_b3i3t: da

b3l3a_d3_b3i3t: pui intrebari? sau scriu eu?

b3l3a_d3_b3i3t: are.. toate consumabilele schimbate

-|AwP|-KeeNnT -$$-SpyBuster-$$-: stai

-|AwP|-KeeNnT -$$-SpyBuster-$$-: pun intrebari

-|AwP|-KeeNnT -$$-SpyBuster-$$-:

b3l3a_d3_b3i3t: oglinzi model nou.. de 2006

b3l3a_d3_b3i3t: semnalizari la fel

b3l3a_d3_b3i3t: kit..

-|AwP|-KeeNnT -$$-SpyBuster-$$-: Cati km are noul kit de 80..

b3l3a_d3_b3i3t: pompa de apa schimbata

-|AwP|-KeeNnT -$$-SpyBuster-$$-: sau zii tu toate detalile

-|AwP|-KeeNnT -$$-SpyBuster-$$-:

b3l3a_d3_b3i3t: puse ventilatoare pe radiator

b3l3a_d3_b3i3t: sa`si faca racirea mai bine

b3l3a_d3_b3i3t: sta la 60 de grade akm

b3l3a_d3_b3i3t: si poti sa`l chinui mai mult

b3l3a_d3_b3i3t: normal sta la 80-90

b3l3a_d3_b3i3t: si re arde garnitura rpd.. dak`l fortezi..

b3l3a_d3_b3i3t: are halogen pus.. in loc de bec

b3l3a_d3_b3i3t: are filtru sport

b3l3a_d3_b3i3t: are toba noua

b3l3a_d3_b3i3t: bujie sport

b3l3a_d3_b3i3t: vopsit negru mat

p.s nu stiu ce naiba am facut ma rog aicea este inceputu convorbiri iar celalalt(de sus) este continuarea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu merita sa cumperi firstbike, mai asteapta 2 zile sa vezi ce parere au cei de pe forum de firstbike. Eu am un rs 50 din 99 cu 32.000 de km la bord, l-am cumparat cand avea 20.000 si nu am avut nici o problema la motor. Cand aveam cam 28.000, cineva cu o copie a NSR-ului (first bike-chinezarie) cu 2.000 de km la bord a vrut sa facem schimb si sa imi dea si diferenta 100euro. cred ca asta spune totul. Evident nu am fost de acord si nu imi pare rau.

Editat de marius_stp
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e din 98 ? parca asa am inteles...cred ca 1000 de euro ar fi acceptabil...o cunostinta si-a luat rs de 50 din 98 cu 600 de euro din bucuresti parca...si arata bine..tot cu kit de 80 o are de vreo luna si niciodata nu sta cu ea sa se incalzeasca si niciodata nu schimba sub 10000...si merge zi de zi cu ea in forja si inca merge la fel de bine ca in ziua in care a luato...asa ca nu cred ca daca o iei la 30k sa te lase..

Editat de 69WRX
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sunt destul de mari preturile la rs, un prieten de-al meu vrea sa isi cumpere si nu gaseste nimic in TM sub 1700. Daca e in stare buna merita 1300, eu am vazut cateva la 1000 de euro in stare dezastroasa, sub orice critica.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mda in general .... cat duce un rs forjat?:rolleyes: am vzt de 50 pe mobile.de si la 38000km (rs50) si la 60000 (rs125)....... si eu m-am cam hotarat o sa ma duc cu un baiat sambata/duminica daca poate vanzatorul sa-l vad apoi la mecanic apoi daca este totul ok sa-l vand!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mda este cam neserios odata ce a pus a2-a toba la vrajeala trebuia sa si spuna ca este doar asa ... nu de altceva dar vine un client si vede ca 1toba e la vrajeala si el zice in anunt ca este cu 2 tobe oare ca parere isi face de motor(inauntru) bineinteles ca nu fuge 130 nici in cele mai frumoase vise nici in cadere libera...:rolleyes:))dar este frumos!

post-26610-1211313826_thumb.jpg

post-26610-1211313928_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pacat ca a fost revopsita si mi se pare ca e mai vechi de 1998, sa te uiti pe acte (farul parca il da de gol). Ventilatia de pe lateral e la fel pentru modelele 92-98, din 99 incepe sa fie altfel.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

rs`u ala nu e 98. modelu 98 nu are faru patrat. si nu cred ca merita un motor de vreo 12-13 ani 1300 de euro. pe langa probleme la setu motor (care la rs de 50 nu e scump) pot aparea si probleme la ambielaj, cutie de viteze . daca te duci sa`l vezi da`i o cheie si asculta`l bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu zic sa faci tot ce poti sa afli ce ii adevarat si ce e fals din anuntul ala. El zice ca prinde 130, de fapt prinde 100. El zice ca e din 98, pe acte scrie ... ? .. In functie de asta poti macar sa scazi din pret, teoretic cat vrei tu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dar nu este acesta cel pe care vreau sa-l cumpar eu.... asta este un "altu" din cta... al meu e negru mat oricum o sa tin cont si o " SA CASC OCHII" msmsms:* alte pareri

 

?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut,

 

am o curiozitate-care din cei care au rs 125 si-au pus toba arrow sau sport?

diferenta este sesizabila? nu de alta..dar ma bate un gand sa-mi pun si eu si am primit sfaturi sa nu o fac,pt ca nu ar schimba foarte mult sunetul...

ce parere aveti?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

toba sport nu prea se merita decat daca te tine buzunaru (e 300 de euro un arrow). e mai mult de moft. eu la rs o am pe cea de serie golita si sunt multumit.

setu motor de rs 125 costa 450 de euro nou. pe ebay gasesti in jur de 300 de euro tot nou, dar e convenabil daca ai pe cine sa iti cumpere din italia sau germania si sa ti`l aduca. altfel te duce la aceeasi bani.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...