Sari la conținut

Plimbari Enduro (enduro-peisagistic)


adiy
 Share

Postări Recomandate

Da ce patisi? Te-a prins viitura? :wacko:

 

Nu frate... am fost la un gratar... si m-am ambitionat si eu sa trec un parau....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 371
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nu frate... am fost la un gratar... si m-am ambitionat si eu sa trec un parau....

 

asta da ambitie. faina poza!

 

azi pe la 10 30 ne intalnim in livada eu vladut (cu noul sau bmw dakar) si mihai plecam pe forestier pe la plaiu foii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu te credeam asa unghie in gat. puteai sa mergi la o spalatorie

 

Asta e spalatorie ecologica!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tura de azi...

pt unii tura de initiere(pt mine) :wacko: pt altii... doar o alta plimbare...

 

Traseu : Zarnesti - Plaiu Foii - Cucuietii din deal - Zarnesti - Magura - Bran -acasa... vreo 150 km daca nu mai bine...

post-10102-1239984067_thumb.jpg

post-10102-1239984101_thumb.jpgpost-10102-1239984181_thumb.jpgpost-10102-1239984208_thumb.jpgpost-10102-1239984237_thumb.jpgpost-10102-1239984275_thumb.jpgpost-10102-1239984304_thumb.jpgpost-10102-1239984327_thumb.jpgpost-10102-1239984342_thumb.jpg post-10102-1239984373_thumb.jpgpost-10102-1239984414_thumb.jpgpost-10102-1239984433_thumb.jpg post-10102-1239984465_thumb.jpgpost-10102-1239984544_thumb.jpg

Va urma si un filmulet...

Editat de antemiu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

zi-o pe aia cu capacu ....................... maine ceva? Ca deja ma mananca..de fapt azi, ca azi e maine...deci sambata

 

Cred c-o sa ma gasesti p'acolo prin boscheti :wacko:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cred ca ma bag si eu la urmatoarea iesire... :wink:

 

Plimbari enduro pe astfel de drumuri sunt ok... pe carari pline de mari noroaie si pietre mi-e cam teama pt ca e cam grea Aprilia mea...

 

Anul trecut am fost pe Transalpina in Parang... a fost super! putin greoi dar ok. Dinspre Ranca spre Obarsia Lotrului.

post-27046-1240060416_thumb.jpg

post-27046-1240060457_thumb.jpg

post-27046-1240060487_thumb.jpg

post-27046-1240060527_thumb.jpg

post-27046-1240060590_thumb.jpg

post-27046-1240060617_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce va pasa voua, mereti unde vedeti cu ochii. Yo am facut ieri enduro-stradal, ma pus dracu' sa vin din Predeal pe Parau Rece-Rasnov, Fasia Gaza e minciuna... pe aici zici ca-u fost bombe cu fragmentatie... praf. Am ajuns in Rasnov ca dupa o criza de Parkinson combinata cu un atac de epilepsie.

 

p.s. Recomand acest drum tuturor celor cu SSuri :wink:

Editat de m4v3rick
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pt azi se anunta ceva? un mic enduro asa dupa miel?

Sambata am iesit la balaurit aiurea si am ajuns la un loc mirific, cetatea Crizbav. Din Crizbav 13 km de drum forestier nou pus in 2008. Se ajunge la o ruina de cetate, dar privelistea de acolo (1100m) - priceless...

 

Recomand ... dar numai in week-end deoarece au dupa vreo 5 km o bariera care e deschisa numai in we.

 

Ceva propuneri azi?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

OFF topic. Dupa lungi si indelungate alungite cautari pe gugal, inca n-am reusit sa inteleg care e cel mai potrivit motor pt ceea ce faceti voi pe-acilea. Arata nemaipomenit...si poziciunile alea.... :wink: Ei bine, este careva atat de amabil sa povesteasCACARE e mai potrivit dintre motoare ? Am inteles ca BMW e pt anduranta si manevrabilitate ( dar daca s-a varsat, il chemi pe nea' ursu' sa te-ajute sa o pui inapoi pe sine ), Transalp-ul(a) este mai puternica, Kawa zet icz nu stiu cum e mai fiabila ... Si capacitatea ... evident in functie de asta atarna si fierotania...

 

Multumesc, mi-a placut asa de mult ce am vazut ca imi vine sa ma enduresc :wink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am saptamana asta liber si ma gandeam la un tur mai mare (cateva zile), pe orice drum prin Ro cat mai forestier posibil. Care ar fi disponibil?

 

Sau daca nu, care ar fi disponibil la niste drumetii in timpul zilei?

Ceva propuneri de drumetii unde zapada sa nu puna pb mari?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Io-s nerabdator sa aud povestea lu adiy cu luana...singurei...un paste in doi :wink:) o luana in copac pazind motoru lu adi noaptea... ii las pe ei sa povesteasca mai departe :wink:

 

PS VREM SI POZE!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o luana in copac pazind motoru lu adi noaptea...

 

Asta era o informatie buna de avut...apoi de inchiriat repede costumul ala cu care a venit FLR la Hatod anu' trecut...

I-am fi facut Luanei o surpriza boboc.

 

PS: asteptam poz(n)ele cu maxim interes.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poze??? :wink: Cum nu exista dovezi...nu stiu despre ce vorbiti. Si clar nu exista. Am avut eu grija. :wink: Atat retin: enduro? Greu. :laugh: Dar cum Adi are motorul la locul lui, e clar ca am avut mare grija de el, de acolo din copac. Mersi Antemiule! :lol: Si mai multe nici nu aflati ca Adi e cu plimbatul, iar eu cu postatul.

Editat de Ofata
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

ma tot gaandesc sa trag o raita prin bucegi sa vad cam cat s-a topit zapada cam prin ce locuri se poate ajunge:stuck:.

ia ganditi-va si voi si propuneti cam cand urcam.

:unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poze din tura de la cheile nerei si cazanele dunarii( 1 mai).....1200km.

 

ma tot gaandesc sa trag o raita prin bucegi sa vad cam cat s-a topit zapada cam prin ce locuri se poate ajunge:stuck:.

ia ganditi-va si voi si propuneti cam cand urcam.

:unsure:

up

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pe la 15:00 pleaca 2 bucati motociclete dr-z 400s (dorialea cele mai bune) si incearca sa ajunga sus pe ciucas.....cine vine sa apeleze de urgenta 0726152878

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...